REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

7 trendów w projektowaniu wnętrz biurowych

Subskrybuj nas na Youtube
Wnętrza komercyjne. Fot. Questia
Wnętrza komercyjne. Fot. Questia
Questia

REKLAMA

REKLAMA

Dobrze zaprojektowana przestrzeń biurowa powinna być funkcjonalna i efektywnie zaaranżowana. Zobacz, jakie są najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni biurowej.

REKLAMA

Biuro Adgar w Polsce. Fot. Adgar

Sposób urządzenia miejsca pracy w dużej mierze decyduje o poziomie energiii kreatywności oraz komunikacji w zespole. Równie ważne jest dopasowanie wystroju do charakteru najemcy – inaczej projektuje się siedzibę dewelopera, urzędu państwowego, agencji reklamowej czy firmy z branży IT. Mimo specyfiki różnych branż, w aranżacji biur daje się zauważyć wiodące obecnie kierunki, takie jak skandynawski minimalizm czy ekologia. Istotną cechą współczesnych budynków biurowych jest elastyczność w dostosowaniu powierzchni do potrzeb osiągana m.in. dzięki podniesionym podłogom, lekkim ściankom działowym czy mobilnym meblom.

Zobacz także: Drewno we wnętrzach użyteczności publicznej

Minimalizm

Minimalizm jako oznaka profesjonalizmu i dobrego smaku to trend obecny w projektowaniu powierzchni biurowych od dawna. Obecnie zyskuje na popularności tzw. styl skandynawski, czyli klasyczne bryły, prostota i elegancja, połączone z ciekawym wzornictwem i kolorowymi dodatkami. Zmieniają się obicia krzeseł biurowych, pojawiają się na nich wzory znane z modowych wybiegów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Biuro Adgar w Polsce. Fot. Adgar

Strefy typu „lounge”

Strefy typu „lounge” to kolejny krok w ewolucji powierzchni biurowej. Nadal popularne są pomieszczenia typu „open-space”, w których na otwartej przestrzeni pracuje nawet kilkanaście osób. Jednakże coraz więcej firm uzupełnia je o strefy typu „lounge”, gdzie pracownicy mogą się spotykać, dyskutować, współpracować w mniejszych grupach. Sprzyjają temu mobilne technologie, które znoszą ograniczenia związane z kablami od telefonów czy komputerów – pracownicy korzystają dziś z laptopów, smartfonów i bezprzewodowego internetu Wi-Fi. Budowaniu mniej formalnej atmosfery sprzyjają miękkie, przytulne meble – sofy, pufy, niskie stoliki. Według psychologów biznesu takie rozwiązanie stymuluje pojawianie się innowacyjnych pomysłów i wzmacnia komunikację w zespole.

Zobacz także:  Biuro dla wielu osób

Meble

Meblezgodnie z najnowszymi trendami, meble biurowe są kolorowe, wesołe, ciekawe, zaskakujące i coraz bardziej przypominają te ustawiane w prywatnych mieszkaniach lub klubach. Taki wystrój sprawia, że pracownicy czują się w biurze jak u siebie w domu. Ponadto modne elementy o zdecydowanym stylu i odrobinie ekstrawagancji pasują do firm, których wyróżnikiem jest kreatywność, czyli na przykład działających w branży nowych technologii, IT, agencji reklamowych.

Kolorystyka

Kolorystyka – nadal dominują stonowane kolory ścian, ale najemcy powierzchni biurowej są coraz bardziej otwarci na niestandardowe rozwiązania. W budynkach z cegły ciekawym pomysłem jest pozostawienie jednej ściany surowej, nieotynkowanej. Ściany z bielonej cegły stosuje się także w nowoczesnych biurowcach. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest dekorowanie ścian graffiti, na przykład  motywami nawiązującymi do sztuki ludowej lub fototapetami, które mają związek z działalnością firmy. Panoramiczne zdjęcia potęgują wrażenie przestronności lub optycznie powiększają mniejsze pomieszczenia.

Biuro Adgar w Polsce. Fot. Adgar

Mniejsze sale konferencyjne

Mniejsze sale konferencyjne – w związku z tym, że większość współczesnych biur jest zaaranżowana w formie dużych otwartych przestrzeni, coraz bardziej popularne stają się mniejsze sale, które służą za pokoje spotkań lub prac w mniejszych zespołach. Kolejny trend to konstruowanie tzw. budek telefonicznych, czyli odosobnionych miejsc, w których można spokojnie i efektywnie prowadzić rozmowy przez telefon. Wykorzystuje się przy tym dźwiękochłonne ściany i sufity, które wyciszają i eliminują echo.

Zobacz także:  Ergonomia w biurze

Pomieszczenia socjalne jako pole do integracji

Pomieszczenia socjalne jako pole do integracji.  We współczesnych biurach wzrasta rola pomieszczeń socjalnych, w których pracownicy mogą odpocząć i zjeść posiłek.

Tam, gdzie pozwala na to miejsce, w kuchni coraz częściej ustawia się duże, owalne stoły, przy których można spożywać posiłki w licznej grupie. Takie ustawienie sprzyja integracji pracowników, pozwala im lepiej się poznać, co ma przełożenie na pracę zespołową.

