REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Hotel Narvil nad Narwią inspirowany naturą

REKLAMA

REKLAMA

Hotel Narvil został oddany do użytku kilka miesięcy temu, położony jest nad Narwią, zaledwie 40 km od Warszawy. W hotelu Narvil do dyspozycji gości zostało oddanych 330 pokoi, restauracja, bary, basen, sauna, łaźnia, a także sala fitness, kręgielnia, sala do squasha i bilardu. Hotel został zaprojektowany w oparciu o naturę.

Narvil, jeden z najnowszych luksusowych obiektów na polskiej mapie hoteli, zaprojektowany został w oparciu o naturę. Nawiązuje do niej architekturą, designem, materiałami użytymi wewnątrz, ale także rozwiązaniami technicznymi.  W konstrukcji sufitu zatosowano panele marki Rockfon, które dzięki doskonałym parametrom w zakresie pochłaniania dźwięku oraz unikalnym właściwościom, zapewniają  doskonały klimat wnętrz w otoczeniu natury. A klientom biznesowym zadowolenie z sal konferencyjnych.

REKLAMA

Prestiżowy obiekt oddany został do użytku zaledwie kilka miesięcy temu, a już dziś postrzegany jest jako jeden z najciekawszych i najbardziej nowoczesnych hoteli w Polsce. W każdym elemencie można tu odnaleźć inspiracje czerpane z natury i przyrody. Jego nazwa, Narvil, to bezpośrednie nawiązanie do położenia obiektu nad rzeką Narew, 40 km od Warszawy.

Zobacz także: Zmiany w strukturze sieci Focus Hotels

Koncepcja bryły budynku, jak wyjaśnia projektant z pracowni KM Rubaszkiewicz, oparta jest na otaczających drzewach. Motywem głównym jest ściana organiczna połączenie szklanej elewacji z elementami murowanymi, wykonanej w dynamicznej, krzyżującej się formie. Ta swoboda formy to także nawiązanie do natury wokół hotelu. Zgeometryzowana fasada, przywodząca na myśl konary i korzenie drzew, przenika przez obiekt, zapewniając we wnętrzach interesującą grę światłocienia. Koronę budowli wieńczy naturalna zieleń, a całość bryły odbija się w wodzie lub wtapia się w park w zależności od kierunku patrzenia.

Zobacz także: Płytki i panele do pomieszczeń sektora handlu i usług

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Komfortowy wypoczynek

Hotel tworzy ponad 330 pokoi, restauracja i bary oraz bogate zaplecze z basenem, salą fitness, kręgielnią, salą do squasha i bilardu, saunami i łaźniami. Wszystkie te wnętrza wystrojem i wyposażeniem przypominać mają gościom o tym, jak blisko natury wypoczywają. Wokół lasy, stare lipy i woda Narwi. Projektanci i właściciel obiektu zadbali jednak nie tylko o odpowiednią atmosferę i klimat wnętrz. Każdy luksusowy obiekt, szczególnie ten, w którym się wypoczywa, musi zapewnić odpowiednią ciszę i spokój gościom. By osiągnąć ten efekt zastosowano akustyczne sufity podwieszane marki Rockfon.

Zobacz także: Wszystko o aranżacji wnętrza hotelu

REKLAMA

– Podwieszane sufity z wełny mineralnej to najbardziej efektywny sposób, by osiągnąć odpowiednią akustykę wnętrz. Pochłaniają nadmierny hałas, obniżają czas pogłosu, i poprawiają zrozumienie mowy – mówi Andrzej Skrzypczak, dyrektor sprzedaży w Rockfon.

Modułowe sufity zastosowano więc m.in. w częściach ogólnodostępnych, wszędzie tam, gdzie przebywać może wiele osób jednocześnie, jak ciągi komunikacyjne, hole oraz toalety. Wykorzystana w tych wnętrzach linia charakteryzuje się najwyższymi parametrami w zakresie pochłaniania dźwięku (klasa A, współczynnik αw 1,00). W efekcie osoby przebywające tu nie przeszkadzają sobie wzajemnie, a odgłosy przemierzania korytarzy, czy pracy recepcji nie są uciążliwe dla innych gości. Spokój zapewnia więc atmosferę luksusu i wypoczynku na najwyższym poziomie.

Doskonała koncepcja przestrzenna części wspólnych obiektu to zaledwie jednak połowa sukcesu. O samopoczuciu klientów decyduje również jakość obsługi, komfort i cisza w pokojach. Inwestor zdecydował się więc na zastosowanie akustycznych sufitów podwieszanych także w poszczególnych apartamentach hotelowych.

Zobacz także: Jak powinna wyglądać ergonomiczna przestrzeń pokoju hotelowego?

– To nowe podejście do aranżacji wnętrz w pokojach. Dotychczas nie stosowano tu sufitów modułowych, a jedynie wykończenia z twardych materiałów jak np. gips. Jednak użycie takich technologii przyczynia się do wysokiego poziomu pogłosu w pomieszczeniu, i przenikaniu dźwięków między pokojami – zauważa Andrzej Skrzypczak, dyrektor sprzedaży firmy Rockfon.

Zobacz także: Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu łazienek hotelowych?

Na spotkanie biznesowe

REKLAMA

Odpowiedni komfort akustyczny potrzebny jest jednak nie tylko do relaksu. Nie trudno sobie wyobrazić, jak hałas, dźwięki dobiegające z sąsiedniej sali, czy zbyt duży pogłos w pomieszczeniu, który powoduje, że nie jesteśmy w stanie dokładnie zrozumieć co mówi druga osoba, mogą wpłynąć na wynik spotkania biznesowego. Im więcej elementów zakłócających, tym gorszy efekt spotkania. Także ten element wzięto pod uwagę w hotelu Narvil. W salach konferencyjnych wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt audiovideo nie zabrakło też sufitów podwieszanych regulujących akustykę pomieszczeń. Tu zastosowano moduły cechujące się wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięku i zapewniają optymalny klimat wewnętrzny. Przestrzeń konferencyjna hotelu to w sumie blisko 4 tys. m kw. A nazewnictwo poszczególnych sal przywodzi skojarzenia z naturą i wodą: Nil, Kongo, Missisipi.

W hotelu Narvil dużo jest przeszkleń, obiekt jest więc doskonale doświetlony. Dodatkowym efektem jaki uzyskali projektanci jest kolejne odwołanie do otaczającej natury – w dużych, szklanych powierzchniach widzimy odbicie lasu. Poziom doświetlenia ważny jest zarówno w trakcie biznesowych spotkań i eventów, jak i w pokojach. Wpływ na to mają również gładkie, białe powierzchnie sufitów. W tych miejscach, gdzie zastosowano moduły Rockfon poziom odbicia światła wynosi ponad 80 proc.

Zobacz także: Jaką tapetę wybrać do wnętrza hotelowego?

Dominują gładkie powierzchnie

Luksusowe obiekty charakteryzuje elegancka przestrzeń. Uzyskanie tego efektu w hotelu Narvil możliwe było m.in. poprzez zastosowanie gładkich powierzchni. Projektując sufity architekci często sięgają po monolityczne, twarde płyty, rezygnując z wygodniejszych w montażu i eksploatacji sufitów modularnych. Stawiają na estetykę jednolitych powierzchni. Tymczasem ten sam efekt można uzyskać także przy odpowiednim doborze płyt modularnych. Projektanci w budynku Narvil zastosowali sufity Rockfon z krawędzią D, której konstrukcja jest niewidoczna. Wnętrza nabrały wysmakowanego charakteru. Jednocześnie zarządzający obiektem mogą bez problemu w razie potrzeby dostać się do instalacji ukrytych w przestrzeni sufitowej.

Zobacz także: Funkcjonalne meble hotelowe - nowe tendencje

Wygodnym rozwiązaniem było również skorzystanie z różnych rozmiarów modułów. Zainstalowano zarówno standardowe płyty o wymiarach 600x600 mm, ale także większe 1200x600 mm. Te prostokątne formy użyte zostały m.in. w łazienkach, gdzie doskonale współgrają z identycznymi wymiarowo płytkami na ścianach. W salach restauracyjnych i holach zainstalowano produkt w ciekawym module 1200x1200 mm. Większe wymiary płyt pasują do kubatury pomieszczeń, a dodatkowo podkreślają reprezentacyjność.

Obie płyty sufitowe, które znalazły się w hotelu Narvil cechuje klasa reakcji na ogień: A1, co jest ważne przy doborze rozwiązań do wnętrz użyteczności publicznej. A wełna skalna, z której wykonane są płyty, nie zawiera żadnych substancji odżywczych, dzięki czemu nie rozwijają się w niej mikroorganizmy, co wpływa na higienę pomieszczeń. Te ostatnie właściwości powodują, że produkty Rockfon mogą być z sukcesem stosowane w branży hotelarskiej, której stawia się zaostrzone wymagania związane z bezpieczeństwem pożarowym i sanitarnym oraz wysoką trwałością produktów wykończeniowych.

Zobacz także: Drewno we wnętrzach użyteczności publicznej

Źródło: Materiały prasowe

Hotel Narvil - hol.
Rockfon
Hotel Narvil - hol.
Rockfon
Hotel Narvil - hol.
Rockfon
Hotel Narvil - toaleta.
Rockfon
Hotel Narvil - toaleta.
Rockfon
Hotel Narvil - sala konferencyjna.
Rockfon
Hotel Narvil - hol.
Rockfon
Hotel Narvil - restauracja.
Rockfon
Hotel Narvil.
Rockfon
Hotel Narvil - basen.
Rockfon
Hotel Narvil - basen.
Rockfon
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA