REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Na warszawskiej Woli kwitnie rynek biurowy/ fot. Strefy Nieruchomości
Na warszawskiej Woli kwitnie rynek biurowy/ fot. Strefy Nieruchomości

REKLAMA

REKLAMA

W ostatnich latach w naszym kraju obserwujemy dynamiczny rozwój na rynku powierzchni biurowych. Prym wiedzie Warszawa, która może poszczycić się największą ofertą biur na rynku pierwotnym i wtórnym.

Równocześnie z rynkiem mieszkaniowym prężnie rozwija się sektor powierzchni biurowych. Jak wynika z raportu firmyCushman& Wakefieldw IV kw. 2017 r., w 9 największych miastach Polski było ponad 9,3 mln metrów kwadratowych biur, z czego ponad połowa przypadała na Warszawę. - Tak duży udział stolicy na rynku biurowym jest czymś naturalnym, ponieważ Warszawa od zawsze przyciągała najwięcej firm, zarówno polskich, jak i zagranicznych – komentuje Jarosław Chojecki z Emmerson Realty S.A. – dodaje też, że nastąpiła znaczna zmiana preferencji lokalizacyjnych najemców. – Obecnie w Warszawie najczęściej poszukiwane są biura na Woli, która bezpośrednio sąsiaduje ze Śródmieściem i oferuje znacznie lepszą komunikację i infrastrukturę niż rejon Służewca.

REKLAMA

REKLAMA

Swoją popularność Wola zawdzięcza nie tylko bliskości Śródmieścia, ale przede wszystkim wybudowanej drugiej linii metra, która znacznie poprawiła komunikację w dzielnicy oraz dałasygnał deweloperom do wzmożonej ekspansji. Szacuje się, że na Woli do 2020 r. powstanie ponad milion metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Mimo iż na Woli budowane są coraz to nowe biurowce, rynek wtórny także ma się dobrze. Coraz więcej firm przeprowadza się z tak zwanego „Mordoru” w okolice centrum i poszukuje atrakcyjnych powierzchni. Część z nich decyduje się nawet na zakup własnego biura, który w dłuższej perspektywie jest bardziej opłacalny niż wynajem. Skłaniają ku temu także niskie stopy procentowe, dzięki którym comiesięczna rata kredytu jest znacznie niższa niż czynsz. Mniejsze, dobrze zlokalizowane biura padają także łupem prywatnych inwestorów, dla których tego typu lokale są znacznie lepszą alternatywą niż czerpanie zysku z wynajmu mieszkania.

Cena metra kwadratowego biura z rynku wtórnego w centralnej lokalizacji Warszawy jest z reguły niższa niż mieszkania, jednocześnie oferuje wyższą stopę zwrotu z wynajmu. 

Przykładem jest oferta sprzedaży biura na bliskiej Woli, w samym centrum Warszawy, gdzie za metr kwadratowy zapłacimy trochę ponad 10 tys. zł. Nabywca w zamian dostaje atrakcyjny, wysoki, wyposażony lokal biurowo-użytkowy o powierzchni 94,30 mkw., zlokalizowany w budynku z 2005 r. z pięknie zagospodarowanym patio. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji oraz bliskości metra powierzchnia idealnie nadaje się na działalność biurową, jak i edukacyjną, lekarską oraz salonu spa – opisuje Jarosław Chojecki z Emmerson Realty S.A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jarosław Skoczeń

Strefynieruchomosci.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA