REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkanie w wytwornym stylu – jak je stworzyć?

Subskrybuj nas na Youtube
Oświetlenie Fot. Sigma
Oświetlenie Fot. Sigma
Sigma

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkanie w wytwornym stylu wizualnie nawiązuje do barokowych stylizacji, czyli stawiamy na przepych i bogate wzornictwo. Do stworzenia mieszkania w wytwornym stylu nie trzeba wiele, wcale nie trzeba wymieniać wszystkich mebli, wystarczy tylko dobrać charakterystyczne dodatki – np. stylowe oświetlenie.

Dawniej każdy element wystroju wytwornych wnętrz wyróżniał się wysoką jakością i nieprzeciętnym wyglądem. Mieszkania zachwycały połyskującymi sufitami i ścianami, ozdobnymi filarami oraz lustrzaną podłogą. Natomiast bogactwo pomieszczeń podkreślały meble wykonane ze szlachetnych materiałów w nasyconych kolorach. Dziś, tworząc wnętrze glamour, bawimy się klasyką łącząc ją z nowoczesnym designem. Zestawienie lekkiej formy głównych elementów wyposażenia z mocnymi akcentami dekoracyjnymi, pozwala stworzyć elegancką i przytulną przestrzeń utrzymaną w podniosłym tonie.

REKLAMA

Zobacz także: Termometr w stylu prowansalskim: GALERIA

Wpływ kolorów

REKLAMA

Wybierając kolory do mieszkania, powinniśmy zacząć od ścian, które są tłem dla pozostałych elementów wystroju. Meble w nasyconych kolorach będą doskonale prezentowały się na tle: brązu, beżu, szarości lub bieli. Zwolennicy odważnych projektów mogą postawić na intensywną czerwień, róż, fiolet, a nawet czerń. Natomiast luksusowy charakter wnętrza uwydatnią ściany wykończone wzorzystymi tapetami z metalicznym lub złotym połyskiem. Efekt blasku spotęguje odpowiednio dobrane oświetlenie.

Lampy wyposażone w wiele punktów świetlnych z powodzeniem oświetlą każde wnętrze i nadadzą mu wyjątkowego szyku. Nietypowa iluminacja wydobędzie także intensywność dominujących kolorówmówi Dariusz Rodak, projektant oświetlenia w firmie Sigma, producenta lamp i oświetlenia dekoracyjnego do wnętrz.

Zobacz także: Meble w stylu vintage: GALERIA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Istota szczegółów

Żeby zachować równowagę pomiędzy przepychem a prostotą nowoczesnego designu, warto połączyć oszczędne w formie meble z wyrazistymi dodatkami w barokowym stylu. Sofy i fotele w stonowanych barwach ożywią eleganckie narzuty i miękkie poduchy. Atrakcyjnym urozmaiceniem aranżacji będzie również zestawienie mebli z lampami o nietypowych formach, zdobionych np. abażurami ze szkła lub tkaniny. Szczególnie ciekawą kompozycję stworzą modele ze specjalnie profilowanymi trzonami wykonanymi z połyskującego materiału np. lakierowanej stali.

Zobacz także: Fotele Ludwika XV i XVI we współczesnych wnętrzach

Najnowsze trendy pozwalają także łączyć ciężkie i bogato zdobione iluminacje z surowymi wnętrzami. Duże żyrandole najlepiej sprawdzą się w wysokim salonie lub nad stołem w przestronnej jadalni dodaje Dariusz Rodak z firmy Sigma. Warto pamiętać, że nietypowa lampa to nie tylko atrakcyjny, lecz także funkcjonalny dodatek aranżacyjny.

Zarówno nowoczesny, jak i klasyczny wystrój mieszkania, wymagają odpowiedniej oprawy świetlnej. Najważniejsze jest, żeby zastosowane rozwiązania nie tylko podkreślały walory estetyczne mieszkania, lecz także by były praktyczne oraz pozytywnie wpływały na nastrój wszystkich domowników.

Zobacz także: Jak urządzić mieszkanie w stylu loft

Źródło: Materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA