REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkanie w wytwornym stylu – jak je stworzyć?

Oświetlenie Fot. Sigma
Oświetlenie Fot. Sigma
Sigma

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkanie w wytwornym stylu wizualnie nawiązuje do barokowych stylizacji, czyli stawiamy na przepych i bogate wzornictwo. Do stworzenia mieszkania w wytwornym stylu nie trzeba wiele, wcale nie trzeba wymieniać wszystkich mebli, wystarczy tylko dobrać charakterystyczne dodatki – np. stylowe oświetlenie.

Dawniej każdy element wystroju wytwornych wnętrz wyróżniał się wysoką jakością i nieprzeciętnym wyglądem. Mieszkania zachwycały połyskującymi sufitami i ścianami, ozdobnymi filarami oraz lustrzaną podłogą. Natomiast bogactwo pomieszczeń podkreślały meble wykonane ze szlachetnych materiałów w nasyconych kolorach. Dziś, tworząc wnętrze glamour, bawimy się klasyką łącząc ją z nowoczesnym designem. Zestawienie lekkiej formy głównych elementów wyposażenia z mocnymi akcentami dekoracyjnymi, pozwala stworzyć elegancką i przytulną przestrzeń utrzymaną w podniosłym tonie.

REKLAMA

Zobacz także: Termometr w stylu prowansalskim: GALERIA

Wpływ kolorów

REKLAMA

Wybierając kolory do mieszkania, powinniśmy zacząć od ścian, które są tłem dla pozostałych elementów wystroju. Meble w nasyconych kolorach będą doskonale prezentowały się na tle: brązu, beżu, szarości lub bieli. Zwolennicy odważnych projektów mogą postawić na intensywną czerwień, róż, fiolet, a nawet czerń. Natomiast luksusowy charakter wnętrza uwydatnią ściany wykończone wzorzystymi tapetami z metalicznym lub złotym połyskiem. Efekt blasku spotęguje odpowiednio dobrane oświetlenie.

Lampy wyposażone w wiele punktów świetlnych z powodzeniem oświetlą każde wnętrze i nadadzą mu wyjątkowego szyku. Nietypowa iluminacja wydobędzie także intensywność dominujących kolorówmówi Dariusz Rodak, projektant oświetlenia w firmie Sigma, producenta lamp i oświetlenia dekoracyjnego do wnętrz.

Zobacz także: Meble w stylu vintage: GALERIA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Istota szczegółów

Żeby zachować równowagę pomiędzy przepychem a prostotą nowoczesnego designu, warto połączyć oszczędne w formie meble z wyrazistymi dodatkami w barokowym stylu. Sofy i fotele w stonowanych barwach ożywią eleganckie narzuty i miękkie poduchy. Atrakcyjnym urozmaiceniem aranżacji będzie również zestawienie mebli z lampami o nietypowych formach, zdobionych np. abażurami ze szkła lub tkaniny. Szczególnie ciekawą kompozycję stworzą modele ze specjalnie profilowanymi trzonami wykonanymi z połyskującego materiału np. lakierowanej stali.

Zobacz także: Fotele Ludwika XV i XVI we współczesnych wnętrzach

Najnowsze trendy pozwalają także łączyć ciężkie i bogato zdobione iluminacje z surowymi wnętrzami. Duże żyrandole najlepiej sprawdzą się w wysokim salonie lub nad stołem w przestronnej jadalni dodaje Dariusz Rodak z firmy Sigma. Warto pamiętać, że nietypowa lampa to nie tylko atrakcyjny, lecz także funkcjonalny dodatek aranżacyjny.

Zarówno nowoczesny, jak i klasyczny wystrój mieszkania, wymagają odpowiedniej oprawy świetlnej. Najważniejsze jest, żeby zastosowane rozwiązania nie tylko podkreślały walory estetyczne mieszkania, lecz także by były praktyczne oraz pozytywnie wpływały na nastrój wszystkich domowników.

Zobacz także: Jak urządzić mieszkanie w stylu loft

Źródło: Materiały prasowe

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA