REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak urządzić domowe biuro?

Jak urządzić domowe biuro?
Jak urządzić domowe biuro?

REKLAMA

REKLAMA

Dla wielu osób pierwszą rzeczą na liście życzeń, która powstała podczas pandemii, jest domowe biuro. Konieczność home office wymusiła na nas stworzenie przestrzeni do pracy dopasowanej do naszych potrzeb. Dziś biuro domowe staje się kluczowym punktem pośród czterech kątów. Nie chodzi tylko o wystrój czy stworzenie atrakcyjnej i ciepłej przestrzeni – liczy się optymalizacja naszej wydajności.

Biuro w mieszkaniu - jak urządzić?

Wydzielone biuro może stworzyć jasną barierę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym – zwłaszcza gdy pracujemy z domu. Praca z jadalni, gdzie na co dzień spożywamy posiłki z rodziną lub w łóżku, w którym zazwyczaj się relaksujemy, może wpłynąć na obniżenie wydajności i jakości wykonywanych zadań. 

REKLAMA

Potrzebny większy metraż i przestrzenie wielofunkcyjne

REKLAMA

Pod wpływem pandemii nasze domy zaczęły pełnić funkcje biur, szkół, siłowni, kin i placów zabaw. Konsekwencje tej sytuacji zmieniły sposób życia. Dlatego w nowym roku będziemy szukać większych mieszkań wśród oferowanych nieruchomości i chętniej sięgniemy po rady na przeprojektowanie swoich własnych M, aby przywrócić równowagę w naszych wielofunkcyjnych przestrzeniach.

Domowe biura uległy zmianie. Kojarzone były z dodatkową pracą lub działalnością gospodarczą prowadzoną w domu – część przedsiębiorców na siedzibę swojej firmy wybiera przecież swoje mieszkanie. Dziś to niemal obowiązkowy element we własnym „M”.

Kolor ma znaczenie

Kolory w domowym biurze odgrywać będą kluczową rolę. W miejscu, gdzie konieczne jest stworzenie warunków do maksymalnej koncentracji, należy z najwyższą starannością podejść do odpowiedniego doboru palety barw. 

REKLAMA

– W tym roku będziemy mogli pożegnać się z całkowicie neutralnymi schematami, które dominowały w przestrzeniach przez ostatnie kilka lat. Nadchodzącym trendem będzie nakładanie i miksowanie kolorów oraz tekstur. Wśród najnowszych trendów, które wejdą w modę w 2021, warto zwrócić uwagę na połączenie błękitu czy fioletu ze złotymi tonami. Połączenie takiej palety tworzy klasyczną parę, do którego pasują eleganckie style: Art deco, glamour i nowoczesny  — tłumaczy Emil Basta z WPBM „Mój Dom” S.A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Rok 2021, dzięki żywej palecie barw, ma wnieść więcej radości. Podobnie jak w przypadku pozostałych pomieszczeń w domu, wzrośnie liczba kolorowych akcentów — od odważnych dywanów po wyraziste krzesła. Projektanci zakładają, że dodanie koloru do biura jest sposobem na wypełnienie braku współpracowników i ich osobowości.

Nie zapomnij o roślinach

Podczas pandemii nie każdy mógł pozwolić sobie na codzienną styczność z naturalnym otoczeniem. Obecność roślin domowych w naszych pomieszczeniach jest bardzo korzystna dla naszego zdrowia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Rośliny są nie tylko estetyczną dekoracją, ale również skutecznym sposobem na stworzenie odpowiedniej wizualnej separacji w przestrzeni. Najbardziej popularnymi roślinami pokojowymi, które oczyszczają powietrze, są skrzydłokwiaty, paprocie, draceny, areki i begonie.

Przestrzeń do wideorozmów

Ściany z dobrym oświetleniem i tłem sprzyjającym wideokonferencjom pomagają uzyskać dobre pierwsze wrażenie podczas kontaktu z ludźmi, których nie poznaliśmy osobiście. Scenariusze rozmów przez Skype czy Zoom zainspirowały projektantów wnętrz do przewidzenia, że w 2021 roku w domach pojawią się stylowe ściany z ciekawą galerią plakatów, wzorzystą tapetą czy nietuzinkową lampą. Przy tworzeniu takiego tła należy unikać osobistych przedmiotów — rodzinne zdjęcia lub czapka ulubionej drużyny sportowej mogą rozpraszać uwagę rozmówców. 

Wygodne meble i stylowe dodatki 

Głównymi elementami w biurze są dwa meble — biurko i krzesło. Ten komplet uzależniony jest od powierzchni przeznaczonej na biuro. Przy wyborze tych podstawowych elementów pod uwagę bierzmy ich wygodę i praktyczność. 

Dawno minęły czasy, zwykłe krzesła biurowe z czarną siatką były jedyną opcją wyboru. Różnorodność kolorów i stylów podniosła poprzeczkę dla tradycyjnych krzeseł biurowych, zapewniając jednocześnie komfort potrzebny do całodniowej pracy. 

W nowym roku trendem będą regulowane biurka, które pozwalają na zmianę pozycji w ciągu dnia. Taki mebel ma nie tylko wpływ na nasz stan zdrowia czy samopoczucie, ale i postawę. 

Produktywność pochodzi nie tylko z odpowiednio dobranego sprzętu biurowego, ale także pracy w relaksującej i miłej dla oka przestrzeni. W swoim domowym biurze możemy umieścić kilka elementów, które przywołują poczucie spokoju i dobrego samopoczucia. Dobrym przykładem może być aksamitna poduszka na krzesło, unikalna podkładka pod mysz, stylowy organizer lub oryginalna doniczka na kwiatek. Zadbajmy o swój komfort psychiczny – to przecież miejsce, w którym spędzamy przynajmniej jedną trzecią swojej doby.

Polecamy: Prenumerata elektroniczna Dziennika Gazety Prawnej KUP TERAZ!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA