REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak chcą mieszkać Polacy?

REKLAMA

Polacy coraz częściej zastanawiają się, co będzie dla nich lepsze, dom czy mieszkanie? Westwing Home & Living przeprowadziła badania, gdzie zapytano Polaków o to jak chcieli by mieszkać. Zdecydowana większość bo aż 60% – zdecydowanie wolałaby dom wolnostojący. 35% – wybrałaby mieszkanie w locie, kamienicy lub apartamentowcu.

REKLAMA

Fot. Westwing

Dom w wielu kulturach ma znaczenie symboliczne, Dlatego nie powinno dziwić nas dążenie do posiadania własnych czterech ścian. Szczególnie posiadanie własnego domu daje nam poczucie niezależności, swobody i bezpieczeństwa. - Rosnący poziom życia, coraz wyższe wynagrodzenia pozwalają nam na spełnianie marzeń o własnym miejscu na ziemi. Kupując dom, angażujemy się w aranżację przestrzeni wewnątrz, jak i wokół niego, pielęgnujemy ją i grodzimy – budujemy twierdzę, która zapewnia nam swobodę i bezpieczeństwomówi Marta Suchodolska Dyrektor ds. Stylu Westwing Polska.

Zobacz: Czynniki które decydują o zakupie mieszkania

Nie wszyscy jednak mamy czas, chęci i potrzebę aranżowania wokół siebie przestrzeni. Nie wszyscy lubimy prace w ogrodzie, wolimy ten czas spędzać inaczej. Aż 35 proc. ankietowanych opowiedziało się za chęcią posiadania mieszkania. Jak zauważa Marta Suchodolska - Mieszkanie zaś daje poczucie anonimowości i większego bezpieczeństwa wśród sąsiadów. Jeśli jednak myślimy o zakupie mieszkania, wybieramy odpowiednią powierzchnię. W badaniu Westwing okazało się, że preferowaną wielkością mieszkania jest najczęściej powierzchnia od 100 do 150 mkw. mieszkania. Rzadziej decydujemy się na 80-100m kw., bądź ciut większe (150-200). Ankietowani najrzadziej wskazywali metraż 60-80 mkw.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Westwing

Urządzając wnętrza staramy się tak zaaranżować przestrzeń, by czuć się w niej wygodnie i dać upust swoich gustom. – Urządzanie domu czy mieszkania to w dzisiejszych czasach sama przyjemność. Oferty firm zajmujących się wyposażeniem wnętrz są bardzo zróżnicowane. Dostęp do znanych i pożądanych marek jest bardzo szeroki i daje nieskończone możliwości aranżacji – mówi Marta Suchodolska z Westwing Polska.

Zobacz:  Rynek nieruchomości: Jakie mieszkania kupują młodzi ludzie?

- Wnętrze naszego domu, coraz częściej ma  odzwierciedlać naszą osobowość. Aż 96 proc. naszych ankietowanych zadeklarowało, że urządzenie domu lub mieszkania, sprawia im przyjemność. Uczymy się stylu, trendów i rozpoznajemy nazwiska i prace projektantów światowej klasy – dodaje.

Fot. Westwing

REKLAMA

Mimo że wyniki sondażowe Westwing pokazują, że połowa Polaków (46 proc.) często kupuje wyposażenie pod wpływem impulsu, nie zdarza się jednak, że nabędą przedmiot nie pasujący do wystroju. Śmiałe decyzje zakupowe to wypadkowa zdobywanej wiedzy i poczucia estetyki Polaków, którzy coraz bardziej otwierają się na różnorodność i design.

Bardzo chętnie, bo aż 79 proc. ankietowanych zadeklarowało, że drobne produkty wyposażenia wnętrz i dekoracje kupują na prezent dla rodziny i przyjaciół. - Elementy dekoracyjne zawsze będą doskonałym prezentem, pod warunkiem, że znamy gust obdarowywanego: świece zapachowe, filiżanki, komplet pościeli, ozdobne poduszki, czy komplet kieliszków do wina są trafionym prezentem, który sprawi przyjemność bliskim - podpowiada Marta Suchodolska.

