REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic

 Dremel
BIG ON DETAIL
Żyrandol ze sztućców Fot. Dremel
Żyrandol ze sztućców Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Żyrandol kuchenny ze sztućców świetnie pasuje do stylu shabby chic. Aranżację kuchni w stylu shabby chic oprócz mebli, tworzą także dodatki, np. samodzielnie wykonany żyrandol ze sztućców. Postępowanie według instrukcji i wykonywanie czynności krok po kroku sprawią, że wykonanie żyrandola nie będzie trudne.

Żyrandol kuchenny ze sztućców z pewnością będzie oryginalną ozdobą wnętrza. Dodatki retro, pastelowe kolory i wygodne meble nadgryzione zębem czasu – to właśnie tzw. shabby chic. Przytulny, lekko rustykalny styl dekorowania wnętrz stał się bardzo popularny. Aby uzyskać efekt shabby chic wybierz meble i elementy dekoracyjne z duszą, stare lub celowo postarzane, ale zawsze eleganckie, zadbane i niepowtarzalne. My proponujemy zabawę starymi sztućcami i kawałkami aluminium. Stworzysz z nich niezwykły żyrandol kuchenny, który zachwyci Twoich gości. Zaproś do współpracy domowników. Wykonanie takiego niebanalnego przedmiotu sprawi Wam wiele satysfakcji. Zwłaszcza, że z pozoru trudny do wykonania projekt, z pomocą odpowiednich narzędzi oraz poradnika krok po kroku będzie prostszy niż myślisz.

REKLAMA

Potrzebne narzędzia:

lutownica

urządzenie wielofunkcyjne

oraz akcesoria do narzędzi:

trzpień

tarcze tnące do metalu

zestaw precyzyjnych wierteł

ściernica diamentowa

frez wolframowo-węglikowy

kamień szlifierski z tlenku glinu

szczotka ze stali nierdzewnej

przystawka do cięcia po linii i kole

uchwyt uniwersalny

zacisk stolarski

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu

Potrzebne materiały:

Oprawa sufitowa żyrandola z łańcuchem mocującym

3 aluminiowe płaskowniki o wymiarach: 1000 mm x 25 mm x 2 mm, 750 mm x 25 mm x 2 mm i 550 mm x 25 mm x 2 mm

12 aluminiowych prętów o średnicy 4 mm i długości 230 mm

Arkusz aluminium o grubości 2 mm

Lut do aluminium z topikiem

Druciana szczotka

Miarka stalowa zwijana

Okulary ochronne

Spinacze do papieru

Stare, niepotrzebne sztućce

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku


Krok pierwszy

Zacznij od przygotowania trzech aluminiowych obręczy żyrandola. Wygnij każdy płaskownik w kształt koła. By uzyskać idealny kształt, użyj okrągłego przedmiotu o średnicy zbliżonej do średnicy okręgu, który chcesz uzyskać.

Następnie zamontuj na blacie swojego warsztatu zacisk stolarski i włóż w niego pierwszą obręcz.

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

REKLAMA

Kolejny etap to zlutowanie dwóch końców obręczy za pomocą stacjonarnego palnika z zamontowaną głowicą lutowniczą. Jednak zanim zaczniesz lutować, oczyść powierzchnię z tlenku i kurzu używając narzędzia wielofunkcyjnego z zamocowaną szczotką ze stali nierdzewnej. Dzięki temu zabiegowi powierzchnia płaskownika będzie idealnie czysta, a jego końce szybko się połączą. Następnie używając lutownicy nagrzewaj końce aluminiowego płaskownika do temperatury około 380 stopni. Teraz połóż odpowiednią ilość lutu do aluminium na jednym końcu rozgrzanego płaskownika. Wysoka temperatura sprawi, że lut szybko zacznie łączyć się z powierzchnią aluminium. Pamiętaj, żeby użyć lutu z topikiem lub oddzielnego topiku w płynie dzięki czemu zatrzymasz utlenianie aluminium podczas podgrzewania. Następnie powtórz wszystkie czynności na drugim końcu wygiętego płaskownika.

Teraz połącz dwa końce płaskownika, w które wtopiony jest lut do aluminium i zacznij podgrzewać miejsce złączenia. Lut na końcówkach płaskownika zespoli się podczas tej czynności. Dodaj więcej lutu, jeżeli łączenie wymaga wzmocnienia. W analogiczny sposób zlutuj pozostałe wygięte płaskowniki.

Fot. Dremel

Zobacz także: Decoupage w aranżacji wnętrz


Krok drugi

Zmierz zewnętrzny obwód gotowych obręczy i zanotuj ich wymiary. Weź największą obręcz i zaznacz na niej 24 równo oddalone od siebie punkty (o około 4,16 cm) – jeden punkt na jedną sztukę sztućców, które powiesisz na obręczy. Proponujemy do ozdobienia największej obręczy użyć 24 sztuk widelców i łyżek, a na średniej i najmniejszej zawiesić po 12 sztuk (zawieś je w odległości około 6,25 cm od siebie w przypadku średniej obręczy, na najmniejszej – około 4,58 cm).

Za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego z zamontowaną tarczą tnącą do metalu we wszystkich obręczach natnij rowki we wcześniej zaznaczonych punktach – będą pomocne do zawieszania sztućców.

Zobacz także: Nietypowe regały na książki

Fot. Dremel

Krok trzeci

Ponownie weź największą obręcz i kilka milimetrów od jej krawędzi zaznacz kolejne cztery równo oddalone od siebie punkty. Będą to miejsca, do których przymocujesz łańcuchy oddzielające poszczególne części konstrukcji. Wywierć otwory w wyznaczonych czterech punktach używając narzędzia wielofunkcyjnego z zamontowanym precyzyjnym wiertłem o wymiarze 3,2 mm. Jednak zanim zaczniesz wiercić, użyj punktaka centrującego. Na powierzchni aluminium powstaną w ten sposób małe zagłębienia, które przytrzymają wiertło w odpowiednim miejscu i sprawią, że nie będzie się ono ślizgało po powierzchni. Następnie powtórz tę czynność na najmniejszej obręczy. W średniej obręczy wywierć dwa rzędy otworów – po cztery otwory na górze i cztery na dole. W późniejszym etapie połączysz łańcuchami wszystkie pierścienie.

Fot. Dremel

Zobacz także: Podkładki kuchenne - zrób je sam


Krok czwarty

Przygotuj aluminiowy dysk, który połączy pręty górnej części żyrandola, czyli tzw. korony, z największą obręczą. Żeby to zrobić, z arkusza aluminium o grubości 2 mm wytnij koło o średnicy 60 mm. Użyj do tego narzędzia z zamontowanym frezem wolframowowęglikowym o rozmiarze 3,2 mm. Idealny kształt pomoże Ci uzyskać przystawka do cięcia po kole. Następnie ponownie za pomocą frezu wolframowowęglikowego wytnij na środku dysku otwór o średnicy 27 mm. Zamontujesz w nim oprawkę żarówki. Wyrównaj krawędzie dysku używając kamienia szlifierskiego z tlenku glinu.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak zrobić oryginalną zasłonę prysznicową?

Krok piąty

W największej obręczy na wysokości wcześniej wywierconych otworów przylutuj 4 aluminiowe pręty o średnicy 4 mm i długości 230 mm. Postępuj dokładnie w taki sam sposób, w jaki łączyłeś ze sobą dwa końce aluminiowego płaskownika używając lutownicy. Aluminiowe pręty przylutuj po wewnętrznej stronie obręczy, nieco powyżej wcześniej wywierconych otworów. Kiedy już zamocujesz wszystkie cztery pręty, wygnij je tak, by przypominały kopułę (patrz: zdjęcie gotowego żyrandola na początku przewodnika). Następnie przylutuj je do aluminiowego dysku (każdy pręt powinien być przylutowany do dysku na długości około 10 mm).

Krok szósty

Teraz czas na wykonanie dekoracji. Przylutuj do największej obręczy 8 kolejnych aluminiowych prętów – po dwa między każdym z czterech prętów tworzących kopułę. Następnie powyginaj je tak, by przypominały splątane łodygi. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie aluminiowych liści. Na arkuszu aluminium o grubości 2 mm narysuj odpowiednie kształty, a następnie wytnij je używając narzędzia wielofunkcyjnego z zamontowanym trzpieniem oraz tarczą tnącą do metalu. Gotowe liście przylutuj do powyginanych łodyg z aluminiowych prętów. Do tej czynności także użyj lutownicy.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak zrobić koralikową zasłonkę?


Krok siódmy

We wcześniej wywierconych otworach w obręczach zamontuj małe metalowe kółka. Następnie przymocuj do nich łańcuszki o odpowiedniej długości. W ten sposób połącz ze sobą wszystkie obręcze.

Fot. Dremel

Zobacz także: Ozdobne drzewko – materiały i wykonanie

Krok ósmy

Teraz weź oprawę sufitową żyrandola z łańcuchem mocującym. Odkręć pierścień osłaniający oprawkę żarówki, przełóż ją przez otwór w aluminiowym dysku i ponownie przykręć pierścień. Następnie zawieś żyrandol na suficie i podłącz go do źródła prądu. Pamiętaj jednak, by najpierw wyłączyć zasilanie. Możesz też poprosić elektryka, by zrobił to za Ciebie.

Fot. Dremel

Krok dziewiąty

Wywierć otwory w trzonkach sztućców używając narzędzia i zestawu precyzyjnych wierteł. Weź spinacze do papieru i wygnij je tak, by kształtem przypominały litery „S”. Górne części spinaczy włóż w rowki nacięte na pierścieniach i zegnij je mocno. Natomiast na dolne części nałóż widelce, noże lub łyżki i także przygnij końcówki spinaczy, tym razem delikatnie.

Teraz musisz już tylko wkręcić żarówkę o mocy 60 W i możesz cieszyć się wyjątkowym źródłem światła.

Wskazówka: W naszym projekcie powiesiliśmy na największej obręczy duże łyżki na przemian z dużymi widelcami, na średniej same małe widelce, natomiast do ozdobienia najmniejszej użyliśmy łyżeczek do herbaty. Wszystkie sztućce zwrócone są na zewnątrz. Jeżeli do wykonania projektu zamierzasz kupić nowe sztućce, wybierz te o niskiej jakości. Powinny być wykonane z cienkiego i miękkiego tworzywa. Dzięki temu łatwo wywiercisz w nich otwory.

Zobacz także: Mozaika na stole

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Frankowicze znów triumfują. Co oznacza wyrok TSUE?

    Frankowicze znów mają powody do radości. TUSE w czwartek orzekł, że sądy krajowe mają obowiązek zbadać z urzędu, czy postanowienia umowy mają nieuczciwy charakter i, dokonawszy takiego badania, mają obowiązek wyłączyć stosowanie nieuczciwych warunków umownych tak, aby nie wywierały one skutków wobec konsumenta.

    Bezpieczny Kredyt 2% - czy w 2024 roku nadal będzie można skorzystać z dopłat do kredytu?

    Już od początku lipca 2023 r. osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą być beneficjentami rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwiększeniu środków na Bezpieczny Kredyt 2% o blisko 4,8 mld zł. To wstępne ustalenia, które muszą jeszcze przejść ścieżkę legislacyjną. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, w 2024 roku z programu będzie mogło skorzystać kolejne 35 tys. osób.

    Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie i ile kosztują?

    Jak duże mieszkania można znaleźć u deweloperów? W których inwestycjach? Ile kosztują? Sprawdzamy!

    Frankowicze nie odpuszczają. Przyszły rok będzie podobny? [KOMENTARZ]

    Według najnowszych statystyk, od początku br. do końca trzeciego kwartału do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło o jedną trzecią więcej spraw frankowych niż rok wcześniej. Skala tak dużego wzrostu jest zrozumiała. Wielu kredytobiorców zachęciła do złożenia pozwu korzystna dla nich decyzja TSUE. Przekonujące były też zwycięskie batalie sądowe innych frankowiczów. Ponadto rosnąca świadomość prawna konsumentów i aktywne działania informacyjne różnych organizacji oraz kancelarii prawnych dały zapalniki do walki w sądach. Skutkiem tego niektóre z nich odnotowały nawet blisko 200-procentowe wzrosty liczby spraw frankowych. A to jeszcze nie koniec dodatnich wyników, choć kolejne skoki mogą być już nieco słabsze. Banki już powinny rozważać bardziej korzystne ugodowe rozwiązania konfliktów.

    REKLAMA

    Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

    W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    REKLAMA

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    REKLAMA