Sufity tekstylne we wnętrzach komercyjnych – barwne, ulotne… jak żagle

REKLAMA
REKLAMA
Sufity podwieszane to już standard na rynku materiałów wykończeniowych dedykowanych do wnętrz użytkowych. Znamy ich rodzaje, właściwości techniczne i walory estetyczne. Pytanie więc, czy sufit podwieszany może nas jeszcze czymkolwiek zaskoczyć?
REKLAMA
Okazuje się, że tak. Subtelny, delikatny, barwny, ulotny…, jak liść tańczący na wietrze. Tak obrazowo można opisać najnowszy, dekoracyjny sufit podwieszany, który wprowadziła właśnie do swojej oferty firma Armstrong. Sufit tekstylny, bo o nim mowa, to zupełna nowość na światowym rynku, a nazwa „sufit podwieszany” właśnie nabiera zupełnie nowego znaczenia. Dlaczego?
Źródło: Armstrong
Praktyczny sufit z tkaniny
REKLAMA
- Trójwymiarowe formy, barwne i ożywiające przestrzeń akcenty, gra świateł, lekkość i dynamika – taki efekt można uzyskać za pomocą nowych, kolorowych paneli tekstylnych. Są jak zwiewne rzeźby zawieszone w powietrzu. Dzięki nim wnętrza nabierają oryginalnego, zindywidualizowanego charakteru, którego nie da się uzyskać w żaden inny sposób – mówi Anna Baczkowska, architekt i menadżer wsparcia technicznego w firmie Armstrong.
Sufity tekstylne to napinane, barwne panele tekstylne, wykonane ze specjalnie wyprodukowanej, bardzo elastycznej i transparentnej tkaniny. Mieszanka poliestru (90%) i lycry (10%) sprawia, że materiał jest wyjątkowo sprężysty, a odpowiednia grubość nici i gęstość ich splotu, daje efekt półprzeźroczystości. Tkanina jest przy tym bardzo praktyczna w utrzymaniu – można ją prać w pralce.
- Panele dostępne są w wersji rozpiętej na delikatnym, lekkim stelażu ze stali nierdzewnej (model X) lub bez stelażu (model Y). W wersji Y montowane są za pomocą specjalnych nylonowych linek do ścian, sufitów lub innych płaszczyzn – wyjaśnia Anna Baczkowska. Do wyboru mamy wiele kolorów (m.in. biały, kremowy, czerwony, zielony, niebieski) oraz różne kształty paneli (wersja Y – trójkąt, kwadrat, prostokąt, pięciokąt). W zależności od projektu, inne kolory oraz kształty dostępne są na życzenie.
Zobacz także: Sufit inspirowany morzem autorstwa Ralfa Kürbitza i Kerstin Heyroth
Zobacz także: Nowoczesne i designerskie windy we wnętrzach użyteczności publicznej
Źródło: Armstrong
REKLAMA
REKLAMA