Źródło: Westwing

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kiedy jest równonoc wiosenna 2025

Kiedy jest równonoc wiosenna w 2025 r.? Czy każdego roku jest w tym samym terminie? Czy zmiana czasu na letni jest wcześniej czy później niż równonoc wiosenna?

Nowe mieszkanie od dewelopera za pół aktualnej ceny metra kwadratowego: są i będzie ich coraz więcej – jeden warunek

Kompromis jest łatwy do spełnienia. Zamiast płacić 20 tys. zł za metr kwadratowy na warszawskiej woli, można kupić nowiutkie mieszkanie w Błoniu po 8 tys. zł za metr. Podobnie jest za rogatkami innych metropolii, a deweloperzy zaczynają tam budować nowe osiedla na potęgę.

Gdzie w UE najszybciej rosną ceny mieszkań? W Polsce!

Gdzie w UE najszybciej rosną ceny mieszkań? To właśnie Polska odnotowała jeden z najwyższych wzrostów cen mieszkań w Unii Europejskiej – w III kwartale 2024 roku wyniósł on ponad 14 proc. r./r. Skąd takie ceny?

Co teraz pyli? Marzec 2025

Co teraz pyli? Marzec 2025 r. to początek silnego pylenia trzech pospolitych roślin. Zakład Modelowania Atmosfery i Klimatu w Instytucie Ochrony Środowiska – Państwowym Instytucie Badawczym podaje kalendarz pylenia. Sprawdź, co teraz pyli.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych 2025 - prognozy

W 2024 ceny materiałów budowlanych zaczęły hamować, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku sektor budowlany czeka ożywienie. Czy można się spodziewać podwyżek cen?

Branża budowlana czeka na lepsze czasy, ale statystyki GUNB nie pozostawiają złudzeń

Rok 2024 przyniósł wzrost liczby pozwoleń na budowę, ale to zasługa głównie firm deweloperskich i inwestorów indywidualnych budujących domy jednorodzinne. W budownictwie innym niż mieszkalne pozwoleń było mniej – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB). Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że w ręku inwestorów jest wiele niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

Dwa pokoje od dewelopera - ile trzeba zapłacić?

Ile trzeba mieć na dwa pokoje od dewelopera? Jakie są ceny w największych miastach? Czy dużo wzrosły? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Czy WIBOR jest zgodny z prawem? [POLEMIKA]

Artykuł jest polemiką Związku Banków Polskich do artykułów, które ukazały się na naszych łamach, linki do nich podajemy poniżej.

WIBOR, jako wskaźnik referencyjny, jest zgodny z przepisami prawa, zarówno unijnymi, jak i krajowymi. Jego rzetelność została potwierdzona przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Orzecznictwo dotyczące kredytów walutowych nie ma zastosowanie do kredytów w złotych. Bank wypełniał i nadal wypełnia wszystkie obowiązki informacyjne wobec swoich klientów. Nie ma uzasadnienia dla kreowania w orzecznictwie dodatkowych obowiązków informacyjnych, nieistniejących w chwili zawarcia umowy.

REKLAMA

Właściciel czy darmowa siła robocza? Nieodpłatna praca przy najmie mieszkań, o której nikt nie mówi

Właściciele mieszkań na wynajem często mają opinię tych, którzy tylko inkasują czynsz i cieszą się łatwym dochodem. W rzeczywistości jednak najem generuje spore koszty, o których rzadko się mówi. Czy rzeczywiście bycie wynajmującym to taki złoty interes?

Pierwsze klucze – teraz pójdą w górę ceny mniej atrakcyjnych i gorzej sprzedających się mieszkań. Tak uważają eksperci

Poprzedni program rządowy – Kredyt zero procent, wywindował rynkowe ceny nowych mieszkań kupowanych wprost od deweloperów. Nowy – Pierwsze klucze ma wykluczyć popełnienie tego błędu. Tymczasem eksperci wskazują, że teraz do absurdalnych rozmiarów w górę pójdą ceny starych mało atrakcyjnych mieszkań.

REKLAMA