REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dynamiczny rozwój Lubonia – powstają nowe inwestycje

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Materiały prasowe
Luboń Fot. Materiały prasowe
Luboń Fot. Materiały prasowe
/
Media

REKLAMA

REKLAMA

W Luboniu obserwowany jest dynamiczny rozwój infrastruktury miejskiej, wzrost populacji miasta, a także nowe inwestycje, w tym duże osiedla domów i mieszkań. Luboń położony jest w niewielkiej odległości od Poznania, ma to bezpośredni wpływ na rozwój miasta.

Luboń jest jedną z 17 gmin powiatu poznańskiego. I jednym z najmłodszych miast w Polsce. Od 1954 roku widnieje na mapie w obecnych kształtach, granicząc od północy z miastem Poznaniem, a od południa z gminami Puszczykowo oraz Komorniki. Wielkopolski Park Narodowy, przełom rzeki Warty oraz bardzo dogodne położenie komunikacyjne, składają się na krajobraz geograficzno-gospodarczy Lubonia. W mieście znajduje się sieć sklepów oraz placówek handlowych. I wciąż ich przybywa. Przybywa także ludzi, chcących osiedlić tutaj na stałe. Kuszą przede wszystkim niższe niż w stolicy Wielopolski ceny, idące w parze z wysokim standardem i niewielką odległością od centrum wojewódzkiego miasta. Te walory dostrzegli także deweloperzy, inwestując w nowoczesne budownictwo wielorodzinne.

REKLAMA

Zobacz także: Atrium Felicity w Lublinie

Są wśród nich takie firmy jak Akropol, Pajo i Immo Invest. Dzięki ich inwestycjom Luboń powiększa się o nowe, duże osiedla mieszkań i domów.

Nasza inwestycja, o nazwie Osiedle Wschodnia, zlokalizowana na nowym obszarze miasta, w tzw. Nowym Centrum Lubonia, cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. mówi Mariusz Urbanek, dyrektor ds. handlowych firmy Immo Invest.

REKLAMA

Na styku ulicy Wschodniej i Al. Jana Pawła II Immo Invest postawi dwa budynki wielorodzinne, ze 101 mieszkaniami łącznie. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku już w II kwartale 2013 roku. Do rąk mieszkańców trafi 56 mieszkań o metrażach od 31,1 m kw. do 60,5 m kw. Tym samym zostanie zakończony I etap inwestycji na Osiedlu Wschodnia. Aktualnie postępują prace budowlane na etapie hali garażowej w tym właśnie budynku. W kolejnym etapie, którego ukończenie planowane jest na koniec 2013 roku, do użytku właścicieli zostanie oddanych 45 mieszkań znajdujących się w drugim, pięciokondygnacyjnym budynku (wielkość od 44 m kw. do 83 m kw.). Ceny rozpoczynają się od 4028 zł/netto za m kw. Oddanie tego budynku zakończy inwestycję na Osiedlu Wschodnia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Budynki zostały zaprojektowane w nowoczesnej aranżacji architektonicznej, która dobrze współgra z rozwijającym się wciąż otoczeniem Nowego Centrum Lubonia. Na parterze i piętrze drugiego budynku będą zlokalizowane lokale usługowe o różnym charakterze, co z pewnością ożywi handel i pozwoli zbudować wygodną sieć lokali usługowych, których jeszcze brakuje w tej części miasta. Budynki będą funkcjonalne – pod każdym znajdować się będzie hala garażowa z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Z poziomu garażu do ostatniego piętra będzie wiodła winda, która znacznie ułatwi mobilność osobom starszym i niepełnosprawnym. Immo Invest zadba również o estetykę osiedla. W trosce o najmłodszych mieszkańców powstanie plac zabaw i ławki, a także tereny zielone i chodniki. Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych, takich jak Wielkopolskie Park Narodowy oraz Park Dębina, tylko podwyższają jego atrakcyjność.

Inwestorzy w Luboniu przyczyniają się nie tylko do rozwoju budownictwa mieszkaniowego, lecz także do rozwoju infrastruktury miejskiej. Często inwestują w budowę osiedlowych dróg, oświetlenie.

Zdecydowaliśmy się współuczestniczyć w kosztach budowy drogi wiodącej na Osiedle Wschodnia. Wszystko po to, by podwyższyć komfort przyszłych mieszkańców i uatrakcyjnić tę nową lokalizacjęinformuje M. Urbanek.

Na nowych inwestycjach korzysta więc nie tylko deweloper, ale także potencjalny mieszkaniec i całe miasto. Dynamicznie rozwijające się budownictwo mieszkaniowe, nowoczesne projekty, ciekawa aranżacja, rozbudowana infrastruktura, przystępne ceny, a także bliskość terenów zielonych, to główne zalety Lubonia. Przyczyniają się do tego, że zmienia on swoje oblicze, stając się atrakcyjnym miejscem do życia.

Zobacz także: Mielno Holding – Firmus Group: podsumowanie 2012 roku i plany na 2013

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wywłaszczenie gruntu pod drogę w trybie specustawy – kwestie związane z odszkodowaniem

Czym jest wywłaszczenie gruntu na cele drogowe? Jaka jest podstawa do wywłaszczenia i jak przebiega cała procedura? Co z odszkodowaniem za wywłaszczenie?

Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

REKLAMA

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

REKLAMA