REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dekoracje świąteczne z siatki

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Krzysztof Krysiński
Ekspert Betafence – systemy ogrodzeniowe, bramy, gabiony.
Ozdoby świąteczne Fot. Betafence
Ozdoby świąteczne Fot. Betafence
Betafence

REKLAMA

REKLAMA

Dekoracje świąteczne z siatki możemy przygotować samodzielnie. Decydując się na zrobienie świątecznych dekoracji z siatki zapewniamy sobie niepowtarzalne dodatki. Przeczytaj, co możesz wykonać z siatki na święta.

Dekoracje świąteczne z siatki dają nam duże możliwości, możemy zrobić z nich właściwie wszystko, co przyjdzie nam do głowy.

REKLAMA

Fot. Betafence

Choinka z siatki

Dla wielbicieli industrialnego stylu. Może być mała, a i tak zrobi wielkie wrażenie. Żeby ją przygotować, wystarczy wyciąć kwadrat z ocynkowanej siatki ogrodzeniowej (im większy, tym większa będzie choinka, do dużej choinki lepiej wykorzystać siatkę o nieco większych oczkach), zwinąć w stożek, złączyć drucikiem, by się nie rozwinął, przyciąć w dolnej części do równej wysokości i ozdobić według własnego pomysłu – np. szyszkami i światełkami LED lub łańcuchem z piórek.

Dekoracyjna osłona doniczki

Doskonała do doniczki dużego kalibru, np. takiej, w której kupisz choinkę żywą lub do małych doniczek, w których rośnie gwiazda betlejemska. Wystarczy owinąć doniczkę bibułą lub organtyną i dodatkowo – siatką o drobnych oczkach. Jeśli połączysz siatkę elastycznym drutem, będzie na swoim miejscu przez całe święta, nawet jeśli pod choinką dojdzie do wielkiej bitwy o prezenty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu

Dekoracje na choinkę i nie tylko

Twoja choinka nabierze niezwykłego charakteru, jeśli ozdobisz ją dekoracjami z siatki. Mogą to być choinki z trzech trójkątów równoramiennych różnej wielkości, połączonych drucikiem jeden do drugiego, od najmniejszego do największego. Możesz je również pomalować sprayem na złoto.

Zobacz także: Podkładki kuchenne - zrób je sam

Spróbuj także przygotować uroczą gwiazdkę – wytnij z siatki o drobnych oczkach dwie takie same gwiazdki, włóż między nie kilka białych piórek i złącz wzdłuż krawędzi przewlekając przez oczka siatki drucik. Gotowe!

Anielska dekoracja

Zrób z siatki aniołka do udekorowania wigilijnego stołu. Wytnij z siatki kwadrat o wymiarach 7 x 7 cm, zwiń go w stożek, złącz drucikiem brzegi, żeby się nie rozwinął, przytnij do równej długości. Zrób z masy solnej główkę, odrobinę masy przeciśnij przez wyciskacz do czosnku – to będą włosy aniołka. Zrób oczka i buzię (z masy solnej). Wytnij z kartonu skrzydła, naklej piórka i przymocuj do aniołka. Gotowe!

Niezwykły świecznik

Wykorzystaj siatkę do ozdobienia swojego świecznika. Możesz owinąć go pasmem siatki o drobnych oczkach lub uformować z niej „klosz”.

Zobacz także: Ozdobne drzewko – materiały i wykonanie

Druciana serpentyna

Wytnij z ocynkowanej siatki o drobnych oczkach pasma o szerokości ok 5 cm, zwiń i rozłóż jak serpentynę. Pomaluj złotym sprayem. Rozłóż na wigilijnym stole lub zawieś w oknie. Taką serpentynę możesz także wykorzystać do ozdobienia wieńca bożonarodzeniowego lub jemioły, którą możesz zawiesić nad świątecznym stołem.

Z grubszych pasm możesz przygotować serpentynę do udekorowania drzewek w ogrodzie lub ogrodzenia.

Noworoczna dekoracja butelki szampana

Butelkę szampana owiń kawałkiem siatki o drobnych oczkach pomalowanej sprayem na złoty kolor. Będzie efektownie wyglądać i sprawi, że noworoczny toast będzie naprawdę wyjątkowy.

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA