REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dynamiczny rozwój Lubonia – powstają nowe inwestycje

Materiały prasowe
Luboń Fot. Materiały prasowe
Luboń Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

W Luboniu obserwowany jest dynamiczny rozwój infrastruktury miejskiej, wzrost populacji miasta, a także nowe inwestycje, w tym duże osiedla domów i mieszkań. Luboń położony jest w niewielkiej odległości od Poznania, ma to bezpośredni wpływ na rozwój miasta.

Luboń jest jedną z 17 gmin powiatu poznańskiego. I jednym z najmłodszych miast w Polsce. Od 1954 roku widnieje na mapie w obecnych kształtach, granicząc od północy z miastem Poznaniem, a od południa z gminami Puszczykowo oraz Komorniki. Wielkopolski Park Narodowy, przełom rzeki Warty oraz bardzo dogodne położenie komunikacyjne, składają się na krajobraz geograficzno-gospodarczy Lubonia. W mieście znajduje się sieć sklepów oraz placówek handlowych. I wciąż ich przybywa. Przybywa także ludzi, chcących osiedlić tutaj na stałe. Kuszą przede wszystkim niższe niż w stolicy Wielopolski ceny, idące w parze z wysokim standardem i niewielką odległością od centrum wojewódzkiego miasta. Te walory dostrzegli także deweloperzy, inwestując w nowoczesne budownictwo wielorodzinne.

REKLAMA

Zobacz także: Atrium Felicity w Lublinie

Są wśród nich takie firmy jak Akropol, Pajo i Immo Invest. Dzięki ich inwestycjom Luboń powiększa się o nowe, duże osiedla mieszkań i domów.

Nasza inwestycja, o nazwie Osiedle Wschodnia, zlokalizowana na nowym obszarze miasta, w tzw. Nowym Centrum Lubonia, cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. mówi Mariusz Urbanek, dyrektor ds. handlowych firmy Immo Invest.

REKLAMA

Na styku ulicy Wschodniej i Al. Jana Pawła II Immo Invest postawi dwa budynki wielorodzinne, ze 101 mieszkaniami łącznie. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku już w II kwartale 2013 roku. Do rąk mieszkańców trafi 56 mieszkań o metrażach od 31,1 m kw. do 60,5 m kw. Tym samym zostanie zakończony I etap inwestycji na Osiedlu Wschodnia. Aktualnie postępują prace budowlane na etapie hali garażowej w tym właśnie budynku. W kolejnym etapie, którego ukończenie planowane jest na koniec 2013 roku, do użytku właścicieli zostanie oddanych 45 mieszkań znajdujących się w drugim, pięciokondygnacyjnym budynku (wielkość od 44 m kw. do 83 m kw.). Ceny rozpoczynają się od 4028 zł/netto za m kw. Oddanie tego budynku zakończy inwestycję na Osiedlu Wschodnia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Budynki zostały zaprojektowane w nowoczesnej aranżacji architektonicznej, która dobrze współgra z rozwijającym się wciąż otoczeniem Nowego Centrum Lubonia. Na parterze i piętrze drugiego budynku będą zlokalizowane lokale usługowe o różnym charakterze, co z pewnością ożywi handel i pozwoli zbudować wygodną sieć lokali usługowych, których jeszcze brakuje w tej części miasta. Budynki będą funkcjonalne – pod każdym znajdować się będzie hala garażowa z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Z poziomu garażu do ostatniego piętra będzie wiodła winda, która znacznie ułatwi mobilność osobom starszym i niepełnosprawnym. Immo Invest zadba również o estetykę osiedla. W trosce o najmłodszych mieszkańców powstanie plac zabaw i ławki, a także tereny zielone i chodniki. Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych, takich jak Wielkopolskie Park Narodowy oraz Park Dębina, tylko podwyższają jego atrakcyjność.

Inwestorzy w Luboniu przyczyniają się nie tylko do rozwoju budownictwa mieszkaniowego, lecz także do rozwoju infrastruktury miejskiej. Często inwestują w budowę osiedlowych dróg, oświetlenie.

Zdecydowaliśmy się współuczestniczyć w kosztach budowy drogi wiodącej na Osiedle Wschodnia. Wszystko po to, by podwyższyć komfort przyszłych mieszkańców i uatrakcyjnić tę nową lokalizacjęinformuje M. Urbanek.

Na nowych inwestycjach korzysta więc nie tylko deweloper, ale także potencjalny mieszkaniec i całe miasto. Dynamicznie rozwijające się budownictwo mieszkaniowe, nowoczesne projekty, ciekawa aranżacja, rozbudowana infrastruktura, przystępne ceny, a także bliskość terenów zielonych, to główne zalety Lubonia. Przyczyniają się do tego, że zmienia on swoje oblicze, stając się atrakcyjnym miejscem do życia.

Zobacz także: Mielno Holding – Firmus Group: podsumowanie 2012 roku i plany na 2013

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA