REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

W których dzielnicach Warszawy szukać apartamentu?

Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Warszawa centrum Fot. Fotolia
Warszawa centrum Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W Warszawie jest największy odsetek apartamentów w Polsce. Istotne jest również to, że apartamentu nie trzeba szukać na rynku wtórnym, ponieważ dostępna jest duża oferta lokali od dewelopera. Sprawdź, w której dzielnicy Warszawy szukać apartamentu i na jaką kwotę się przygotować.

Poszukiwania w pierwszej kolejności warto zacząć od centralnych lokalizacji (Śródmieście, Mokotów), gdzie wybór jest zdecydowanie największy. Osoby, które niekoniecznie muszą mieszkać w samym centrum, ciekawe oferty mogą dla siebie znaleźć także w innych dzielnicach. Oprócz mniejszego wyboru wiąże się to również z niższymi cenami.

REKLAMA

Śródmieście w naturalny sposób predestynowane jest do roli dzielnicy apartamentowej. W tej części miasta jedynie pojedyncze lokale oferowane przez deweloperów nie zasługują na miano apartamentów. Średnia cena oferowanych w dzielnicy lokali mieszkalnych kształtuje się na poziomie 19,3 tys. zł/mkw. W I kw. br. na terenie dzielnicy wprowadzono dwie nowe inwestycje z blisko 100 apartamentami. Oba projekty stanowią rewitalizację kamienic w ścisłym centrum Warszawy i są realizowane przez firmę Fenix Group.

Zobacz także: Rynek nieruchomości w Krakowie

REKLAMA

Mokotów należy do grona najatrakcyjniejszych lokalizacji, w których realizowanych jest najwięcej inwestycji o charakterze apartamentowym. Stanowią one 37% aktualnej na koniec I kw. 2013 r. oferty. Średnia cena w inwestycjach typowo apartamentowych wynosi nieco ponad 11,3 tys. zł/mkw. Najwyższe ceny są domeną mniejszych projektów apartamentowych, szczególnie inwestycji umiejscowionych wzdłuż linii metra. Zdecydowanie najdroższymi inwestycjami są projekty Ksawerów 11 spółki RD Invest oraz Rezydencja Słoneczna firmy Myoni.

Na terenie Woli dominują inwestycje realizowane w typowym standardzie mieszkaniowym, ale w ramach kilku projektów nabyć można także apartamenty. Inwestycje oferujące tego rodzaju lokale skupione są w części dzielnicy graniczącej ze Śródmieściem (wyjątkiem są Apartamenty Elekcyjna). Ceny typowych apartamentów przekraczają poziom 10 000 zł/mkw. Najdroższymi inwestycjami są niezmiennie Platinum Towers oraz Rezydencja Biała (Yareal) i Apartamenty Elekcyjna (Sabe Investments).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak wygląda sytuacja na rynku mieszkaniowym?

Na terenie Wilanowa deweloperzy realizują przede wszystkim projekty o podwyższonym standardzie, choć trzeba zaznaczyć, że klasyczne apartamenty powstają jedynie w kilku mniejszych inwestycjach. Deweloperzy świadomi słabych wyników sprzedażowych i zalegania w ofercie mieszkań quasiapartamentowych (projektowanych jeszcze przed kryzysem 2008/2009, oferowanych początkowo jako apartamenty w cenach nierzadko przekraczających poziom 10 tys. zł/mkw.) zmienili wyraźnie strategię – i nie oferują już na dużą skalę apartamentów. Analiza podaży rynkowej ze względu na charakter realizowanych inwestycji wskazuje, że typowych apartamentów oferowanych jest jedynie kilkadziesiąt i dostarczane są one przez zaledwie kilka kameralnych projektów. Ulokowane są one z reguły w północnej części dzielnicy, po prawej stronie od ul. Przyczółkowej.

Zobacz także: Jak kształtuje się rynek mieszkaniowy w Poznaniu?

REKLAMA

Wśród dzielnic, w których oferta apartamentów przekracza 100 lokali wymienić należy jeszcze Bielany i Żoliborz. W każdej z nich znaleźć można kilka projektów apartamentowych. Ceny dostępnych lokali w pierwszym przypadku wahają się od 7500–18000 zł/mkw., natomiast w drugim od 6500–12000 zł/mkw.

Po kilkadziesiąt lokali apartamentowych można znaleźć jeszcze na Ochocie, Ursynowie oraz Bemowie. Kilkanaście tego rodzaju lokali dostępnych jest obecnie na Pradze Południe i Targówku. Pojedyncze apartamenty oferowane są na Wawrze i we Włochach.

Zobacz także: Rynek mieszkaniowy w Gdańsku

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA