REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak przygotować własną grządkę w ogrodzie?

REKLAMA

Jeśli złapałeś zielonego bakcyla i twoje parapety uginają się od kwiatów, zastanów się nad założeniem własnej grządki. Nie potrzebujesz do tego dużo przestrzeni, ważny jest wybór właściwego miejsca.

Idealna grządka powinna leżeć po stronie południowej lub południowo-zachodniej, dzięki czemu dociera do niej dużo słońca. Zaobserwuj , gdzie na niebie znajduje się słońce w południe i wybierz kawałek działki zwrócony w tamtą stronę.

REKLAMA

Kiedy już wybierzesz miejsce , oznacz je. Możesz zrobić ładną granicę z kamyków, tłuczonej ceramiki, kawałków drewna, kory,cegieł czy czegokolwiek, co wpadnie ci w ręce.

REKLAMA

Wreszcie czas na ciężką pracę. Musisz przekopać swoje poletko widłami. Kopiąc, zorientujesz się, z jaką glebą masz do czynienia. Najlepiej, jeśli w ogródku odkryjesz przyjemnie kruszącą się ziemię, którą łatwo przekopywać. Jeżeli w twoim ogrodzie jest gęsta, kleista glina, będziesz musiała pracować nieco ciężej, ale nie rozpaczaj - każdą ziemię można ulepszyć, nawożąc ją co roku kompostem.

Spulchniaj grządkę rzędami, posuwając się do tyłu. Przy okazji wyciągaj z ziemi chwasty i kamienie. Przekop grządkę ponownie, tym razem dorzucając trochę kompostu lub dojrzałego obornika, który odżywi twoje rośliny. Rozprowadź go równomiernie, a potem wymieszaj widłami z ziemią. Ubij stopami w gumowcach świeżo skopaną grządkę, aby zniwelować wszelkie grudy i nierówności. W końcu grabiami wyrównaj powierzchnię.

Twoja grządka jest gotowa. Teraz możesz sadzić bądź siać swoje ulubione warzywa lub kwiaty, albo i jedne i drugie. To twój ogród, możesz więc sam decydować. Pamiętaj, że ogrodnictwo to sztuka uprawiana roślin metodą prób i błędów - nie załamuj się więc, jeśli za pierwszym razem nie wyhodujesz najpiękniejszych kabaczków w okolicy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek nieruchomości w Polsce – jakie zmiany czekają nas w IV kwartale 2024 roku? [ANALIZA]

Rynek nieruchomości w Polsce. Trwa ostatni kwartał 2024 r. Czy możemy się jeszcze spodziewać zmian dotyczących cen transakcyjnych mieszkań? A co z rynkiem najmu? Jakie czynniki wpływają na wzrost, a jakie na zahamowanie cen? 

To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

REKLAMA

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Pompa ciepła plus piec na pellet lub kominek na drewno: 25%-45% oszczędności na ogrzewaniu przy takim połączeniu

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

REKLAMA

Czy dziecko odpowie za czynszowe długi rodziców?

Młodzi lokatorzy zadłużonych mieszkań czynszowych z czasem osiągają pełnoletność. Wyjaśniamy, czy ta zmiana oznacza odpowiedzialność za dług. 

Dlaczego wynajmujemy mieszkania? Nie zawsze chodzi o pieniądze

Brak środków na zakup własnego M niekoniecznie jest jedynym ważnym powodem do wynajmu mieszkania. Eksperci z portalu GetHome.pl przyglądają się ciekawej ankiecie przeprowadzanej przez NBP. Wnioski są interesujące. 

REKLAMA