REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Formalności

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kto ułoży płytki?

Glazurnik to osoba, która nie tylko ułoży przygotowany materiał na ścianie czy podłodze. Powinien on także przygotować właściwe podłoże.

Czym zajmuje się hydraulik?

Praca hydraulika związana jest z rurami – tymi doprowadzającymi wodę ciepłą i zimną do domu, jak i tymi, które odprowadzają z domu ścieki.

Do jakich prac zaangażować murarza?

Oczywiście na pierwszy miejscu należy wymienić wznoszenia ścian z cegły, kamienia, elementów betonowych, gipsowych i ceramicznych. Może również układać na ścianach, np. płytki, czy tynk, montować schody, filary i stropy, jak również wykuwać otwory w ścianach. Zatem najczęściej przy budowie domu spotkasz się z murarzem-tynkarzem. Jeśli zaś remontujesz stary dom z piecem i chcesz odrestaurować piec-skonsultuj się z murarzem zdunem.

Kiedy nie jest potrzebne pozwolenie na budowę?

O pozwolenie na budowę domu występuje inwestor-czyli właściciel działki, który chce zbudować na niej własny dom. Stosowny wniosek należy złożyć w Urzędzie Miasta lub Urzędzie Gminy właściwym ze względu na lokalizację działki.

REKLAMA

Jakich budynków dotyczy obowiązek sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej?

Od 1 stycznia 2009 r. na podstawie ustawy z dnia 19 września 2007r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane (Dz. U Nr 191, poz. 1373) świadectwo charakterystyki energetycznej obowiązuje dla każdego budynku oddawanego do użytkowania oraz budynku podlegającego zbyciu lub najmowi, a także w przypadku, gdy w wyniku przebudowy lub remontu budynku ulega zmianie jego charakterystyka energetyczna.

Zakłócenia realizacji robót budowlanych

Planowany czas budowy domu może ulec zmianie pod wpływem określonych czynników, do których należą: warunki atmosferyczne, przepływ pracowników, trudności w zaopatrzeniu budowy w sprzęt, prefabrykaty, półfabrykaty i materiały budowlane, awarie sprzętu technicznego.

Kto jest kim na budowie – zadania kierownika budowy

Jednym z głównych zadań kierownika budowy jest zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy pracownikom zatrudnionym przy budowie domu.

Kto jest kim na budowie – zadania projektanta

Na etapie projektowania domu do zadań projektanta należy: sporządzenie projektu budowlanego, uzyskanie wymaganych opinii dla zastosowanych rozwiązań projektowych, wyjaśnianie wątpliwości dotyczących projektu i zawartych w nim rozwiązań, uzgadnianie dokumentów technicznych.

REKLAMA

REKLAMA