REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Płytki ceramiczne, klinkierowe, terakota, lastriko, płytki szklane-to materiały, które glazurnik dobrze zna
Płytki ceramiczne, klinkierowe, terakota, lastriko, płytki szklane-to materiały, które glazurnik dobrze zna

REKLAMA

REKLAMA

Glazurnik to osoba, która nie tylko ułoży przygotowany materiał na ścianie czy podłodze. Powinien on także przygotować właściwe podłoże.

Płytki ceramiczne, klinkierowe, terakota, lastriko, płytki szklane-to materiały, które glazurnik dobrze zna. Powinien wiedzieć jakie maj,a wymagania techniczne. Jeśli glazurnik został zatrudniony osobno-prawdopodobnie sam przygotuje sobie grunt pod płytki. Jeśli zaś jest członkiem większego zespołu pracowników budowlanych istnieje prawdopodobieństwo, że nie będzie musiał już wykonywać prac murarskich i tynkarskich.

REKLAMA

Kontrola jakości

Glazurnik przygotowując sobie właściwy grunt do pracy jest jednocześnie kontrolerem jakości prac murarskich. Od ich wykonania zależy powierzchnia ścian, którą glazurnik będzie musiał poprawić bądź nie. Sam glazurnik tez musi wykazać się precyzją i dokładnością przy wykonywaniu swojej pracy.

Nie dla słabeuszy

Praca glazurnika wymaga dobrej kondycji fizycznej-płytki, kafelki, zaprawę-wszystko to musi samodzielnie przynieść na miejsce pracy. Do tego dochodzi niewygodna pozycja układania chociażby podłogi. Jeśli pracuje na wysokościach-glazurnik również ma ograniczone ruchy przez obecność rusztowania. Duże zatem znaczenie ma sprawność dłoni glazurnika.

Szkodliwe warunki pracy

Z uwagi na unoszący się podczas pracy pył wapienny i pył pochodzący od docinanych płytek-glazurnicy powinni pracować w specjalnych maseczkach zmniejszających ilość wdychanego pyłu, a tym samym redukujących możliwość chorób górnych dróg oddechowych.

Nadzór nad pracą glazurnika

Jeśli glazurnik będzie członkiem większej ekipy budowlanej-nadzór nad nim będzie sprawował jego przełożony. Jeśli zaś wynajmiesz osobno glazurnika – kontrola jakości przypadnie Tobie. Zawsze trzeba się zastanowić nad wyborem pełnej ekipy czy pojedynczych fachowców-cała ekipa jest zgrana ze sobą również pod katem terminowości prac. W przypadku pojedynczych fachowców może się okazać, że będą cię czekały dni przestoju między wykonanie kilku prac.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak wybrać i kupić płytki podłogowe?

Nie zawsze wykształcenie

Praca glazurnika wymaga cierpliwości i odporności na wysiłek fizyczny, jednak można się jej nauczyć bez konieczności uczęszczania do szkoły. Glazurnicy pracujący na własną rękę swoich klientów zawdzięczają własnej fachowości, bez względu na ukończoną szkołę lub jej brak. W przypadku osób pracujących w firmach budowlanych-najczęściej są oni absolwentami szkół budowlanych. 

Zobacz także: Jak układać płytki ceramiczne na podłodze?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

REKLAMA

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

REKLAMA