REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Powierzchnia magazynowa

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Suma nowej powierzchni magazynowej w 2022 roku

Rok 2022 był rekordowy pod względem dostarczonej nowej powierzchni magazynowo-przemysłowej w Polsce. Również aktywność najemców utrzymywała się na stosunkowo wysokim poziomie, a wolumen powierzchni magazynowej będącej w budowie stopniowo się zmniejszał.

Nieruchomości magazynowe znaczącą częścią rynku nieruchomości w Polsce

W 2021 roku pod względem zrealizowanego wolumenu sektor magazynowy zdecydowanie dominował na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Wartość transakcji - około 3,2 miliardy euro - odpowiadała ponad połowie całkowitej wartości transakcji inwestycyjnych. W 2022 roku wynik sektora - 2 miliardy euro - zapewnił mu „jedynie” 34% udziału w całkowitym wolumenie transakcyjnym w Polsce.

Rekordowa nowa podaż na rynku magazynowo-przemysłowym

Całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowo-przemysłowej w Polsce wyniosły prawie 27,4 mln mkw. i wzrosły o 19% r/r.

Rynek magazynowy wciąż na topie - podsumowanie III kwartału 2022

Od początku lipca do końca września 2022 r. polski rynek magazynowy powiększył się o 1,2 mln mkw. – jest to wartość zbliżona do wolumenu nowej podaży odnotowanej w poprzednich kwartałach tego roku. W związku z tym zasoby w sektorze nieruchomości magazynowych osiągnęły około 27 mln mkw. Równocześnie – mimo wzrostu stawek czynszów – obserwujemy niesłabnące zainteresowanie najemców tego typu obiektami, a na popularności coraz bardziej zyskują „zielone” budynki.

REKLAMA

Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce

W pierwszych trzech kwartałach 2022 roku rynek inwestycyjny w Polsce nie wykazał żadnych niepokojących oznak spowolnienia. Wręcz przeciwnie, całkowity wolumen transakcji w sektorze nieruchomości komercyjnych przekroczył wynik z 2021 roku o ponad 20%.

Polski rynek magazynowy z obiecującymi widokami na przyszłość

Polska, która jest piątym rynkiem magazynowym w UE ma szansę na przejęcie sporej części inwestycji i produkcji oraz procesów logistycznych przenoszonych z Azji

Inflacja nie zatrzymuje inwestorów zagranicznych na polskim rynku nieruchomości

Mimo inflacji i rosnących stóp procentowych polskie nieruchomości komercyjne wciąż cieszą się zainteresowaniem inwestorów, zwłaszcza tych zagranicznych – ponad 90% z nich to duże fundusze inwestycyjne. Rodzimy kapitał stanowi w Polsce rzadkość, m.in. ze względu na brak inwestorów instytucjonalnych.

Inwestycje na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych [Raport]

Panująca obecnie niepewność gospodarcza zaczyna oddziaływać na aktywność inwestycyjną na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych (CRE). Prognozowany wpływ sytuacji gospodarczej będzie jednak zróżnicowany dla różnych jego obszarów, a wybrane sektory oraz rynki krajowe wciąż pozostaną atrakcyjne dla inwestorów

REKLAMA

Magazyny miejskie - bliżej klienta, szybsza dostawa

Zdaniem najemców powierzchni magazynowych – niezależnie od branży, w jakiej działają, najbardziej atrakcyjne są magazyny zlokalizowane w pobliżu docelowego klienta, czyli przede wszystkim w miastach. Szybka dostawa jest szczególnie istotna w przypadku handlu internetowego, a więc to właśnie e-commerce ma szczególny wpływ na popularność tego typu obiektów.

Rośnie popyt na powierzchnie magazynowo-przemysłowe w regionie górnośląskim

Na Górnym Śląsku rośnie zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe dostępne „od zaraz”, szczególnie ze strony firm e-commerce.

Trwa ekologiczna rewolucja w magazynach

Najemcy coraz częściej pytają o ekologiczne rozwiązania w magazynach oraz o potwierdzające je certyfikaty. Ekologiczne powierzchnie pozwalają organizacjom nie tylko działać zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju, ale również zaoszczędzić na rachunkach za coraz droższe media.

Gdzie powstają nowe powierzchnie magazynowe w Polsce?

Nowe powierzchnie magazynowe w Polsce. W całym kraju z kwartału na kwartał powstaje coraz więcej magazynów, dzięki czemu pod względem zasobów w budowie Polska plasuje się już na drugim miejscu w Europie. Na nasz rynek wchodzą również nowi gracze.

Rekordowe półrocze na rynku nieruchomości magazynowych

Nieruchomości magazynowe. W I półroczu 2021 deweloperzy zbudowali 1,16 mln mkw. magazynów - to o 100 tys. mkw. więcej rdr, a popyt brutto na koniec czerwca wyniósł ponad 3,41 mln mkw., co jest najwyższą półroczną wartością w historii polskiego rynku magazynowego - podała raporcie firma Colliers.

Ceny gruntów inwestycyjnych w Polsce 2020/2021

W 2020 roku pomimo pandemii COVID-19 popyt na grunty inwestycyjne utrzymał się na wysokim, stabilnym poziomie. Trend ten jest kontynuowany w 2021 roku. Z analiz firmy AXI IMMO wynika, że ceny na rynku gruntów inwestycyjnych pod zabudową magazynowo-produkcyjną w Polsce są nadal znacznie niższe niż w krajach zachodniej Europy. Najdroższa Polska lokalizacja gruntowa tj. Warszawa-Miasto (450-650 zł/mkw) jest nadal 5,5 razy tańsza niż aglomeracja londyńska i 2,7 razy tańsza niż Monachium. Dodatkowo uzyskanie decyzji środowiskowej, decyzji o przyłączach i pozwolenia na budowę, zajmuje przeciętnie w Polsce 12-18 miesięcy, a na zachodzie Europy potrzeba często 24 miesięcy i więcej na załatwienie analogicznych formalności.

Polska drugim najaktywniejszym rynkiem magazynowym w Europie

Trzeci kwartał na rynku magazynowym w Polsce przyniósł umiarkowanie pozytywne nastroje wśród najemców i deweloperów. Pomimo zawirowań związanych z pandemią COVID-19 rynek pozostaje stabilny - wynika z danych firmy doradczej JLL.

Jak wygląda rynek powierzchni magazynowych w czasie COVID-19?

Od stycznia 2020 roku wynajęto 3,67 mln metrów kw. powierzchni magazynowej, czyli o 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku, oraz o 19 proc. więcej niż w tym samym okresie w rekordowym 2018 r. - wynika z raportu międzynarodowej firmy doradczej i inwestycyjnej CBRE.

Jak pandemia zmienia rynku nieruchomości komercyjnych?

Mimo koronawirusa w pierwszej połowie 2020 roku rynek nieruchomości komercyjnych notował bardzo dobre wyniki. Pandemia zmieniła jednak sposób, w jaki projektowane, budowane i wyposażane są budynki biurowe, handlowe i magazynowe. Głównym trendem na rynku pozostaje ekologia. Zielone certyfikaty stają się powoli standardem, którego oczekują najemcy nieruchomości.

Kierunki rozwoju rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce

Prezentujemy raport „Kierunki rozwoju rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce", który przedstawia zmiany i trendy w sektorach powierzchni biurowych, handlowych oraz magazynowych uwzględniając przy tym wymiar społeczny, środowiskowy, technologiczny i ekonomiczny.

Rynek nieruchomości komercyjnych w czasie COVID-19

Pierwsze półrocze tego roku zapisało się absolutnie rekordowym wynikiem w historii polskiego rynku inwestycyjnego w segmencie magazynowym. Dla sektora biurowego było to natomiast drugie najlepsze co do wartości transakcji sześć miesięcy w historii. Pomimo zawirowań spowodowanych przez COVID-19, całkowita wartość wolumenu transakcyjnego w sektorze nieruchomości komercyjnych w Polsce w pierwszej połowie bieżącego roku była nawet wyższa od świetnego rezultatu uzyskanego w tym samym czasie w 2019 roku.

Rynek magazynowy w Polsce 2020 - dobra koninktura nawet w czasie pandemii

Rynek magazynowy w Polsce odporny na pandemię. Dużo nowej powierzchni, rekordowe zainteresowanie najemców, mniej pustostanów - tak wynika z raportu o rynku powierzchni przemysłowych i magazynowych w Polsce opracowanego przez BNP Paribas Real Estate Poland.

REKLAMA