REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mieszkania luksusowe – czym charakteryzuje się apartament?

REKLAMA

Z polskim prawie budowlanym nie ma jasno określonej definicji "apartamentu". Mieszkanie tego typu powinno natomiast spełniać takie wymagania budowlane, jak każdy inny lokal mieszkalny. Są jednak pewne standardy, dzięki którym możemy stwierdzić, czy dany lokal jest "mieszkaniem luksusowym".

REKLAMA

Apartamenty

Spośród oferowanych na rynku nieruchomości tylko niewielki ich procent spełnia wszystkie kryteria, które winny  definiować apartament. Idealny apartament powinien mieć od 95 do 100 mkw. To jednak dopiero początek. -  Lokal spełniający kryteria apartamentu musi być przestronny między innymi za sprawą wysokości pomieszczeń sięgającej ok 3 m. Kluczowy przy tym staje się również ich odpowiedni rozkład i podział.  Apartament powinien posiadać część dzienną i nocną. Ważne by miał kuchnię i salon, kilka łazienek, oraz pokoje z garderobami. – mówi Marcin Witkowski, dyrektor Regionalny z SAP-PROPRTY. - W sumie to bardzo rozbudowana funkcjonalność jak na śródmiejską zabudowę, dlatego tak mało lokali ją oferuje. Projektując Dwór Marcelin dołożyliśmy wszelkich starań by nasza oferta spełniała większość tych kryteriów. Stąd śmiało możemy powiedzieć, że oferujemy naszym klientom nawet dwupoziomowe apartamenty o powierzchni do 130 mkw., których wysokość wynosi od 2,9 do 3,6 m. Część z nich dostępnych jest nawet w wersji luksusowo wykończonej pod klucz – dodaje. I to właśnie odpowiednia aranżacja lokalu i jakość materiałów wykończeniowych świadczy o luksusowym charakterze apartamentu. Ważną rolę odgrywają tu duże okna czy naturalne surowce takie jak kamień czy drewno. W tym segmencie kluczowe stają się również wszystkie inne elementy, które znacząco podnoszą standard lokali. W przypadku Dworu Marcelin takim wyróżnikiem może być centralny system sterowania ogrzewaniem z logotermą.

Lokalizacja i otoczenie

REKLAMA

Oczywiście nie tylko funkcjonalność i standard lokalu czynią z niego apartament. Ważną rolę odgrywa sam budynek i jego otoczenie. Obiekt taki winna cechować nienaganna architektura oraz zastosowanie najwyższej jakości materiałów przy wykończeniu części wspólnych budynku. Ważne by na piętrze nie było zbyt dużo lokali, podziemny parking gwarantował odpowiednią ilość miejsc postojowych, a sam obiekt posiadał windę, bez względu na to czy wymaga tego prawo budowlane czy nie. – Dobrze znamy oczekiwania naszych klientów, dlatego zadbaliśmy o bardzo kameralny charakter inwestycji. Położony na Starym Grunwaldzie Dwór Marcelin składa się tylko z trzech budynków, a w najmniejszych z nich jest zaledwie dwanaście mieszkań. Ponadto lokatorzy i ich goście mają do wyłącznej dyspozycji wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw. Wszystko to wpływa na bardzo wysoki komfort mieszkania – mówi Marcin Witkowski.

Lokalizacja apartamentowca również powinna być prestiżowa. Ważne by były to dzielnice z tradycjami i cieszące się bardzo dobrą renomą. W okolicy muszą być tereny zielone, oraz centra kultury i rozrywki. Priorytetem jest też bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna.

Zawężenie poszukiwań luksusowego lokum do sztywnych reguł narzuconych przez definicję apartamentu powoduje, że segment dostępnych nieruchomości jest bardzo ograniczony. Kierując się jednak tą definicją jesteśmy w stanie wybrać kluczową i pożądaną dla nas funkcjonalność danego lokalu mimo, że „apartament apartamentowi równy nie będzie”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Warszawa: Co wybrać? dom czy apartament?

Zobacz także:  Gdzie kupić luksusowe apartamenty w Krakowie?

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA