REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dynamiczny rozwój Lubonia – powstają nowe inwestycje

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Materiały prasowe
Luboń Fot. Materiały prasowe
Luboń Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

W Luboniu obserwowany jest dynamiczny rozwój infrastruktury miejskiej, wzrost populacji miasta, a także nowe inwestycje, w tym duże osiedla domów i mieszkań. Luboń położony jest w niewielkiej odległości od Poznania, ma to bezpośredni wpływ na rozwój miasta.

Luboń jest jedną z 17 gmin powiatu poznańskiego. I jednym z najmłodszych miast w Polsce. Od 1954 roku widnieje na mapie w obecnych kształtach, granicząc od północy z miastem Poznaniem, a od południa z gminami Puszczykowo oraz Komorniki. Wielkopolski Park Narodowy, przełom rzeki Warty oraz bardzo dogodne położenie komunikacyjne, składają się na krajobraz geograficzno-gospodarczy Lubonia. W mieście znajduje się sieć sklepów oraz placówek handlowych. I wciąż ich przybywa. Przybywa także ludzi, chcących osiedlić tutaj na stałe. Kuszą przede wszystkim niższe niż w stolicy Wielopolski ceny, idące w parze z wysokim standardem i niewielką odległością od centrum wojewódzkiego miasta. Te walory dostrzegli także deweloperzy, inwestując w nowoczesne budownictwo wielorodzinne.

REKLAMA

Zobacz także: Atrium Felicity w Lublinie

Są wśród nich takie firmy jak Akropol, Pajo i Immo Invest. Dzięki ich inwestycjom Luboń powiększa się o nowe, duże osiedla mieszkań i domów.

Nasza inwestycja, o nazwie Osiedle Wschodnia, zlokalizowana na nowym obszarze miasta, w tzw. Nowym Centrum Lubonia, cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. mówi Mariusz Urbanek, dyrektor ds. handlowych firmy Immo Invest.

REKLAMA

Na styku ulicy Wschodniej i Al. Jana Pawła II Immo Invest postawi dwa budynki wielorodzinne, ze 101 mieszkaniami łącznie. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku już w II kwartale 2013 roku. Do rąk mieszkańców trafi 56 mieszkań o metrażach od 31,1 m kw. do 60,5 m kw. Tym samym zostanie zakończony I etap inwestycji na Osiedlu Wschodnia. Aktualnie postępują prace budowlane na etapie hali garażowej w tym właśnie budynku. W kolejnym etapie, którego ukończenie planowane jest na koniec 2013 roku, do użytku właścicieli zostanie oddanych 45 mieszkań znajdujących się w drugim, pięciokondygnacyjnym budynku (wielkość od 44 m kw. do 83 m kw.). Ceny rozpoczynają się od 4028 zł/netto za m kw. Oddanie tego budynku zakończy inwestycję na Osiedlu Wschodnia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Budynki zostały zaprojektowane w nowoczesnej aranżacji architektonicznej, która dobrze współgra z rozwijającym się wciąż otoczeniem Nowego Centrum Lubonia. Na parterze i piętrze drugiego budynku będą zlokalizowane lokale usługowe o różnym charakterze, co z pewnością ożywi handel i pozwoli zbudować wygodną sieć lokali usługowych, których jeszcze brakuje w tej części miasta. Budynki będą funkcjonalne – pod każdym znajdować się będzie hala garażowa z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Z poziomu garażu do ostatniego piętra będzie wiodła winda, która znacznie ułatwi mobilność osobom starszym i niepełnosprawnym. Immo Invest zadba również o estetykę osiedla. W trosce o najmłodszych mieszkańców powstanie plac zabaw i ławki, a także tereny zielone i chodniki. Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych, takich jak Wielkopolskie Park Narodowy oraz Park Dębina, tylko podwyższają jego atrakcyjność.

Inwestorzy w Luboniu przyczyniają się nie tylko do rozwoju budownictwa mieszkaniowego, lecz także do rozwoju infrastruktury miejskiej. Często inwestują w budowę osiedlowych dróg, oświetlenie.

Zdecydowaliśmy się współuczestniczyć w kosztach budowy drogi wiodącej na Osiedle Wschodnia. Wszystko po to, by podwyższyć komfort przyszłych mieszkańców i uatrakcyjnić tę nową lokalizacjęinformuje M. Urbanek.

Na nowych inwestycjach korzysta więc nie tylko deweloper, ale także potencjalny mieszkaniec i całe miasto. Dynamicznie rozwijające się budownictwo mieszkaniowe, nowoczesne projekty, ciekawa aranżacja, rozbudowana infrastruktura, przystępne ceny, a także bliskość terenów zielonych, to główne zalety Lubonia. Przyczyniają się do tego, że zmienia on swoje oblicze, stając się atrakcyjnym miejscem do życia.

Zobacz także: Mielno Holding – Firmus Group: podsumowanie 2012 roku i plany na 2013

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA