REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Strefy Nieruchomości - Apartamenty za miliony
Strefy Nieruchomości - Apartamenty za miliony
Źródło: Złota 44

REKLAMA

REKLAMA

Zamożni Polacy coraz chętniej nabywają luksusowe nieruchomości. Największym rynkiem dla tego typu lokali jest Warszawa, gdzie wielomilionowe transakcje nie są już czymś nadzwyczajnym, lecz nadal pobudzają wyobraźnię.

Z początkiem lutego pojawiła się informacja o sprzedaży luksusowego apartamentu o powierzchni 240 mkw., znajdującego się w „Złotej 44” za kwotę 11 milionów złotych. Cena metra kwadratowego sprzedanej nieruchomości także była rekordowa, bo wyniosła prawie 46 tys. zł. Anonimowy nabywca wybrał mieszkanie znajdujące się na jednym z najwyższych pięter budynku.

REKLAMA

Nie jest to jedyna transakcja przeprowadzona w tzw. Żaglu Libenskinda. Pod koniec 2017 r. apartament w tym budynku kupił Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i piłkarz Bayernu Monachium. Nieopodal, bo w apartamentowcu Cosmopolitan, mieszkanie o powierzchni 131 mkw. kupił kolejny reprezentant Polski w piłce nożnej - Jakub Błaszczykowski.

REKLAMA

To tylko przykłady wielomilionowych transakcji, które potwierdzają wzrost zainteresowania na rynku luksusowych nieruchomości. Według raportu przygotowanego przez Poland Sotheby’s International Realty od 2012 r. do 2016 r. wartość rynku nieruchomości luksusowych wzrosła o 40 proc. Jednocześnie analitycy KPMG prognozują, że do 2020 r. wartość tego rynku może osiągnąć 1,5 mld zł, czyli wzrosnąć o kolejne 22 proc. względem 2016 r.  

-  Na rynku pojawia się coraz więcej ofert sprzedaży luksusowych apartamentów, ale też nie brakuje chętnych na takie lokale. Wiele transakcji przeprowadzanych jest na rynku wtórnym. Nabywcami są zarówno osoby prywatne, firmy i fundusze inwestycyjne. – Wyjaśnia Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.

Jak zauważa ekspert serwisu Otodom, znaczna cześć zakupów luksusowych nieruchomości ma podłoże inwestycyjne. Rekordowo niskie stopy procentowe zachęcają do lokowania nadwyżek finansowych w nieruchomości, których wynajem przynosi stabilny zysk, znacznie większy niż na lokacie w banku. Coraz częściej słyszymy także o zakupach pakietowych przeprowadzanych przez fundusze inwestycyjne, które coraz chętniej lokują swój kapitał w na polskim rynku nieruchomości, także tych luksusowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oferty sprzedaży najdroższych apartamentów w Warszawie w serwisie Otodom.pl

Lokalizacja

Powierzchnia (mkw.)

Cena ofertowa

Opis

Wola

300

12 500 000 zł

6-pokojowy, dwupoziomowy apartament basenem i tarasem widokowym, barem i osobistą windą.

Mokotów

335,57

12 500 000 zł

Penthouse na Górnym Mokotowie z tarasem na dachu o powierzchni 150 mkw. oraz dwiema windami wjeżdżającymi bezpośrednio do lokalu.

Śródmieście

237

12 000 000 zł

4 –pokojowy Apartament z wysokim na 7 metrów salonem oraz piętrową biblioteką zlokalizowany w bezpośredniej bliskości Placu Teatralnego.

Śródmieście

200

10 000 000 zł

4-pokojowy apartament z własnym basenem i salą fitness zlokalizowany na Powiślu w otoczeniu BUW i Parku Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego.

Źródło: Otodom.pl

W powyższym zestawieniu można wyodrębnić wspólne cechy, które określają nieruchomość jako luksusową. Wszystkie przykłady apartamentów znajdują się w prestiżowych lokalizacjach oraz wysokiej klasy budynkach. Brak jednej z tych cech automatycznie obniża rangę i cenę nieruchomości. Dodatkowo każdy apartament, oprócz wykończenia i wyposażenia najwyższej klasy, wyróżnia się czymś wyjątkowym. Może to być własny basen, ogromny taras lub zapierający dech w piersiach widok z okien.

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA