REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Samsung najpopularniejszym telewizorem w hotelach

Telewizor Fot. Materiały prasowe
Telewizor Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

W 2012 roku najczęściej wybieranym telewizorem do hoteli był Samsung. Z telewizorów znajdujących się w hotelach aż 40% stanowią telewizory Samsung. Hotelarze stawiają na telewizory o małej i średniej przekątnej ekranu. Spośród sprzedanych telewizorów Samsunga 48% stanowiły te o przekątnej 32 cali.

Telewizory hotelowe pod wieloma względami różnią się od tych, które stosujemy w domu. Mają możliwość wgrania planszy powitalnej, zegar, pełną konfigurację kanałów cyfrowych i satelitarnych w tym także zmiany ich kolejności oraz możliwość zdalnego włączania i wyłączania poszczególnych kanałów. Można je też podłączyć do systemu telewizji interaktywnej. Mają wzmocnioną konstrukcję, są więc bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Część hoteli, szczególnie tych mniejszych, wykorzystuje też telewizory nieoferujące funkcji wymaganych w budynkach hotelowych.

REKLAMA

Zobacz także: Samsung GALAXY Note 8.0 – premiera w 2. kwartale 2013 roku

REKLAMA

Zainteresowanie telewizorami hotelowymi, a szczególnie urządzeniami firmy Samsung było w tym roku dużo większe niż w poprzednich latach. Były one zamawiane przez zarządców nowych obiektów, budowanych między innymi na Euro 2012. Moim zdaniem o wiele większe znaczenie na wzrost zapotrzebowania miał jednak proces stopniowego wyłączania sygnału analogowego i zastępowanie go telewizją cyfrową rozsyłaną naziemnie mówi Piotr Ostaszewski, Samsung Cloud & Hospitality Displays Senior Sales Specialist. Przewidujemy, że w 2013 roku polscy hotelarze zamówią łącznie u różnych dostawców od 20 do 22 tysięcy telewizorów, co wskazuje na utrzymanie się zapotrzebowania na takim samym poziomie, jak w 2012 roku. Głównym motorem wymiany, będzie dalsze wyłączanie sygnału telewizji analogowej przez co konieczna będzie zmiana telewizorów na nowsze, umożliwiające odbiór telewizji cyfrowej.

Największą popularnością wśród polskich hotelarzy cieszą się obecnie telewizory o małej i średniej przekątnej ekranu. Potwierdza to też struktura sprzedaży urządzeń firmy Samsung. Modele o przekątnej 32 cali stanowiły 48% wszystkich sprzedanych urządzeń, a 26 calowe 18%. Większe telewizory o przekątnych 46 i 55 cali stanowiły niecałe 10% sprzedaży. Obecnie większość sprzedawanych telewizorów jest wykorzystywanych jako "Standalone", czyli bez podłączenia do systemów telewizji interaktywnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Materiały prasowe

Zobacz także: Zmiany w strukturze sieci Focus Hotels


Jestem przekonany, że liczba telewizorów hotelowych zarządzanych centralnie będzie rosła i że w tym roku takie urządzenia podłączone do systemu interaktywnego będą stanowiły ok. 30–40% instalowanych telewizorówmówi Piotr Ostaszewski, Samsung Cloud & Hospitality Displays Senior Sales Specialist. Kolejnym pozytywnym zjawiskiem jest wykorzystywanie ekranów profesjonalnych i systemów Digital Signage. Za ich pośrednictwem goście hotelowi otrzymują niezbędne informacje poza pokojami hotelowymi, a więc w lobby, na basenie czy też na salach konferencyjnych.

Zobacz także: Wszystko o aranżacji wnętrza hotelu

REKLAMA

Kolejnym trendem w 2013 roku będzie zwiększenie liczby systemów interaktywnych z użyciem telewizorów SMART, których trzecią generację firma Samsung zaprezentowała na targach Integrated Systems Europe 2013 w Amsterdamie. Wyróżniają się one funkcjonalnościami, które spełniają wymagania nawet najbardziej ekskluzywnych hoteli, a także dużą oszczędnością w zużyciu energii. Cechują je również łatwość w kreowaniu i zarządzaniu informacjami które są przekazywane gościom. Są też dopracowane od strony designu i przystosowane do montażu na ścianie.

Polscy hotelarze coraz częściej decydują się na wykorzystanie systemów zarządzania treścią wyświetlaną na ekranach telewizorów LED HD Samsung. Propozycja firmy Samsung jest kompletnym i łatwym w konfiguracji rozwiązaniem, które oszczędza czas i pracę, a jednocześnie zapewnia wysoką jakość usług informacyjnych i rozrywkowych. Eliminuje też potrzebę instalowania zewnętrznych Set-Top Box’ów i ułatwia gościom dostęp do informacji o hotelu, usługach i programach telewizyjnych. Oparte na protokole IP rozwiązania CMS (Content Management Solution) pozwalają w prosty i ekonomiczny sposób zapewnić gościom dostęp do płatnych treści i usług, w tym np. zamówienia z poziomu telewizora potrawy, masażu czy też budzenia.

Zobacz także: Acer – firma przyjazna środowisku wg Greenpeace

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA