REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowoczesne wykończenie ścian

Alternatywą dla „zwykłych” tapet jest zastosowanie systemu powłokowego, który nadaje pomieszczeniu głęboki efekt przestrzenny, wzbogacony o różnorodne zagięcia.
Alternatywą dla „zwykłych” tapet jest zastosowanie systemu powłokowego, który nadaje pomieszczeniu głęboki efekt przestrzenny, wzbogacony o różnorodne zagięcia.
Cameleo
Cameleo

REKLAMA

REKLAMA

Ulewne deszcze i brak słońca powodują, że zamiast prac porządkowych w ogrodzie przenosimy się do wnętrza mieszkania lub domu. Kiedy nie ma pogody a mamy kilka wolnych dni urlopu – możemy przeprowadzić remont. Sprawdź, jak zmienić aranżację domu lub mieszkania?

Tapety i fototapety na ścianie

Istnieje wiele sposobów na zmianę wyglądu otaczającej nas przestrzeni. Bardzo bogata paleta kolorów farb oraz dostępność różnorodnych systemów dekoracyjnych pozwala dziś wybierać między standardowymi pomysłami na wystrój,
a nietuzinkowymi, często nawet abstrakcyjnymi projektami. W tym drugim przypadku duże znaczenie ma możliwość opracowania własnej, autorskiej aranżacji.

REKLAMA

Właściwości niektórych materiałów sprawiają przy tym, że ściany przestają wyglądać jak betonowa zapora, nabierając indywidualnego wyrazu oraz wrażenia lekkości i przestrzenności.

Najprostszym sposobem na uzyskanie takiego efektu jest oczywiście naklejenie tradycyjnej tapety lub fototapety z wybranym zdjęciem. Można jednak pokusić się również o wykorzystanie struktur dekoracyjnych, które wymagają większego wkładu własnej pracy twórczej, dając w zamian niezliczoną ilość ciekawych, oryginalnych wzorów.

Papier półpergaminowy na ścianie

Alternatywą dla „zwykłych” tapet jest zastosowanie systemu powłokowego, który nadaje pomieszczeniu głęboki efekt przestrzenny, wzbogacony o różnorodne zagięcia.

REKLAMA

- Interesujący motyw zdobniczy uzyskuje się zgniatając delikatnie specjalny cienki papier półpergaminowy, bezpośrednio przed nałożeniem go na ścianę – mówi Bartosz Gołaszewski z firmy Cameleo, producenta farb i tynków dekoracyjnych – Ostateczny układ wzornictwa otrzymujemy już w trakcie ręcznego umieszczania lekko pomarszczonego materiału, na zagruntowanej i pokrytej wolnoschnącą farbą klejową powierzchni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dociśnięty suchym wałkiem materiał, potrzebuje jeszcze tylko wzmocnienia struktury kolejną warstwą kleju oraz pomalowania na dowolny kolor. Nieograniczone możliwości kreowania różnego rodzaju elementów zdobniczych wymagają oczywiście pewnej wizji artystycznej oraz umiejętności manualnych, umożliwiających jej urzeczywistnienie. Jednak finalne rozłożenie wszystkich zagięć i nierówności powstaje tu w dużym stopniu w sposób losowy, nadając niebanalny estetyczny wyraz całości.

Zobacz także: Remont w wakacje

Ścienne systemy dekoracyjne

Stosowanie rozmaitych systemów dekoracyjnych to znakomita metoda na ożywienie i urozmaicenie często monotonnego wyglądu ścian. Dzięki nim można stosunkowo łatwo stworzyć wystrój, który zupełnie odmieni dotychczasowe postrzeganie pomieszczeń. Ważne jest przy tym, by wszystkie elementy aranżacji ze sobą współgrały. Dlatego meble, sprzęty czy dodatkowe zdobienia nie powinny kontrastować za bardzo z otaczającym je tłem. Odpowiedni dobór wyposażenia
i materiałów dekoracyjnych pozwoli stworzyć nie tylko praktyczne i przyjemne dla oka wnętrze, lecz także zupełnie nową artystyczną jakość.

Zobacz także: Jak dobrać narzędzia malarskie?

Źródło: Cameleo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA