REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zrobić mydło ozdobne?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Mydło ozdobne. Fot. Fotolia
Mydło ozdobne. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Mydła ozdobne służą obecnie nie tylko jako kosmetyki, ale także, a może przede wszystkim, jako wspaniałe dekoracje naszych łazienek. Ozdobne mydło możemy wykonać samodzielnie wykorzystując zwykłą kostkę mydła oraz przedmioty, które znajdą się w każdym domu. Jak się zabrać do wykonania ozdobnego mydła?

Przygotowanie ozdobnego mydła rozpocznijmy od zgromadzenia niezbędnych materiałów. Potrzebna nam będzie kostka zwykłego mydła, tarka, drewniana łyżka, miska oraz garnek takiej wielkości, aby zmieściła się w nim miska, foremki (na przykład pojemniki po jogurtach), woda, oliwa z oliwek. Przygotujmy także zmielone orzechy, migdały, olejki zapachowe oraz miód.

REKLAMA

Zobacz także: Właściwe oświetlenie lustra

REKLAMA

Kostkę mydła trzemy na tarce o grubych oczkach. Uzyskane wiórki umieszczamy w metalowej misce i dodajemy około 5 łyżek wody, aby rozpuścić mydło. W garnku zagotowujemy wodę, następnie umieszczamy w garnku miskę z wiórkami mydlanymi (tak jak w łaźni wodnej). Mieszamy mydlaną masę drewnianą łyżką. Masa mydlana nie może nam się zagotować. Kiedy masa będzie jednolita, idealnie rozpuszczona, dodajemy pozostałe składniki, na przykład dwie łyżeczki zmielonych migdałów i dwie łyżki miodu. W dalszym ciągu mieszamy, aby idealnie rozprowadzić dodane składniki w masie, wyciągamy miskę z gotującej się wody i mieszamy jeszcze przez chwilę.

Przygotowane wcześniej foremki należy posmarować we wnętrzu oliwą z oliwek, najlepiej zrobić to używając ręcznika papierowego, który wchłonie nadmiar oliwy. Mydlaną masą napełniamy foremki i wkładamy do lodówki na minimum pół godziny. Czas chłodzenia zależy od wielkości foremek. Im większa foremka, tym dłużej trzeba ją chłodzić. Po upływie 30 minut wyjmujemy foremki z lodówki i pomagając sobie delikatnym ostukiwaniem wyjmujemy ze środka mydełka. Idealnymi foremkami do zrobienia ozdobnych mydełek są plastikowe foremki, jakimi dzieci bawią się w piaskownicy. Używając dziecięcych zabawek stworzymy mydełka w kształcie rybki, słoneczka, gwiazdy i różnych ciekawych zwierzątek.

Własnoręcznie wykonane mydełko możemy zawinąć w celofan, przewiązać stylową wstążką i wręczyć komuś jako prezent.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Inny ręcznik, inny wystrój

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA