REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Tynki tradycyjne – czym są?

Tynki tradycyjne stosowane są w zależności od funkcji pomieszczenia jako samodzielny element wykończeniowy lub jako podkład pod warstwę gładzi w postaci „szlichty” albo gładzi gipsowej.

Powłoki malarskie na ścianach elewacyjnych

Zadania jakie się stawia powłokom malarskim na ścianach zewnętrznych są inne od tych, które mają zastosowanie wewnątrz pomieszczeń.

Tynki cienkowarstwowe

Tynki cienkowarstwowe stanowią ostatnią warstwę bezspoinowych systemów ocieplania metodą lekką mokrą.

Jakich budynków dotyczy obowiązek sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej?

Od 1 stycznia 2009 r. na podstawie ustawy z dnia 19 września 2007r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane (Dz. U Nr 191, poz. 1373) świadectwo charakterystyki energetycznej obowiązuje dla każdego budynku oddawanego do użytkowania oraz budynku podlegającego zbyciu lub najmowi, a także w przypadku, gdy w wyniku przebudowy lub remontu budynku ulega zmianie jego charakterystyka energetyczna.

REKLAMA

Dojazd do działki budowlanej

Rozdział drugi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie określa rodzaje dróg, które umożliwiają dojazd do miejsca budowy.

Jak usytuować budynek na działce?

Odległości budynku usytuowanego na działce są określone w specjalnych rozporządzeniach. Odległość budynku od granicy działki, jeśli ściana posiada gzymsy, okapy lub balkony, powinna wynosić nie mniej niż 1,5 m.

Usytuowanie budynku na działce

Usytuowanie budynku na działce budowlanej szczegółowo określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Przygotowanie placu budowy

Przygotowanie placu budowy różni się w znacznym stopniu od zagospodarowania terenu budowy. O ile zagospodarowanie łączy się z umiejscowieniem poszczególnych elementów budowy i zabezpieczeniem jej terenu przed wstępem osób niepowołanych, o tyle przygotowanie dotyczy dostarczenia na teren budowy potrzebnych mediów.

REKLAMA

Zagospodarowanie placu budowy

Plac budowy jest miejscem zgromadzenia materiałów budowlanych i maszyn. Jest również miejscem pracy ekipy budowlanej. Osoby nieupoważnione nie powinny się na nim znajdować.

Zakłócenia realizacji robót budowlanych

Planowany czas budowy domu może ulec zmianie pod wpływem określonych czynników, do których należą: warunki atmosferyczne, przepływ pracowników, trudności w zaopatrzeniu budowy w sprzęt, prefabrykaty, półfabrykaty i materiały budowlane, awarie sprzętu technicznego.

Kto jest kim na budowie – zadania kierownika budowy

Jednym z głównych zadań kierownika budowy jest zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy pracownikom zatrudnionym przy budowie domu.

Kto jest kim na budowie – zadania projektanta

Na etapie projektowania domu do zadań projektanta należy: sporządzenie projektu budowlanego, uzyskanie wymaganych opinii dla zastosowanych rozwiązań projektowych, wyjaśnianie wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań, uzgadnianie dokumentów technicznych.

Czym się kierować budując dom?

Z punktu widzenia przyszłego użytkownika domu jest sprawą oczywistą, że decydując się na budowę należy kierować się komfortem jego użytkowania, funkcjonalnością i ekonomią eksploatacji. Ale oprócz tych subiektywnych kryteriów istnieją również kryteria obiektywne-prawne.

Jak wybrać miejsce na dom?

Podjęliście już decyzję o budowaniu domu, teraz musicie wybrać miejsce, w którym będzie Wam się dobrze mieszkało. Przecież przewaga domu nad mieszkaniem w bloku polega głównie na większej swobodzie użytkowania, bliskości terenów zielonych i znacznie większej przestrzeni.

Jak działają programy tematyczne w aparacie?

Żyjemy w czasach, w których wiele osób posiada swój aparat fotograficzny, ale też nie zawsze potrafi korzystać ze wszystkich dostępnych opcji tematycznych. Jak działają programy, które można wybrać pokrętłem aparatu?

Czy wiesz na co zwrócić uwagę kupując odtwarzacz DVD?

Na rynku dostępnych jest ich wiele. Mają różne funkcje i „bajery”. Być może dopiero masz zamiar kupić taki sprzęt lub wymieniasz stary na nowy. Oto kilka naszych rad jak to zrobić:

Czy wiesz jak zadbać o lodówkę by ci dłużej służyła?

Porządek w twojej lodówce pozostawia wiele do życzenia, czystość również? Oto kilka rad na to co zrobić by ten stan rzeczy się zmienił:

Wiarygodność dewelopera można zweryfikować w banku

Sprawdzenie wiarygodności dewelopera jest jedną z najważniejszych czynność, jaką powinna wykonać osoba zainteresowana kupnem mieszkania. Oprócz weryfikacji danych zawartych w Krajowym Rejestrze Sądowym, warto również zajrzeć na listy wiarygodnych deweloperów, które prowadzą niektóre banki.

Czy wiesz jaką pralkę wybrać by spełniała twoje oczekiwania?

Pralka to podstawowy sprzęt AGD znajdujący się w każdym domu. Pralki są coraz nowocześniejsze, mają coraz to nowsze „bajery”, z których coraz częściej korzystamy. Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup:

Czy wiesz jaką frytownicę wybrać?

Jesteś maniakiem frytek, smażenia na głębokim oleju pączków, czy innych specjałów koniecznie musisz postarać się i o ten zakup. Oto kilka rad jak wybrać najlepszą:

Czy wiesz jak wybrać robot kuchenny by odpowiadał twoim potrzebom?

Chyba już niewielu z nas ubija pianę ręczną ubijaczką. W większości gospodarstw domowych króluje mikser. Na co zwrócić uwagę przy jego kupnie:

Czy wiesz jak wybrać czajnik elektryczny dostosowany do twoich potrzeb?

Nowoczesne czajniki elektryczne nie zużywają już tak dużo prądu jak ich poprzednicy. Warto więc mieć w swoim domu i taki sprzęt AGD, który pomoże gdy nagle będzie nam potrzeba szybko gorącej wody lub gdy wyłączą dopływ gazu. To wszystko na wszelki wypadek. Oto kilka rad:

Rośliny zimozielone

Gatunki roślin, które nie zrzucają na zimę liści.

Jak założyć i pielęgnować ogród ekologiczny

Forma i wielkość ogrodu zależy w znacznej mierze od warunków architektonicznych - wielkości, kształtu działki i rozmieszczenia istniejących elementów, oraz od warunków siedliskowych, takich jak typ gleby, ukształtowanie terenu i lokalne warunki klimatyczne. Podobnie jak w przypadku „typowych” ogrodów odpowiedni plan jest niezbędny.

Skaryfikacja

Jest to zabieg polegający na nacięciu łupiny nasiennej w celu przyspieszenia procesu kwitnienia.

Lokal w TBS-ie będzie można wykupić

Sejmowa komisja „Przyjazne Państwo” przygotowała projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, który zakłada, że najemca lokalu w towarzystwach budownictwa społecznego (TBS) będzie mógł stać się jego właścicielem, po spłacie wszystkich kosztów budowy.

Czy wiesz jak urządzić balkonowy ogródek?

Mieszkasz w domu i nie masz działki. Urządź swój ogródek na balkonie. Może być równie miło. Oto kilka sposobów jak to zrobić:

Czy wiesz jak wybrać odkurzacz?

Kupiłam właśnie mieszkanie, trzeba było więc wybrać i odkurzacz. Ty też masz taki problem, bo nie wiesz jaki będzie dla ciebie odpowiedni. Oto kilka rad:

Zraszacz

Urządzenie służące do rozpylania wody. Istnieje kilka rodzajów zraszaczy: rotacyjne, statyczne, mikrozraszacze oraz zraszacze młoteczkowe.

Topiary

Drzewa i krzewy formowane w różne kształty przy pomocy odpowiedniego strzyżenia.

Szklarnia

Stanowi ona odpowiednik ogrodu zimowego w ogrodzie ozdobnym. Służy do uprawy ciepłolubnych odmian roślin i przedłuża sezon wegetacyjny.

Kompostownik

Pojemnik, w którym zachodzi proces kompostowania. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje kompostowników: otwarte i zamknięte.

Kompostowanie

Polega na rozłożeniu szczątków organicznych w celu odzyskania z nich substancji odżywczych i utylizacji zbędnej biomasy.

Hydraulofon

Specjalna fontanna, na której można grać muzykę poprzez zatykanie palcami ujścia poszczególnych dysz, przez co woda wpływa do piszczałek organów i wydaje dźwięk.

Bonsai

Sztuka tworzenia miniaturowych drzew i krzewów, hodowanych w charakterystycznych płaskich pojemnikach, w których całość kompozycji dopełnia często kamień i mech.

Czy wiesz jak zaplanować miejsce na kino domowe?

Przemyślane ustawienie nowo zakupionego kina domowego to warunek wygodnego korzystania z dobrodziejstw, jakie niesie jego posiadanie. O czym należy pomyśleć?

Jak zgrać kasetę VHS na płytę DVD?

Znalazłeś na strychu stare rodzinne kroniki filmowe czy ulubione bajki z dzieciństwa i nie chcesz ich stracić? Przegraj je na DVD. Można to zrobić na kilka sposobów:

Co zrobić, gdy zamoknie telefon?

Jak wiemy, telefony lubią spadać, a szczególnie często zdarza się im wpaść do wody. Oto dość zaawansowana metoda, która może pomóc nam uratować komórkę przed wyrzuceniem na śmietnik.

Jak wyczyścić ekran laptopa sposobem domowym?

Laptop, jak wszystko, czego używamy, brudzi się. Najbardziej przeszkadza nam jego brudny ekran. Czy wiesz, jak należy go czyścić?

Jak naprawić zatkany piksel na ekranie LCD?

Zatkany piksel można skutecznie usunąć, choć metody na to są kontrowersyjne i mogą skutkować całkowitym uszkodzeniem monitora! Jeśli chcesz spróbować, oto one.

Jak naprawić porysowaną płytę CD?

Płyty są coraz mniej popularne, ale wciąż zdarza się nam przenosić dane czy muzykę na kompaktach. Co możemy zrobić, by nie utracić ważnych danych, kiedy płytka się porysuje?

Rzeźba w ogrodzie

Dla uatrakcyjnienia, bądź ożywienia naszych kompozycji roślinnych w ogrodzie, często decydujemy się na zakup rzeźby ogrodowej, która wzbudza zainteresowanie, pociąga niezwykłością, tworzy specyficzny klimat, a bez takiego elementu ogród nie będzie interesujący.

Dlaczego twarda woda pozostawia osad w bojlerach, czajnikach i filiżankach?

To czy woda jest twarda czy nie wynika z obecności w niej składników mineralnych, głównie węglanów, wodorowęglanów, chlorków, siarczanów VI, krzemianów wapnia i magnezu.

Czy wiesz jak uruchomić dysk sieciowy?

Podłączyłeś już dysk sieciowy? Uruchom go.

Karmniki w ogrodzie

Dokarmianie ptaków w naszych ogrodach to nie tylko dobry uczynek pozwalający przetrwać zimę tym stworzeniom, ale także możliwość wsłuchiwania się w ich śpiew wiosną oraz latem, ale i szansa na pozbycie się takich uciążliwych szkodników jak choćby komary czy muchy.

Czy wiesz jak podłączyć dysk sieciowy ?

Jeśli nasz router wyposażono w gniazdo host USB, możemy podłączyć do niego pamięć masową dysk twardy lub pendrive który po odrobinie zabawy z konfiguracją stanie się dyskiem sieciowym.

Czy wiesz jak sprawdzić numer IMEI?

IMEI to indywidualny numer naszego telefonu komórkowego. Może być on przydatny w wypadku kradzieży, bo dzięki niemu nasz operator będzie mógł taki aparat zablokować, a policja namierzyć w razie kontroli.

Basen w ogrodzie

W upalne dni chętnie korzystamy z kąpieli wodnych. Coraz więcej osób decyduje się więc na zakup lub budowę basenu w swoim ogrodzie.

Czy wiesz jak obniżyć temperature procesora?

Jeśli podkręcałeś niedawno procesor, lub po prostu przegrzewa Ci się komputer powinieneś sprawdzić temperaturę procesora, a z poniższej porady wyczytać jak sobie z tym problemem poradzić.

Czy wiesz jak podkręcić procesor?

Przychodzi taki czas, że nasz komputer nie jest w stanie obsługiwać już najnowszych gier. Wielu graczy staje wtedy przed dylematem czy zaryzykować i podkręcić procesor tak by sprostał on najwyższym wymaganiom.

REKLAMA