Biuro Adgar w Polsce. Fot. Adgar

Ekologia

W aranżacji biur wyraźnie zaznacza się zwrot w kierunku ekologii. Wyrazem tej tendencji jest wykorzystywanie naturalnych materiałów najwyższej jakości, takich jak drewno, szkło, kamień. Ważnym elementem biur przyjaznych dla środowiska są inteligentne systemy sterowania budynkiem, które pozwalają automatycznie dostosowywać mikroklimat (klimatyzację, ogrzewanie, nawilżanie powietrza), oświetlenie i akustykę do indywidualnych potrzeb użytkowników, nawet kilka razy dziennie. Tego typu rozwiązania są nie tylko ekologiczne, ale także energooszczędne.

Eyal Litwin/ dyrektor generalny Adgar w Polsce.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kolorowanki wielkanocne do druku pdf: jajka, zajączek, koszyczek

Pobierz kolorowanki wielkanocne do druku w formacie pdf. Dostępne wzory to jajka, zajączek, uszy zajączka i koszyczek wielkanocny.

Pierwsze klucze: będą jednak dopłaty z budżetu państwa dla kupujących nowe mieszkania, ale tylko z budownictwa społecznego

Dopłata do kredytu? Jeśli na mieszkanie, które jest nowe, to tylko w spółdzielni, SIM lub TBS. Nie przewiduje się dopłat do kupna nowych mieszkań budowanych przez komercyjnych deweloperów. Ale mieszkania z budownictwa społecznego mogą być z docelową opcją własności.

Rewolucja w najmie krótkoterminowym w Europie. Nowe przepisy zmieniają krajobraz turystyki

Od tętniących życiem ulic Barcelony po historyczne centrum Budapesztu, europejskie miasta mierzą się z nową rzeczywistością. Najem krótkoterminowy, który zrewolucjonizował sposób podróżowania, stał się jednym z kluczowych wyzwań dla lokalnych społeczności. Jak pogodzić korzyści płynące z turystyki z potrzebami mieszkańców? To pytanie staje się coraz bardziej palące, a odpowiedź na nie kształtują nowe regulacje, które zmieniają krajobraz europejskiego rynku najmu.

Ceny działek 2025. Można kupić nawet pod dużym miastem i zbudować dom taniej niż mieszkanie w centrum

Nie tylko w Warszawie, ale i w Krakowie czy we Wrocławiu ceny działek są na rekordowych poziomach. Ale wciąż można znaleźć plac po okazyjnej cenie pod metropolią i zbudować na nim dom w kosztach zamykając się w cenie niższej niż trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta.

REKLAMA

Decyzja lokalizacyjna dla CPK. Co dalej z odszkodowaniem?

Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie na podstawie decyzji lokalizacyjnej dla CPK z dniem doręczenia zawiadomienia nabywają prawo do odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości. W zawiadomieniu znajdą również termin wydania nieruchomości i informację o uprawnieniu do powiększenia wysokości odszkodowania.

Truskawki w ogrodzie – czym i jak nawozić na wiosnę?

Truskawki w ogrodzie - za ich smak odpowiada nie tylko odmiana, ale i odpowiednie nawożenie. Kiedy, czym i jak nawozić truskawki? Czy kwiecień to dobry moment na sadzenie truskawek?

Klej na mszyce i mrówki – niezawodny i szybki sposób zwalczania. Kiedy stosować?

Klej entomologiczny na mszyce i mrówki czyli niezawodny i szybki sposób zwalczania szkodników w ogrodzie. Już w kwietniu widać pierwsze mszyce i mrówki na porzeczkach i agreście. Jak zastosować klej na mszyce i mrówki na drzewach i krzewach? Oto wskazówki.

REIT-y a przyszłość rynku mieszkaniowego. Jakie zmiany nas czekają?

Wprowadzenie REIT-ów rodzi pytania wpływ na sektor PRS (Private Rented Sector) w Polsce. Czy inwestycje w wynajem mieszkań przez REIT-y rzeczywiście przyspieszą rozwój tego segmentu? Jak szybko możemy spodziewać się wzrostu liczby mieszkań na wynajem? I jakie plany mają deweloperzy w kontekście rozwoju sektora PRS? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Coraz łatwiej kupić mieszkanie w okazyjnej cenie, ale będzie jeszcze taniej: prawda czy fałsz

Transakcje po okazyjnej cenie słabo wpływają na statystyki. Na szczęście okazja ma też to do siebie, że jest jednostkowa i wyjątkowa. Są też okresy, dłuższe lub krótsze, które okazjom sprzyjają lub nie. Jak jest teraz?

Wywłaszczenie gruntu pod drogę w trybie specustawy – kwestie związane z odszkodowaniem

Czym jest wywłaszczenie gruntu na cele drogowe? Jaka jest podstawa do wywłaszczenia i jak przebiega cała procedura? Co z odszkodowaniem za wywłaszczenie?

REKLAMA