REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

6 powodów, dla których warto mieć dom w górach lub nad morzem

Rodzinny Penthouse Dune. Fot. Mielno Holding Firmus Group
Rodzinny Penthouse Dune. Fot. Mielno Holding Firmus Group
Mielno Holding – Firmus Group

REKLAMA

REKLAMA

Osoby mieszkające w centrum dużych miast coraz częściej marzą o odskoczni, jaką jest dom nad morzem lub w górach. Jest to świetna alternatywa na spędzenie wolnych, świąt lub urlopu. Zamiast wynajmować kwaterę, wygodniej jest mieć własną nieruchomość, do której będziemy mogli się udać w każdej chwili bez zastanawiania się czy dostaniemy gdzieś wolny pokój, czy nie.

1. Drugi dom, tylko nad morzem lub w górach. Jeśli działka, to tylko pod miastem.

REKLAMA

Lokalizacja to główny czynnik wyboru nieruchomości. Nie tylko mieszkania czy domu na długie lata, ale i miejsca, w którym będziemy spędzać wakacje. Apartament nad morzem, czy nawet w górach, z widokiem na jezioro i las to atrakcyjne miejsce choćby na weekend czy spędzenie świąt z rodziną i przyjaciółmi. To odległe miejsce, w którym odetchniemy i wyciszymy się. Działka z domkiem, mimo, że jest za miastem nie oddala nas od codziennych spraw i co ważne – nie zagwarantuje nam tak pięknego widoku z okna.

Apartamenty Dune - prawie wszystkie z tarasami i widokiem na morze. Fot. Mielno Holding Firmus Group


2. Zakup kolejnego domu czy mieszkania to inwestycja, działka – to dodatkowy wydatek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kupując elegancki i kameralny apartament w budynku położonym w atrakcyjnej i malowniczej scenerii możemy mieć pewność, że w czasie gdy nie będziemy z niego korzystać apartament na siebie zarobi, a nawet wygeneruje zyski. Wynajmowanie domu lub mieszkania nad morzem czy w górach staje się coraz popularniejsze i jest bardziej opłacalne oraz bezpieczniejsze niż niejedna lokata bankowa. Wynajem apartamentu może przynieść zysk ok. 10%. rocznie.

Rezydencja Park Mielno.


3. Wakacyjna nieruchomość – wakacje w każdej chwili.

Mając własny dom w górach lub nad morze, mamy możliwość wyjazdu w każdej chwili – to niczym nieograniczony dostęp do plaży, falującego morza i poczucia, że jesteśmy na wakacjach, daleko od zgiełku miasta i codziennych spraw. Planując wakacje z second home nie musimy szukać ofert i wolnych terminów. Wyjeżdżamy do eleganckiego miejsca, które zawsze jest w zasięgu ręki. Działka pod miastem to miejsce, w którym zawsze czeka na nas praca – koszenie trawy, sprzątanie. Nie odpoczniemy w niej tak komfortowo jak w second home.

Mielno - Apartamentowiec Dune. Fot. Biuro prasowe Mielno Holding – Firmus Group


4. Nie drogi w utrzymaniu.

Kupując apartament wypoczynkowy mamy gwarancję, że oprócz bezpieczeństwa, prestiżu i lokalizacji, otrzymujemy miejsce, które na siebie zapracuje. Drugie mieszkanie nie wymaga tak dużego nakładu pracy jak działka i domek za miastem. Poza opieką podczas naszej nieobecności możemy powierzyć apartament firmie zarządzającej wynajmem, która będzie wypłacać nam zyski z wynajmu naszego apartamentu. W przypadku działki pod miastem nie możemy sobie pozwolić na podobne działania. Wymaga ona dużo pracy i wkładu finansowego, właściwie każdego lata.

Mielno - Rezydencja Park. Fot. Biuro prasowe Mielno Holding – Firmus Group


5. Dom lub mieszkanie – bezpieczniejsze niż działka.

Dbając o bezpieczeństwo własne i bliskich zdecydujmy się na apartament wypoczynkowy. Budynek, w którym mieści się nie tylko nasz apartament, często ma zabezpieczenia elektroniczne, monitoring lub ochronę. Natomiast domek na działce pod miastem narażony jest na włamania i kradzieże, i co gorsza, nikt nas o tym nie powiadomi. Nad second home mamy większą kontrolę i możemy spokojnie w każdej chwili przyjechać, bez obaw, że zastaniemy apartament w opłakanym stanie.

Mielno - Rezydencja Park. Fot. Biuro prasowe Mielno Holding – Firmus Group


6. Rozrywka na wyciągniecie ręki.

Wypoczynkowa nieruchomość położona w atrakcyjnej lokalizacji może zagwarantować nam nie tylko rekreację, ale też rozrywkę i dostępność wielu usług. W pobliżu nowych apartamentowców powstających np. nad Morzem Bałtyckim jest wiele ośrodków, które funkcjonują niezależnie od pory roku. Wśród nich są obiekty typu SPA i Wellness, z basenami, a także restauracje i kawiarnie, których próżno szukać między domkami działkowymi pod miastem.

Mielno - Rezydencja Park. Fot. Biuro prasowe Mielno Holding – Firmus Group

Źródło: GlobalBrand Institute

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA