REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie są zalety i wady dachówek bitumicznych?

Eksperci Budujesz - Kupujesz

REKLAMA

Wiele jest materiałów, którymi można pokryć dach. Jednym z nich są dachówki bitumiczne. Tak jak każdy materiał mają swoje wady i zalety. Sprawdź, czy jest to materiał dla Ciebie.

Grubość dachówek bitumicznych wynosi 3-5 mm. Składają się z kilku warstw: rdzenia, warstwy izolacyjnej, podkładu i warstwy wierzchniej.
Każda z tych warstw spełnia określone funkcje.

REKLAMA

• Rdzeń odpowiada za odporność na rozciąganie.
• Warstwa izolacyjna chroni przed wilgocią.
• Podkład zapobiega sklejaniu się dachówek w trakcie składowania.
• Warstwa wierzchnia przeciwdziała promieniowaniu UV i zapewnia jej atrakcyjny wygląd.

Zalety:

REKLAMA

• Mają formę pociętych pasów kolorowej blachy, z profilowaniem na kształt zwykłych dachówek.
• Z powodu swojej lekkiej wagi nie obciążają konstrukcji i można je układać na dachach nawet pod kątem 70–80 stopni.
• Są elastyczne.
• Nadają się również do komponowania na dachach o wyszukanych kształtach.
• Gonty z czasem samowulkanizują się. Dzięki temu tworzą szczelne pokrycie odporne na wiatr.

Samowulkanizacja zachodzi dzięki silnemu nagrzewaniu, np. promieniami słonecznymi. Jeśli kładziesz dachówki w niskiej temperaturze, wtedy możesz użyć palnika albo opalarki do sztucznego nagrzewania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

• Dużym plusem jest to, że jeśli gonty się zestarzeją lub po prostu będziesz mieć ochotę na zmianę, to nie musisz zrywać całej powierzchni dachu.
Dzięki temu, że dachówki są lekkie, można na nie układać bezpośrednio nowe. Nie obciążysz więźby i oszczędzisz sobie problemów z odpadami.
• Występują w różnych kolorach i kształtach. Producenci prześcigają się w tworzeniu najróżniejszego designu gontów, aby zapewnić konsumentom jak najszerszy wybór. Dlatego, oprócz dachówek „klasycznych” możesz wybrać „rybie łuski” czy „ogon bobra”.

Wada

Minusem jest to, że trzeba je układać na płaskim podłożu, co podnosi koszty całego dachu.

Polecamy: Pokrycie dachów stromych w zarysie

Dbałość o dachówki bitumiczne

Konserwacja dachówek nie stanowi dużego kłopotu. Gdy wystąpią mchy i porosty, to wystarczy zastosować specjalne preparaty do ich usuwania. Śmieci, które naniósł wiatr, takie jak liście czy gałęzie, usuniesz bez najmniejszych problemów. 

Czytaj także: Co to jest emulsja bitumiczna

Jeśli chodzisz po dachu pokrytym dachówkami bitumicznymi, to rób to tylko w obuwiu z miękką podeszwą, dzięki temu nie uszkodzisz konstrukcji.

Zobacz stronę eksperta Portal Budowlany www.budujesz-kupujesz.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA