REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dynamiczny rozwój Lubonia – powstają nowe inwestycje

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Materiały prasowe
Luboń Fot. Materiały prasowe
Luboń Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

W Luboniu obserwowany jest dynamiczny rozwój infrastruktury miejskiej, wzrost populacji miasta, a także nowe inwestycje, w tym duże osiedla domów i mieszkań. Luboń położony jest w niewielkiej odległości od Poznania, ma to bezpośredni wpływ na rozwój miasta.

Luboń jest jedną z 17 gmin powiatu poznańskiego. I jednym z najmłodszych miast w Polsce. Od 1954 roku widnieje na mapie w obecnych kształtach, granicząc od północy z miastem Poznaniem, a od południa z gminami Puszczykowo oraz Komorniki. Wielkopolski Park Narodowy, przełom rzeki Warty oraz bardzo dogodne położenie komunikacyjne, składają się na krajobraz geograficzno-gospodarczy Lubonia. W mieście znajduje się sieć sklepów oraz placówek handlowych. I wciąż ich przybywa. Przybywa także ludzi, chcących osiedlić tutaj na stałe. Kuszą przede wszystkim niższe niż w stolicy Wielopolski ceny, idące w parze z wysokim standardem i niewielką odległością od centrum wojewódzkiego miasta. Te walory dostrzegli także deweloperzy, inwestując w nowoczesne budownictwo wielorodzinne.

REKLAMA

Zobacz także: Atrium Felicity w Lublinie

Są wśród nich takie firmy jak Akropol, Pajo i Immo Invest. Dzięki ich inwestycjom Luboń powiększa się o nowe, duże osiedla mieszkań i domów.

Nasza inwestycja, o nazwie Osiedle Wschodnia, zlokalizowana na nowym obszarze miasta, w tzw. Nowym Centrum Lubonia, cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. mówi Mariusz Urbanek, dyrektor ds. handlowych firmy Immo Invest.

REKLAMA

Na styku ulicy Wschodniej i Al. Jana Pawła II Immo Invest postawi dwa budynki wielorodzinne, ze 101 mieszkaniami łącznie. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku już w II kwartale 2013 roku. Do rąk mieszkańców trafi 56 mieszkań o metrażach od 31,1 m kw. do 60,5 m kw. Tym samym zostanie zakończony I etap inwestycji na Osiedlu Wschodnia. Aktualnie postępują prace budowlane na etapie hali garażowej w tym właśnie budynku. W kolejnym etapie, którego ukończenie planowane jest na koniec 2013 roku, do użytku właścicieli zostanie oddanych 45 mieszkań znajdujących się w drugim, pięciokondygnacyjnym budynku (wielkość od 44 m kw. do 83 m kw.). Ceny rozpoczynają się od 4028 zł/netto za m kw. Oddanie tego budynku zakończy inwestycję na Osiedlu Wschodnia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Budynki zostały zaprojektowane w nowoczesnej aranżacji architektonicznej, która dobrze współgra z rozwijającym się wciąż otoczeniem Nowego Centrum Lubonia. Na parterze i piętrze drugiego budynku będą zlokalizowane lokale usługowe o różnym charakterze, co z pewnością ożywi handel i pozwoli zbudować wygodną sieć lokali usługowych, których jeszcze brakuje w tej części miasta. Budynki będą funkcjonalne – pod każdym znajdować się będzie hala garażowa z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Z poziomu garażu do ostatniego piętra będzie wiodła winda, która znacznie ułatwi mobilność osobom starszym i niepełnosprawnym. Immo Invest zadba również o estetykę osiedla. W trosce o najmłodszych mieszkańców powstanie plac zabaw i ławki, a także tereny zielone i chodniki. Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych, takich jak Wielkopolskie Park Narodowy oraz Park Dębina, tylko podwyższają jego atrakcyjność.

Inwestorzy w Luboniu przyczyniają się nie tylko do rozwoju budownictwa mieszkaniowego, lecz także do rozwoju infrastruktury miejskiej. Często inwestują w budowę osiedlowych dróg, oświetlenie.

Zdecydowaliśmy się współuczestniczyć w kosztach budowy drogi wiodącej na Osiedle Wschodnia. Wszystko po to, by podwyższyć komfort przyszłych mieszkańców i uatrakcyjnić tę nową lokalizacjęinformuje M. Urbanek.

Na nowych inwestycjach korzysta więc nie tylko deweloper, ale także potencjalny mieszkaniec i całe miasto. Dynamicznie rozwijające się budownictwo mieszkaniowe, nowoczesne projekty, ciekawa aranżacja, rozbudowana infrastruktura, przystępne ceny, a także bliskość terenów zielonych, to główne zalety Lubonia. Przyczyniają się do tego, że zmienia on swoje oblicze, stając się atrakcyjnym miejscem do życia.

Zobacz także: Mielno Holding – Firmus Group: podsumowanie 2012 roku i plany na 2013

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

REKLAMA

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

REKLAMA