REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Strefy Nieruchomości - Apartamenty za miliony
Strefy Nieruchomości - Apartamenty za miliony
Źródło: Złota 44

REKLAMA

REKLAMA

Zamożni Polacy coraz chętniej nabywają luksusowe nieruchomości. Największym rynkiem dla tego typu lokali jest Warszawa, gdzie wielomilionowe transakcje nie są już czymś nadzwyczajnym, lecz nadal pobudzają wyobraźnię.

Z początkiem lutego pojawiła się informacja o sprzedaży luksusowego apartamentu o powierzchni 240 mkw., znajdującego się w „Złotej 44” za kwotę 11 milionów złotych. Cena metra kwadratowego sprzedanej nieruchomości także była rekordowa, bo wyniosła prawie 46 tys. zł. Anonimowy nabywca wybrał mieszkanie znajdujące się na jednym z najwyższych pięter budynku.

REKLAMA

Nie jest to jedyna transakcja przeprowadzona w tzw. Żaglu Libenskinda. Pod koniec 2017 r. apartament w tym budynku kupił Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i piłkarz Bayernu Monachium. Nieopodal, bo w apartamentowcu Cosmopolitan, mieszkanie o powierzchni 131 mkw. kupił kolejny reprezentant Polski w piłce nożnej - Jakub Błaszczykowski.

REKLAMA

To tylko przykłady wielomilionowych transakcji, które potwierdzają wzrost zainteresowania na rynku luksusowych nieruchomości. Według raportu przygotowanego przez Poland Sotheby’s International Realty od 2012 r. do 2016 r. wartość rynku nieruchomości luksusowych wzrosła o 40 proc. Jednocześnie analitycy KPMG prognozują, że do 2020 r. wartość tego rynku może osiągnąć 1,5 mld zł, czyli wzrosnąć o kolejne 22 proc. względem 2016 r.  

-  Na rynku pojawia się coraz więcej ofert sprzedaży luksusowych apartamentów, ale też nie brakuje chętnych na takie lokale. Wiele transakcji przeprowadzanych jest na rynku wtórnym. Nabywcami są zarówno osoby prywatne, firmy i fundusze inwestycyjne. – Wyjaśnia Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.

Jak zauważa ekspert serwisu Otodom, znaczna cześć zakupów luksusowych nieruchomości ma podłoże inwestycyjne. Rekordowo niskie stopy procentowe zachęcają do lokowania nadwyżek finansowych w nieruchomości, których wynajem przynosi stabilny zysk, znacznie większy niż na lokacie w banku. Coraz częściej słyszymy także o zakupach pakietowych przeprowadzanych przez fundusze inwestycyjne, które coraz chętniej lokują swój kapitał w na polskim rynku nieruchomości, także tych luksusowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oferty sprzedaży najdroższych apartamentów w Warszawie w serwisie Otodom.pl

Lokalizacja

Powierzchnia (mkw.)

Cena ofertowa

Opis

Wola

300

12 500 000 zł

6-pokojowy, dwupoziomowy apartament basenem i tarasem widokowym, barem i osobistą windą.

Mokotów

335,57

12 500 000 zł

Penthouse na Górnym Mokotowie z tarasem na dachu o powierzchni 150 mkw. oraz dwiema windami wjeżdżającymi bezpośrednio do lokalu.

Śródmieście

237

12 000 000 zł

4 –pokojowy Apartament z wysokim na 7 metrów salonem oraz piętrową biblioteką zlokalizowany w bezpośredniej bliskości Placu Teatralnego.

Śródmieście

200

10 000 000 zł

4-pokojowy apartament z własnym basenem i salą fitness zlokalizowany na Powiślu w otoczeniu BUW i Parku Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego.

Źródło: Otodom.pl

W powyższym zestawieniu można wyodrębnić wspólne cechy, które określają nieruchomość jako luksusową. Wszystkie przykłady apartamentów znajdują się w prestiżowych lokalizacjach oraz wysokiej klasy budynkach. Brak jednej z tych cech automatycznie obniża rangę i cenę nieruchomości. Dodatkowo każdy apartament, oprócz wykończenia i wyposażenia najwyższej klasy, wyróżnia się czymś wyjątkowym. Może to być własny basen, ogromny taras lub zapierający dech w piersiach widok z okien.

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

Nowa definicja „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych i regulacja opodatkowania garaży wielostanowiskowych

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej, który wprowadza zmianę definicji „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych oraz ujednolica opodatkowanie garaży wielostanowiskowych.

REKLAMA

Podwyżki cen prądu i gazu od lipca 2024 r. Czy zostaną w całości przerzucone na najemców? Różnice między najmem okazjonalnym, instytucjonalnym i zwykłym

Spodziewane od połowy 2024 roku podwyżki cen prądu i gazu ziemnego to temat, o którym ostatnio coraz głośniej. Skutków finansowych tych podwyżek obawiają się nie tylko właściciele lokali oraz domów. Obawy -zresztą całkiem słuszne - mają również najemcy zamieszkujący np. lokale wynajmowane od gmin, TBS-ów i osób prywatnych. Warto wyjaśnić, czy podwyżki cen prądu i gazu mogą zostać „przerzucone” bez żadnych ograniczeń na lokatora. Odpowiedź na to pytanie może być przykra dla wielu najemców. 

W Polsce efektywność energetyczna w 2022 r. wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 r. efektywność energetyczna w Polsce wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r. W latach 2012–2022 roczne skumulowane tempo wzrostu efektywności energetycznej wyniosło 0,9%. Energochłonność pierwotna PKB obniżała się w tym okresie średnio o 2,6% rocznie, a energochłonność finalna PKB o 2,4%. Najszybsze tempo poprawy efektywności energetycznej odnotowano w przemyśle o 1,9%.

W maju 2024 r. ceny materiałów budowlanych spadły o 2% rok do roku, ale wzrosły o 0,6% miesiąc do miesiąca

Grupa PSB Handel S.A. poinformowała, że w maju 2024 r. w porównaniu do maja 2023 r. średnia dynamika cen materiałów budowlanych wyniosła minus 2%. W kanale hurtowym spadek cen stanowił 1,1%, a w detalicznym minus 2,6%. Porównując maj 2024 r. do kwietnia 2024 r., ceny wzrosły średnio o 0,6%. Analizując dane za okres styczeń-maj 2024 r. do roku 2023, ich dynamika utrzymuje się na poziomie minus 2,9%.

Ministrowie środowiska państw UE zatwierdzili w Brukseli porozumienie w sprawie unijnego prawa o odbudowie zasobów przyrody

Ministrowie państw członkowskich UE odpowiedzialni za środowisko zatwierdzili 17 czerwca 2024 r. w Brukseli porozumienie w sprawie unijnych przepisów o odbudowie zasobów przyrodniczych. Zgodnie z tymi przepisami do 2030 r. Unia musi odtworzyć co najmniej 30% swoich siedlisk przyrodniczych, a do 2050 r. 90% swoich ekosystemów. Krytycy tych przepisów twierdzą, że będą one niekorzystne dla rolników.

REKLAMA

Z budynków pochodzi 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej przez ludzi

Według raportu Siemens Polska, 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej w wyniku działalności ludzi pochodzi z budynków. Budynki komercyjne i użyteczności publicznej są bardziej energochłonne niż nieruchomości mieszkalne.

Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

REKLAMA