REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Apartamenty czy rezydencje - co preferują najbogatsi?

Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Apartamenty czy rezydencje - co preferują najbogatsi? /Fot. Fotolia
Apartamenty czy rezydencje - co preferują najbogatsi? /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Obecnie oferta domów jednorodzinnych o najwyższym standardzie w największych miastach niż jest dużo mniejsza niż oferta mieszkań z najwyższej półki. Bogaci Polacy preferują mieszkania niż rezydencje.

Jak z Dynastii

Najdroższe domy jednorodzinne w największych miastach Polski swoim standardem, przepychem oraz ceną przypominają niekiedy siedzibę rodu Carringtonów. Bohaterów Dynastii, serialu, który podbijał serca Polaków na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Agata Polińska z serwisu Otodom tłumaczy, że tego typu nieruchomości zwykle zlokalizowane są na obrzeżach głównych miast. - W takich miejscach, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, łatwiej jest o ciszę i spokój, na których powinno zależeć zamożnym Polakom. Dużą wartość może stanowić również możliwość obcowania na co dzień z przyrodą”. Poza tym nieruchomość położna gdzieś na uboczu, do której trzeba dojechać drogą szutrową może dawać również poczucie pewnej anonimowości. Jednakże, jak zaznacza Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom, „oferta typowych rezydencji wystawionych na sprzedaż jest obecnie o wiele niższa, niż liczba czekających na nowych właścicieli apartamentów, czy loftów. Te ostatnie nieruchomości również cechują się wysokim standardem oraz metrażem, który przekracza powierzchnię niejednego domu”. Na tej podstawie można domniemywać, że bogaci Polacy bardziej, niż ciszę i spokój podmiejskich zakątków wolą jednak wybierać prestiżowe budynki z centralnych dzielnic największych miast. Mieszkanie w takich rejonach pozwala na co dzień korzystać z zalet wielkomiejskiego życia. I co nader ważne oznacza, że można zaoszczędzić sporo czasu na… koszeniu trawnika.

REKLAMA

Zobacz: Nieruchomości

Oferty sprzedaży najdroższych domów jednorodzinnych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu

Miasto

Cena całkowita (zł)

Cena (zł/mkw.)

Powierzchnia (mkw.)

Liczba pokoi

Ulica

Rejon

Rok budowy

Warszawa

6 300 000

10 000

630

10

Mikołajska

Włochy

2015

5 900 000

7 763

760

7

Okrągła

Białołęka

2008

4 000 000

17 699

226

5

Idzikowskiego

Mokotów

2018

Kraków

1 978 155

13 500

147

4

Podłącze

Wola Justowska

2018

1 300 000

9 028

144

4

Rysi Stok

Wola Justowska

2018

1 149 000

7 998

144

4

Chełmska

Wola Justowska

2004

Wrocław

1 600 000

16 858

95

3

Saperów

Grabiszyn

2010

1 295 000

7 115

182

5

gen. Hallera

Borek

1915

798 999

5 288

151

5

rejon Parku Południowego

Krzyki

1991

Gdańsk

1 345 000

8 677

155

7

Arońska

Stogi

1936

1 090 000

4 542

240

5

J.S. Bacha

Suchanino

1986

Poznań

980 000

6 533

150

5

b.d.

Ławica

1950

Opracowanie Emmerson Realty dla serwisu Otodom, na podstawie danych serwisu Otodom.

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA