REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wiata garażowa – z zabudowanymi ściankami czy bez?

Eco  Carport
Producent i dystrybutor wiat z drewna
Garaż Monachium.  Fot. Ecocarport
Garaż Monachium. Fot. Ecocarport
Ecocarport

REKLAMA

REKLAMA

Wiaty garażowe zyskują na popularności w naszym kraju. Nic dziwnego, bowiem stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych garaży, zarówno jeśli spojrzymy na cenę, jak i kwestie estetyczne. Jednak decydując się na budowę wiaty, często stajemy przed dylematem, czy wypełnić jej ścianki. Postaramy się odpowiedzieć na tą kwestię w naszym artykule.

Dlaczego warto zdecydować się na ścianki w naszej wiacie? Przede wszystkim montaż wypełnień ściany znacznie podwyższy wartość użytkową garażu. Założenie kratek lub innego typu wypełnień ścian pozwoli na utrzymanie znacznie wyższej temperaturę w obrębie wiaty, dzięki czemu unikniemy wsiadania do zimnego auta. Ponadto, w zimie mróz może utrudnić start silnika w aucie, a zastosowanie wiaty ze ściankami pozwoli tego uniknąć.

REKLAMA

Łatwy start diesla w zimie (Garaż Monachium). Fot. Ecocarport

Denerwuje Cię odśnieżanie auta zimą? Zadaszenie na auto i wypełnienie ścianek stanowi świetną ochronę przed opadami. Co również ważne, jeśli parkujemy auto pod wiatą, unikamy zamarzania szyb zimą, a chyba nie musimy przypominać, że skrobanie szyb jest nie tylko czasochłonne, ale również może być szkodliwe dla szkła, które z łatwością się niszczy.

Zobacz także: Budowa wiaty przed garażem murowanym – Formalności

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zabudowanie ścianek ma jeszcze jedną ważną zaletę. Wiaty garażowe często używane są choćby jako składziki na narzędzia ogrodowe lub drewutnie. Jeśli zastosujemy ścianki na obrzeżach wiaty, znacznie wzrasta powierzchnia, w której możemy przechowywać tego typu przedmioty bez ryzyka ich zniszczenia. Oprócz tego, wypełnianie ścianek chroni naszą własność przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Nie musimy chyba dodawać, że stanowi również dobry sposób na ochronę przed amatorami cudzej własności.

Przykład wypełnień ścianek (Garaż Alaska). Fot. Ecocarport

A czy budowanie ścianek w zadaszeniach ma jakieś wady? Cóż, pamiętajmy, że wypełniając ściany garażu, pamiętać musimy o starannym parkowaniu, co może być szczególnie uciążliwe, jeśli posiadamy duże auto. W przeciwnym wypadku, istnieje ryzyko uszkodzenia drzwi po uderzeniu nimi o ścianę przy wysiadaniu. Ponadto posiadanie wypełnienia ścianki w pewien sposób zmniejsza funkcjonalność garażu, szczególnie jeżeli mamy niewielki ogród i garaż znajduje się w przejściu. Przy zabudowaniu ścianek garaż staje się wtedy niejako zamkniętą przestrzenią, przez którą nie można przejść. Oczywiście można to ominąć, zabudowując tylko niektóre ścianki, ale wtedy ryzykujemy, że nasze auto narażone będzie na działanie śniegu i mrozu.

Zobacz także: Co można budować na działce bez pozwolenia?

Podsumowując, wiata – z zabudowanymi ściankami czy bez? Wszystko zależy od naszych indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Jeśli mamy niewielkie auto i szukamy sposobu na ochronę zarówno samochodu jak i narzędzi ogrodowych lub drewna kominkowego, zabudowanie ścianek wydaje się być dobrym wyborem. Z drugiej strony nie zapominajmy, że większość wiat nie posiada w standardzie wypełnień ścian, co oznacza że ich montaż może podnieść cenę końcową konstrukcji.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

REKLAMA

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

REKLAMA

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

Nadchodzi dobry czas na kupno mieszkania w atrakcyjnej cenie, jeszcze przed końcem 2024 roku

Teraz to kupujący będą częściej rozdawać karty i mocniej negocjować cenę, wynika z prognoz ekspertów rynku nieruchomości dotyczących czwartego kwartału 2024 roku. Do końca roku liczba ogłoszeń powinna jeszcze wzrosnąć, co daje więcej szans na zakup atrakcyjnego cenowo i lokalizacyjnie mieszkania.

REKLAMA