REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Botticelli w warszawskim Centrum Leczenia Wad Zgryzu Face-Clinic

Materiały prasowe
Face-Clinic Fot. Materiały prasowe
Face-Clinic Fot. Materiały prasowe
Materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Twórczość Botticellego ozdobiła ściany poczekalni w warszawskim Centrum Leczenia Wad Zgryzu Face-Clinic. Sprawiło to, że placówka została nominowana do nagrody TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne, m.in. za zastosowanie elementów arterapii.

Nagrodę dla najmniej stresujących wnętrz placówek dentystycznych, co roku przyznają architekci, dziennikarze i przedstawiciele branży stomatologicznej. Klinika została nominowana m.in. za zastosowanie elementów arterapii w poczekalni dla pacjentów oraz przełamanie stereotypowego wizerunku szpitala.

REKLAMA

Chociaż w Polsce jest ponad 20 tys. gabinetów i klinik stomatologicznych, zaledwie kilka spełnia warunki, dzięki którym można określić je jako bezstresowe. W tym gronie znalazła się m.in. jedna z warszawskich klinik. We wnętrzu Centrum Leczenia Wad Zgryzu Face-Clinic postawiono na przestrzeń i komfort pacjenta. Klinikę zaprojektowano w taki sposób, by zbudować w niej kojący nastrój, nie zapominając jednocześnie o medycznym charakterze wnętrz. Nie zabrakło w Face-Clinic także akcentów artystycznych. Na ścianach recepcji znajduje się olbrzymia, szklana tafla, na której widnieje twarz z obrazu „Narodziny Wenus” włoskiego mistrza – Sandro Botticelliego.

Zobacz także: Electrolux Design Lab 2012 wygrał Polak

REKLAMA

Obraz ten został zamieniony na czarno–białą grafikę, idealnie wkomponowującą się w proste zestawienia kolorystyczne ścian. Grafika jednak nie znalazła się na ścianie bez powodu. Jak udowodnili naukowcy z University of Westminster zwykłe podziwianie obrazów mistrzów może obniżyć poziom hormonu stresu nawet o 32 proc.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Sztuka potrafi wyciszać, relaksuje, sprawia, że nasze myśli przenoszą się gdzie indziej. Dlatego nasza poczekalnia działa jak rozpraszacz. Zamiast skupiać się na zbliżającym zabiegu, wielu pacjentów koncentruje się na renesansowym dziele, które zostało zamienione w grafikę XXL. Specjalne relaksacyjne obrazy wyświetlane są także na ekranach telewizorów. Wszystko po to, by odegnać myśli od zabiegu – tłumaczy dr n. med. Konrad Walerzak, właściciel NZOZ Centrum Leczenia Wad Zgryzu Face-Clinic.

Zobacz także: Luksfery, pustaki szklane we wnętrzu

Kluczowa jednak w klinice jest przestrzeń, podkreślona jasnymi kolorami, a także podłogą na wysoki połysk, która dodatkowo odbija światło, „powiększając” pomieszczenia. Gabinety, w których pracują lekarze są utrzymane w jasnej kolorystyce, meble w kolorze lekko złamanej bieli wykonano na zamówienie, nad ich blatami został położony szklano–srebrzysty lakobel. Jasną przestrzeń wnętrza akcentuje kontrastowa zieleń poszycia unitów oraz abstrakcyjne fotografie zielonych liści. W pokojach dla pacjentów projektanci zachowali domowy i ciepły klimat, pokreślony wzorzystymi tapetami oraz drewnopodobnym linoleum na podłodze.

Zobacz także: Płytki i panele do pomieszczeń sektora handlu i usług

– Klimat szpitala został zachowany w pomieszczeniach typowo medycznych, czyli w gabinetach i na sali operacyjnej, tam nie możemy sobie pozwolić na szaleństwo kolorów czy materiałów. Aczkolwiek w gabinetach znajdziemy abstrakcyjne formy na ścianach. Pokój pozabiegowy z kolei przypomina bardziej pokój hotelowy, a gabinet konsultacyjny bibliotekę. W miejscach, w których pacjenci nie są poddawani zabiegom, chcieliśmy uniknąć wizerunku tradycyjnego szpitala – mówi dr Walerzak.

Za projekt wnętrza Face-Clinic odpowiadała Małgorzata Bojarczuk z Archicube.

Zobacz także: Czerń we wnętrzu – odważne aranżacje

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkania w PRL. Ile nieruchomości można było legalnie posiadać? Ile kosztowała kawalerka w centrum Warszawy?

"W PRL mieszkanie było najbardziej deficytowym dobrem na rynku. Od 1989 r. realne zarobki Polaków wzrosły, ale i tak mieszkanie pozostaje towarem luksusowymi i trudno dostępnym dla znacznej części społeczeństwa" - powiedział PAP prof. Andrzej Zawistowski, historyk gospodarki, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

REKLAMA

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

REKLAMA

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA