REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ile kosztują najdroższe apartamenty w Warszawie?

Apartament. Fot. Materiały prasowe
Apartament. Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Średnia cena apartamentu w Warszawie to 5,9 miliona złotych. Natomiast najdroższy apartament został wyceniony na ok. 20 milionów złotych. Sprawdź, ile zapłacą najbogatsi Polacy – przedstawiamy 15 najdroższych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie.

Wśród najdroższych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie znalazło się 14 apartamentów i jedna willa. Najtańsze z najdroższy nieruchomości kosztują nieco ponad 4 miliony. Najdroższy apartament ma cenę ok. 20 milionów złotych. Jednak w przypadku luksusowych nieruchomości deweloperzy ujawniają ceny tylko osobom zainteresowanym kupnem konkretnego lokalu, dlatego tak naprawdę nie wiadomo ile zapłacono za najdroższy apartament.

REKLAMA

Najdrożej na Złotej

W tej chwili najdroższy apartament zlokalizowany jest w inwestycji Złota 44. Wieżowiec ma mieć 192 metry i położony jest w ścisły centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki. Na ostatnim piętrze można kupić trzykondygnacyjny apartament, z prawie dwustumetrowym salonem, sześcioma sypialniami, czterema łazienkami, tarasem i gabinetem. Z okna rozpościera się widok na panoramę Warszawy.

Zobacz także: Wnętrza apartamentów na Złotej 44

Luksusowe wille

Na terenie Mokotowa położone są dwie luksusowe wille z ogrodem Villa Roma, zlokalizowane są niedaleko centrum miasta. Wille mają 520 mkw., a swoim stylem przypominają pałac na wodzie, ich cena ofertowa to 9 mln zł.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Rezydencja Pałacowa – pierwsze inteligentne domy w Polsce


Kameralne Rezydencje Parkowe na Mokotowie

Na Mokotowie możemy nabyć również siedmiopokojowe dwupoziomowe apartamenty nieopodal Pól Mokotowskich. Mieszkania mają powierzchnię ponad 300 mkw. i dwa tarasy o łącznej wielkości 24o mkw. Za taki luksus trzeba zapłacić 6,8 mln.

Luksusowe kamienice

Luksusowe apartamenty są tworzone również w zabytkowych kamienicach. W Warszawie zmodernizowano kamienicę z 1895 roku położoną w Śródmieściu przy ulicy Mokotowskiej. Można tam kupić apartament o powierzchni 254 mkw. z ponad 80-metrowym tarasem z widokiem na Warszawę. Cena ofertowa to niecałe 5,1 mln.

Apartamenty za 4 miliony

W zestawieniu Lion’s House i Home Broker pojawia się także 7 z 24 apartamentów znajdujących się w inwestycji Drewniana 9 położonej na stołecznym Powiślu. Apartamenty, które znalazły się w zestawieniu mają powierzchnię od prawie 200 do 300 metrów kwadratowych. Inwestycja architektonicznie nawiązuje do przedwojennego budownictwa. Na każdym piętrze zlokalizowane są dwa apartamenty, dodatkowo w budynku są dwie recepcje, concierge, basen, sauna, część rekreacyjna, ogród na terenie patio, inteligentna instalacja elektryczna, która pozwala dowolnie programować i zarządzać oświetleniem, klimatyzacją i ogrzewaniem.

Zobacz także: Jaki los czeka inwestycję Miasteczko Wilanów?

Jedne z droższych apartamentów w Warszawie znajdują się też w inwestycjach: Piękna Nova z czteropokojowym apartamentem o powierzchni przekraczającej 200 mkw. za ponad 5 mln zł i czteropokojowy apartament o powierzchni ponad 140 merów w inwestycji Rezydencja Foksal za nieco ponad 4 mln. Inwestycja ta powstała w miejscu dawnego kina Skarpa. Wygląd rezydencji nawiązuje do międzywojennego modernizmu. W całym budynku mieści się 30 apartamentów, z którego każdy ma sporą loggię, kominek oraz okna na całą wysokość pomieszczenia. Do budynku wchodzi się przez portiernię. Mieszkańcy mogą ponadto korzystać z usługi concierge, centrum Wellness i SPA z basenem i saunami, salą fitness, boiskiem do squasha czy piwnic do starzenia wina.

Źródło: Artur Wach, Lion’s House

Zobacz także: Czy apartamentowce są jeszcze modne?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

REKLAMA