REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wakacyjne apartamenty w Bułgarii hitem w Polsce

Subskrybuj nas na Youtube
Rośnie wśród Polaków zainteresowanie inwestowaniem w zagraniczne nieruchomości. Kupujemy apartamenty w Bułgarii, Kairze, Egipcie, a nawet na Tureckiej Riwierze. / Fot. Fotolia
Rośnie wśród Polaków zainteresowanie inwestowaniem w zagraniczne nieruchomości. Kupujemy apartamenty w Bułgarii, Kairze, Egipcie, a nawet na Tureckiej Riwierze. / Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W serwisach ogłoszeniowych znajdziemy tysiące ofert sprzedaży nieruchomości w atrakcyjnych wakacyjnie lokalizacjach za granicą. Wielu z nas wydaje się, że zakup apartamentu nad Morzem Czarnym lub Śródziemnym to abstrakcja, ale okazuje się, że studio usytuowane tuż przy plaży, kosztuje 2 razy mniej niż kawalerka na warszawskiej Białołęce. Kupno takiej nieruchomości daje nie tylko możliwość wyjazdu na wakacje w dogodnym dla nas czasie - to również dobra inwestycja.

W bazie serwisu otoDom.pl znajduje się ponad 3,5 tys. ofert zagranicznych nieruchomości.

REKLAMA

– Wśród osób zainteresowanych zakupem nieruchomości królują kierunki idealne na wakacyjny wypoczynek, a wśród nich Egipt, Turcja, Hiszpania i Portugalia – mówi Przemysław Kotwicki, dyrektor serwisu. – Prym wiedzie jednak zdecydowanie Bułgaria, której dotyczy ponad połowa ofert. Niskie ceny, bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji oraz dostępność komunikacyjna sprawia, że perła Europy Wschodniej przyciąga wielu Polaków zainteresowanych zakupem nieruchomości. Szukają lokalu, w którym będą mogli spędzać urlop przez cały rok, ale również który, wynajmowany turystom, będzie inwestycją procentującą godziwym zyskiem.

Zobacz także: Zakup wakacyjnej nieruchomości w Europie: dobra inwestycja?

REKLAMA

Bułgarski sektor turystyczny rozwija się w bardzo szybkim tempie i rośnie w siłę. Bułgaria jest ostatnio jednym z najbardziej popularnych kierunków podróży wakacyjnych w Europie Wschodniej. Długie, piaszczyste plaże nad Morzem Czarnym przyciągają rosnące rzesze turystów.

– Bułgaria to również obecnie najlepsze w Europie, pod względem ceny oraz bezpieczeństwa i potencjału, miejsce do inwestowania w nieruchomości – zauważa Stanisław Lewicki, ekspert ds. zagranicznych rynków nieruchomości i szef agencji nieruchomości ILS Poland. – Nowo powstałe i stale budujące się apartamentowce, osiedla domów oraz rozbudowująca się infrastruktura turystyczna, rekreacyjna i wypoczynkowa, sprawiły, że w ostatnim czasie odnotowano tu rekordową sprzedaż nowych nieruchomości. Doświadczenie ostatnich lat pokazuje, że również zainteresowanie Polaków w inwestowanie kapitału w sektor nieruchomości zagranicznych rośnie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Analiza ofert w serwisie otoDom.pl wykazała, że najwięcej oferowanych na sprzedaż nieruchomości znajduje się w najsłynniejszym bułgarskim kurorcie – Słonecznym Brzegu. 30-metrowy, komfortowy apartament w samym centrum miasta i zaledwie 600 metrów od plaży kupimy tam za nieco ponad 100 tys. zł. Mieszkanie znajduje się w kompleksie z wieloma udogodnieniami, jak recepcja i 24-godzinna ochrona, restauracja, własny basen, sklepy oraz podziemny parking. 

Jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę znajdziemy, jeśli zdecydujemy się na zakup nieruchomości w dalszych liniach zabudowy. Zaledwie 4 km od plaży możemy znaleźć mieszkanie o zbliżonym standardzie, ale za nawet dwa razy niższą cenę bądź już umeblowany lokal w tej samej cenie, ale o dużo większej powierzchni. Nieruchomości te tworzą mini miasteczka, na terenie których znajdują się baseny, fitness cluby, SPA, korty tenisowe, restauracje, boiska do gry i wiele innych. Deweloperzy uruchamiają nawet stałe połączenia między kompleksem a plażą w Słonecznym Brzegu.

Zobacz także: Wakacyjne nieruchomości: kierunek Cypr

Eksperci od obrotu nieruchomościami za granicą uważają, że ten rok może być ostatnią okazją na zakup nieruchomości w tak atrakcyjnej cenie.

– Chociaż w ubiegłym roku ceny apartamentów spadły, znów zaczynają rosnąć średnio o kilkanaście procent w skali roku, a do 2015 roku prognozowane są kolejne wzrosty – zauważa Stanisław Lewicki. 

Egipt to kolejny, młody jeszcze i stale rozwijający się rynek nieruchomości z ogromnym potencjałem. W wyniku ogromnych inwestycji czynionych przez firmy zachodnie, okolice Hurghady to aktualnie ogromny plac budowy. W chwili obecnej w wyniku systematycznego rozwoju runku, wśród nowych inwestycji pojawiły się oferty od deweloperów w bardzo atrakcyjnych cenach.

W serwisie otoDom.pl znajdziemy ogłoszenia sprzedaży mieszkań w powstających obecnie w Hurghadzie apartamentowców w cenie od 7,5 tys. euro. Budynek usytuowany jest 600 m od plaży, mieszkania wykańczane są pod klucz, z okien rozciąga się cudowny widok na morze a do dyspozycji mieszkańców pozostają, znajdujące się na terenie budynku: ogród, baseny i centra fitness. 

Popularności tego kierunku nie osłabiły nawet mające miejsce na początku roku zamieszki w Kairze. 

– Paradoksalnie, odnotowaliśmy w tym czasie zwiększone zainteresowanie apartamentami w egipskich kurortach ze strony polskich inwestorów, liczących na jeszcze niższe ceny nieruchomości – mówi szef ILS Poland – Inwestorzy wierzą, że sytuacja wkrótce wróci do normy i turyści zaczną przekonywać się z powrotem do spędzania wakacji w Egipcie.

Swój renesans przeżywa również rynek nieruchomości na Tureckiej Riwierze. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości usytuowane w centrum oraz okolicach doskonale znanej turystom pięknej Alanyi. Ceny na tureckim rynku są nieco wyższe. Za studio w nowo budowanym w odległości 500 m od linii brzegowej apartamentowcu o wysokim standardzie wykonania, z własnym basenem, ogrodem, siłownią i sauną zapłacimy od 125 tys. zł. Oczywiście pojawiają się okazje, trzeba jednak być cierpliwym i śledzić pojawiające się ogłoszenia.

Źródło: oto.Dom.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA