REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

W których dzielnicach Warszawy szukać apartamentu?

Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Warszawa centrum Fot. Fotolia
Warszawa centrum Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W Warszawie jest największy odsetek apartamentów w Polsce. Istotne jest również to, że apartamentu nie trzeba szukać na rynku wtórnym, ponieważ dostępna jest duża oferta lokali od dewelopera. Sprawdź, w której dzielnicy Warszawy szukać apartamentu i na jaką kwotę się przygotować.

Poszukiwania w pierwszej kolejności warto zacząć od centralnych lokalizacji (Śródmieście, Mokotów), gdzie wybór jest zdecydowanie największy. Osoby, które niekoniecznie muszą mieszkać w samym centrum, ciekawe oferty mogą dla siebie znaleźć także w innych dzielnicach. Oprócz mniejszego wyboru wiąże się to również z niższymi cenami.

REKLAMA

Śródmieście w naturalny sposób predestynowane jest do roli dzielnicy apartamentowej. W tej części miasta jedynie pojedyncze lokale oferowane przez deweloperów nie zasługują na miano apartamentów. Średnia cena oferowanych w dzielnicy lokali mieszkalnych kształtuje się na poziomie 19,3 tys. zł/mkw. W I kw. br. na terenie dzielnicy wprowadzono dwie nowe inwestycje z blisko 100 apartamentami. Oba projekty stanowią rewitalizację kamienic w ścisłym centrum Warszawy i są realizowane przez firmę Fenix Group.

Zobacz także: Rynek nieruchomości w Krakowie

REKLAMA

Mokotów należy do grona najatrakcyjniejszych lokalizacji, w których realizowanych jest najwięcej inwestycji o charakterze apartamentowym. Stanowią one 37% aktualnej na koniec I kw. 2013 r. oferty. Średnia cena w inwestycjach typowo apartamentowych wynosi nieco ponad 11,3 tys. zł/mkw. Najwyższe ceny są domeną mniejszych projektów apartamentowych, szczególnie inwestycji umiejscowionych wzdłuż linii metra. Zdecydowanie najdroższymi inwestycjami są projekty Ksawerów 11 spółki RD Invest oraz Rezydencja Słoneczna firmy Myoni.

Na terenie Woli dominują inwestycje realizowane w typowym standardzie mieszkaniowym, ale w ramach kilku projektów nabyć można także apartamenty. Inwestycje oferujące tego rodzaju lokale skupione są w części dzielnicy graniczącej ze Śródmieściem (wyjątkiem są Apartamenty Elekcyjna). Ceny typowych apartamentów przekraczają poziom 10 000 zł/mkw. Najdroższymi inwestycjami są niezmiennie Platinum Towers oraz Rezydencja Biała (Yareal) i Apartamenty Elekcyjna (Sabe Investments).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak wygląda sytuacja na rynku mieszkaniowym?

Na terenie Wilanowa deweloperzy realizują przede wszystkim projekty o podwyższonym standardzie, choć trzeba zaznaczyć, że klasyczne apartamenty powstają jedynie w kilku mniejszych inwestycjach. Deweloperzy świadomi słabych wyników sprzedażowych i zalegania w ofercie mieszkań quasiapartamentowych (projektowanych jeszcze przed kryzysem 2008/2009, oferowanych początkowo jako apartamenty w cenach nierzadko przekraczających poziom 10 tys. zł/mkw.) zmienili wyraźnie strategię – i nie oferują już na dużą skalę apartamentów. Analiza podaży rynkowej ze względu na charakter realizowanych inwestycji wskazuje, że typowych apartamentów oferowanych jest jedynie kilkadziesiąt i dostarczane są one przez zaledwie kilka kameralnych projektów. Ulokowane są one z reguły w północnej części dzielnicy, po prawej stronie od ul. Przyczółkowej.

Zobacz także: Jak kształtuje się rynek mieszkaniowy w Poznaniu?

REKLAMA

Wśród dzielnic, w których oferta apartamentów przekracza 100 lokali wymienić należy jeszcze Bielany i Żoliborz. W każdej z nich znaleźć można kilka projektów apartamentowych. Ceny dostępnych lokali w pierwszym przypadku wahają się od 7500–18000 zł/mkw., natomiast w drugim od 6500–12000 zł/mkw.

Po kilkadziesiąt lokali apartamentowych można znaleźć jeszcze na Ochocie, Ursynowie oraz Bemowie. Kilkanaście tego rodzaju lokali dostępnych jest obecnie na Pradze Południe i Targówku. Pojedyncze apartamenty oferowane są na Wawrze i we Włochach.

Zobacz także: Rynek mieszkaniowy w Gdańsku

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA