REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Rezydencja w Utrechcie wg projektu Stephena Versteegha

Subskrybuj nas na Youtube
Rezydencja w Utrechcie wg projektu Stephena Versteegha. Fot. Alphenberg
Rezydencja w Utrechcie wg projektu Stephena Versteegha. Fot. Alphenberg
Alphenberg

REKLAMA

REKLAMA

Rezydencja w holenderskim Utrechcie została zaprojektowana przez architekta Stephena Versteegha. Wnętrza wykończono naturalną skórą, we wnętrzach znajduje się też wiele odważnych obrazów.

REKLAMA

Elegancka rezydencja w holenderskim mieście Utrecht zrealizowana została z dużym rozmachem i wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. Na powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych rozmieszczone zostały: przestronny salon, sypialnie, łazienki, imponująca garderoba, duży basen kąpielowy i strefa wellness. Autorem koncepcji wnętrz jest znany holenderski architekt Stephen Versteegh, absolwent wzornictwa przemysłowego na Delft University of Technology oraz Designu w Eindhoven. W jego pracowni powstało kilkaset projektów wnętrz zarówno prywatnych, jak i publicznych. Znakiem rozpoznawczym projektanta jest  nieszablonowe myślenie i swoboda poszukiwań twórczych, której przejawem jest  m.in. stosowanie podczas projektowania oryginalnych produktów i rozwiązań.

Jak podkreśla Stephen Versteegh : "Zawsze szukam innowacyjnych i wysublimowanych materiałów do zastosowania we wnętrzach, które nadadzą autorskiego charakteru realizacji."

Słowa architekta doskonale ilustruje rezydencja w Utrechcie, w której motywem przewodnim stała się naturalna skóra. We wstępnym projekcie domu okładziny ze skóry naturalnej zdobić miały jedynie podłogę w garderobie. Fascynacja Stephena potencjałem dekoracyjnym okładzin skórzanych sprawiła, że finalnie materiał ten znalazł się również w sypialni właścicieli, strefie wellness, a nawet na basenie kąpielowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Skórze towarzyszą inne naturalne materiały, w tym drewno i kamień. Całość utrzymana jest w kolorach ziemi: brązach, beżach, szarościach. Jedynym mocnym akcentem kolorystycznym we wnętrzach są wielkoformatowe obrazy.

Szczególne wrażenie robi sypialnia i połączona z nią garderoba, których ściany i podłoga w całości „ubrane” zostały w okładziny ze skóry naturalnej.

„Okładzina skórzana jest miła w dotyku i doskonale wycisza pomieszczenie, dlatego jest wprost wymarzonym materiałem wykończeniowym do sypialni” – podkreśla Piotr Waluk z Alphenberg Polska.

Ściana za wezgłowiem łóżka też jest skórzana, ale wykonana z tzw. Hugsów, a więc pikowanych paneli, które są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Dużym zaskoczeniem jest obecność okładzin na ścianach przestronnego pomieszczenia mieszczącego basen kąpielowy, a także w strefie wellness. Okazuje się jednak, że skóra jest odpowiednio impregnowana, aby zachować swoje właściwości w warunkach podwyższonej wilgotności powietrza. Dom w Utrechcie pokazuje, że na rynku dekoracji ścian i podłóg pojawił się nowy materiał wykończeniowy, który stanowi ciekawą alternatywę dla drewna i kamienia.

Zobacz także:  "Steampunk Restaurant" – nowoczesna restauracja w wieży ciśnień

Zobacz także:  Gabinet dentystyczny nagrodzony w plebiscycie TOP DESIGN

Źródło: Alphenberg

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA