REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mieszkania luksusowe – czym charakteryzuje się apartament?

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Z polskim prawie budowlanym nie ma jasno określonej definicji "apartamentu". Mieszkanie tego typu powinno natomiast spełniać takie wymagania budowlane, jak każdy inny lokal mieszkalny. Są jednak pewne standardy, dzięki którym możemy stwierdzić, czy dany lokal jest "mieszkaniem luksusowym".

REKLAMA

Apartamenty

Spośród oferowanych na rynku nieruchomości tylko niewielki ich procent spełnia wszystkie kryteria, które winny  definiować apartament. Idealny apartament powinien mieć od 95 do 100 mkw. To jednak dopiero początek. -  Lokal spełniający kryteria apartamentu musi być przestronny między innymi za sprawą wysokości pomieszczeń sięgającej ok 3 m. Kluczowy przy tym staje się również ich odpowiedni rozkład i podział.  Apartament powinien posiadać część dzienną i nocną. Ważne by miał kuchnię i salon, kilka łazienek, oraz pokoje z garderobami. – mówi Marcin Witkowski, dyrektor Regionalny z SAP-PROPRTY. - W sumie to bardzo rozbudowana funkcjonalność jak na śródmiejską zabudowę, dlatego tak mało lokali ją oferuje. Projektując Dwór Marcelin dołożyliśmy wszelkich starań by nasza oferta spełniała większość tych kryteriów. Stąd śmiało możemy powiedzieć, że oferujemy naszym klientom nawet dwupoziomowe apartamenty o powierzchni do 130 mkw., których wysokość wynosi od 2,9 do 3,6 m. Część z nich dostępnych jest nawet w wersji luksusowo wykończonej pod klucz – dodaje. I to właśnie odpowiednia aranżacja lokalu i jakość materiałów wykończeniowych świadczy o luksusowym charakterze apartamentu. Ważną rolę odgrywają tu duże okna czy naturalne surowce takie jak kamień czy drewno. W tym segmencie kluczowe stają się również wszystkie inne elementy, które znacząco podnoszą standard lokali. W przypadku Dworu Marcelin takim wyróżnikiem może być centralny system sterowania ogrzewaniem z logotermą.

Lokalizacja i otoczenie

REKLAMA

Oczywiście nie tylko funkcjonalność i standard lokalu czynią z niego apartament. Ważną rolę odgrywa sam budynek i jego otoczenie. Obiekt taki winna cechować nienaganna architektura oraz zastosowanie najwyższej jakości materiałów przy wykończeniu części wspólnych budynku. Ważne by na piętrze nie było zbyt dużo lokali, podziemny parking gwarantował odpowiednią ilość miejsc postojowych, a sam obiekt posiadał windę, bez względu na to czy wymaga tego prawo budowlane czy nie. – Dobrze znamy oczekiwania naszych klientów, dlatego zadbaliśmy o bardzo kameralny charakter inwestycji. Położony na Starym Grunwaldzie Dwór Marcelin składa się tylko z trzech budynków, a w najmniejszych z nich jest zaledwie dwanaście mieszkań. Ponadto lokatorzy i ich goście mają do wyłącznej dyspozycji wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw. Wszystko to wpływa na bardzo wysoki komfort mieszkania – mówi Marcin Witkowski.

Lokalizacja apartamentowca również powinna być prestiżowa. Ważne by były to dzielnice z tradycjami i cieszące się bardzo dobrą renomą. W okolicy muszą być tereny zielone, oraz centra kultury i rozrywki. Priorytetem jest też bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna.

Zawężenie poszukiwań luksusowego lokum do sztywnych reguł narzuconych przez definicję apartamentu powoduje, że segment dostępnych nieruchomości jest bardzo ograniczony. Kierując się jednak tą definicją jesteśmy w stanie wybrać kluczową i pożądaną dla nas funkcjonalność danego lokalu mimo, że „apartament apartamentowi równy nie będzie”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Warszawa: Co wybrać? dom czy apartament?

Zobacz także:  Gdzie kupić luksusowe apartamenty w Krakowie?

Źródło: Materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pierwsze klucze: będą jednak dopłaty z budżetu państwa dla kupujących nowe mieszkania, ale tylko z budownictwa społecznego

Dopłata do kredytu? Jeśli na mieszkanie, które jest nowe, to tylko w spółdzielni, SIM lub TBS. Nie przewiduje się dopłat do kupna nowych mieszkań budowanych przez komercyjnych deweloperów. Ale mieszkania z budownictwa społecznego mogą być z docelową opcją własności.

Rewolucja w najmie krótkoterminowym w Europie. Nowe przepisy zmieniają krajobraz turystyki

Od tętniących życiem ulic Barcelony po historyczne centrum Budapesztu, europejskie miasta mierzą się z nową rzeczywistością. Najem krótkoterminowy, który zrewolucjonizował sposób podróżowania, stał się jednym z kluczowych wyzwań dla lokalnych społeczności. Jak pogodzić korzyści płynące z turystyki z potrzebami mieszkańców? To pytanie staje się coraz bardziej palące, a odpowiedź na nie kształtują nowe regulacje, które zmieniają krajobraz europejskiego rynku najmu.

Ceny działek 2025. Można kupić nawet pod dużym miastem i zbudować dom taniej niż mieszkanie w centrum

Nie tylko w Warszawie, ale i w Krakowie czy we Wrocławiu ceny działek są na rekordowych poziomach. Ale wciąż można znaleźć plac po okazyjnej cenie pod metropolią i zbudować na nim dom w kosztach zamykając się w cenie niższej niż trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta.

Decyzja lokalizacyjna dla CPK. Co dalej z odszkodowaniem?

Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie na podstawie decyzji lokalizacyjnej dla CPK z dniem doręczenia zawiadomienia nabywają prawo do odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości. W zawiadomieniu znajdą również termin wydania nieruchomości i informację o uprawnieniu do powiększenia wysokości odszkodowania.

REKLAMA

Truskawki w ogrodzie – czym i jak nawozić na wiosnę?

Truskawki w ogrodzie - za ich smak odpowiada nie tylko odmiana, ale i odpowiednie nawożenie. Kiedy, czym i jak nawozić truskawki? Czy kwiecień to dobry moment na sadzenie truskawek?

Klej na mszyce i mrówki – niezawodny i szybki sposób zwalczania. Kiedy stosować?

Klej entomologiczny na mszyce i mrówki czyli niezawodny i szybki sposób zwalczania szkodników w ogrodzie. Już w kwietniu widać pierwsze mszyce i mrówki na porzeczkach i agreście. Jak zastosować klej na mszyce i mrówki na drzewach i krzewach? Oto wskazówki.

REIT-y a przyszłość rynku mieszkaniowego. Jakie zmiany nas czekają?

Wprowadzenie REIT-ów rodzi pytania wpływ na sektor PRS (Private Rented Sector) w Polsce. Czy inwestycje w wynajem mieszkań przez REIT-y rzeczywiście przyspieszą rozwój tego segmentu? Jak szybko możemy spodziewać się wzrostu liczby mieszkań na wynajem? I jakie plany mają deweloperzy w kontekście rozwoju sektora PRS? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Coraz łatwiej kupić mieszkanie w okazyjnej cenie, ale będzie jeszcze taniej: prawda czy fałsz

Transakcje po okazyjnej cenie słabo wpływają na statystyki. Na szczęście okazja ma też to do siebie, że jest jednostkowa i wyjątkowa. Są też okresy, dłuższe lub krótsze, które okazjom sprzyjają lub nie. Jak jest teraz?

REKLAMA

Wywłaszczenie gruntu pod drogę w trybie specustawy – kwestie związane z odszkodowaniem

Czym jest wywłaszczenie gruntu na cele drogowe? Jaka jest podstawa do wywłaszczenia i jak przebiega cała procedura? Co z odszkodowaniem za wywłaszczenie?

Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

REKLAMA