REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Electrolux Design Lab 2012 wygrał Polak

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Materiały prasowe
Electrolux Design Lab 2012
Electrolux Design Lab 2012

REKLAMA

REKLAMA

Electrolux Design Lab to międzynarodowy konkurs dla studentów i absolwentów wzornictwa przemysłowego. 10. edycję Electrolux Design Lab wygrał Polak, Jak Ankiersztajn, student 4. roku Architektury i Wzornictwa Artystycznego w Poznaniu, za projektem Aeroball.

Electrolux Design Lab po raz pierwszy wygrał Polak. Jan Ankiersztajn zaprojektował filtry powietrza unoszące się w przestrzeni.

REKLAMA

Finał w Mediolanie

Finał Electrolux Design Lab 2012 odbył się 25 października w muzeum wzornictwa Triennale w Mediolanie. Jan Ankiersztajn pokonał pozostałych 9 finalistów, prezentujących się na żywo przed jury. Jego projekt został wybrany z ponad 1200 prac zgłoszonych w tym roku na konkurs. Jury w składzie: przewodniczący Thomas Johansson, Dyrektor Działu Wzornictwa Electrolux; Davide Oldani szef kuchni, zdobywca gwiazdki Michelin; Dante Donegani wybitny projektant oraz Kelly Beall znana blogerka, było pod wrażeniem kreatywnego i wnikliwego myślenia Janka i uznało, że jego projekt Aeroball najlepiej odpowiada tematowi tegorocznej edycji.

Zobacz także: Konkurs na „Najładniejszą Placówkę Bankową” został rozstrzygnięty

Aeroball

REKLAMA

Aeroball to rewolucyjne rozwiązanie pozwalające polepszyć jakość powietrza w zamkniętych przestrzeniach. Wystarczy umieścić kulki w powietrzu, a one dzięki swojej bardzo lekkiej konstrukcji zawisną w pomieszczeniu i oczyszczą powietrze z kurzu i zanieczyszczeń.

Aeroball to rodzaj balonika z mieszanką helu i powietrza, obudowany filtrem o strukturze zainspirowanej budową komórek żywych organizmów. Kiedy filtr się napełni, Aeroball zaczyna powoli opadać. Jest to znak, że możliwości czyszczenia powietrza przez daną kulkę są wyczerpane i należy ją wymienić. Dzięki fluorescencyjnej powłoce na filtrze, która sprawia, że małe kulki absorbują światło w ciągu dnia i emitują je wieczorem, Aeroball może świecić na różne kolory. Aeroball stanowi niezastąpioną dekorację domów, miejsc pracy i lokali publicznych. Doznania zmysłowe potęguje wydzielany przez kulki zapach, który klient wybiera zależnie od swoich upodobań.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jakie kryteria rządzą współczesną architekturą wnętrz?


REKLAMA

„Praktycznie codziennie, przy każdej czynności wykorzystujemy zmysły. Dlatego są one najważniejszym czynnikiem podczas projektowania nowych urządzeń.” – powiedział Thomas Johannsson, przewodniczący jury. „Kulki Aeroball to niezwykle innowacyjny pomysł. Wykorzystują przestrzeń w nowy, wyjątkowy sposób oraz upiększają nasze otoczenie. Dzięki swojemu wyjątkowemu wzornictwu, zmieniają nasze postrzeganie filtrów czyszczących powietrze. Wzbudzają nasze emocje oraz w istotny sposób odpowiadają na potrzeby konsumentów.”

Drugie miejsce zajął Ben de la Roche z Nowej Zelandii, autor projektu Impress. Impress to chłodząca ścianka, w której wszystkie przechowywane produkty są dobrze widoczne, a nie zamknięte za drzwiami jak w zwykłej lodówce. Impress wykorzystuje technologię termo-akustyczną oraz argon i hel, które nie powiększają dziury ozonowej i są przyjazne dla środowiska. „Impress to doświadczenie wizualne, które dodatkowo oszczędza energię i ułatwia życie.” – powiedział Dante Donegani, wręczając nagrodę.

Trzecie miejsce zajął Christopher Holm-Hansen z Danii, autor projektu Tastee. Tastee to wskaźnik smaku w formie łyżki, który wykorzystuje receptory podobne do ludzkich kubków smakowych. Wskazuje on, co powinniśmy dodać, żeby nasza potrawa była pełna smaku. „Tastee to świetny przewodnik dla naszego podniebienia, który pozwala wydobyć szefa kuchni, który jest w nas.” – powiedział Davide Oldani, członek jury.

Christopher Holm-Hansen otrzymał również Nagrodę Publiczności. Na jego projekt Tastee zagłosowało ponad 1000 użytkowników Facebooka. Nagrodę, blender ręczny Ultramix Pro, wręczyła Kelly Beall.

Zobacz także: Architektura wnętrz gabinetów lekarskich a przepisy

„Projektowanie dla zmysłów”

W tym roku tematem konkursu Electrolux Design Lab było „Projektowanie dla zmysłów”. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować urządzenia gospodarstwa domowego, które stymulują, angażują i wykorzystują różne zmysły. Studenci mieli czerpać inspiracje z doświadczeń profesjonalistów (szefów kuchni, architektów, dekoratorów wnętrz). Projekty miały również uwzględniać podstawowe założenia wzornictwa skandynawskiego, takie jak: troska o środowisko, intuicyjna łatwość obsługi i estetyka.

„Innowacyjny design polega na tworzeniu nowych wartości i założeń. Electrolux od lat zwraca baczną uwagę na innowacyjne wzornictwo, badania i rozwój produktów. Konkurs Design Lab to jeden ze sposobów na poszukiwanie nowych pomysłów oraz możliwość znalezienia młodych, kreatywnych projektantów.” – powiedział Stefano Marzano, Główny Dyrektor Działu Wzornictwa Electrolux.

Electrolux Design Lab

Electrolux Design Lab to coroczny, międzynarodowy konkurs dla studentów i absolwentów wzornictwa przemysłowego. Jego celem jest przedstawienie młodych, kreatywnych projektantów oraz innowacyjnych pomysłów urządzeń gospodarstwa domowego, które mogłyby pojawić się w przyszłości na rynku. Konkurs twa od 2003 r., w tym roku przypadła jego jubileuszowa, 10. edycja. Nagrodą w konkursie za I miejsce jest płatny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux oraz 5000 euro, za II miejsce 3000 euro, a za III – 2000 euro.

Zobacz także: Jakie są zalety i przyjemności pracy architekta wnętrz?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA