REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pomarańczowe dodatki w łazience

Iwona Szadkowska

REKLAMA

REKLAMA

Pomarańczowe dodatki w łazience pobudzają nas do działania i dodają pozytywnej energii. Pomarańczowy dobrze komponuje się z innymi barwami. Nawet jeden dodatek w pomarańczowym kolorze potrafi odmienić każde wnętrze.

Pomarańczowy w łazience

Pomarańczowe dodatki w łazience dobrze sprawdzają się w stonowanym wnętrzu. Intensywny, ciepły kolor jest wówczas akcentem, na który z pewnością zwrócimy uwagę. Chociaż kolor pomarańczowy dobrze się sprawdza na dużych powierzchniach, to po dłuższym czasie, może niestety działać na nas drażniąco.

REKLAMA

Pomarańczowy kojarzy nam się z soczystą, słodką pomarańczą. Nazwa tego koloru pochodzi właśnie od tego owocu. Symbolizuje słońce i radość, a patrząc na niego otrzymujemy dawkę pozytywnej energii. Decydując się na ten kolor w łazience, możemy poprawić sobie nastrój już od samego rana.

Zobacz także: Zielone dodatki do łazienki

Pomarańczowy i inne barwy

REKLAMA

Kolor pomarańczowy dobrze współgra z niebieskim. Chłodny błękit z ciepłym pomarańczowym tworzą wspaniały kontrast. Pomarańczowy dobrze również wygląda na tle białego. Jeżeli w naszej łazience dominują jasne odcienie, nie musimy się obawiać, że pomarańczowy wyjdzie na ich tle zbyt intensywnie. Wręcz przeciwnie. Pomarańczowy w połączeniu z bielą traci na swej mocy i staje się łagodniejszy. Przybiera niemalże odcień moreli.

Chcąc ożywić wnętrze łazienki, otrzymać energetyzujący zestaw dwóch kolorów, wybierzmy pomarańczowy i zielony. Ten duet to radość, blask i dawka mocy, która może pobudzić każdego śpiocha do działania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pomarańczowy minimalizm

Bardzo łatwo odświeżyć łazienkę odrobiną intensywnego koloru pomarańczowego. Wystarczy dobrać pomarańczowy ręcznik oraz dywanik. Ten sam akcent kolorystyczny może zawierać obrazek zawieszony na jednej ze ścian łazienki, na przykład nad sedesem.

W okresie wiosennym i letnim, obok umywalki możemy ustawić wazonik z pomarańczowymi cyniami.

Innym dodatkiem w kolorze pomarańczowym może być zestaw: mydelniczka, pojemnik na szczoteczki do zębów oraz pojemnik na płatki kosmetyczne. Do tego pomarańczowy kosz na śmieci i szczotka do sedesu. Obecnie zestawy te są dostępne w mocno intensywnych odcieniach tego koloru.

Coś więcej

Chcąc wprowadzić do łazienki mocniejszy akcent koloru pomarańczowego, możemy wybrać nietuzinkową umywalkę. Model umywalki z zewnątrz ma barwę białą, a wewnątrz pomarańczową. Kształt misy przypomina rozlaną farbę – kleks. Do tego jasna zabudowa wanny, podłoga i ściany. Półki pod umywalkę w kolorze intensywnej pomarańczy, rama lustra i dodatki w tym samym odcieniu.

Zobacz także: Jak urządzić łazienkę?

Pomarańczowy kosz na śmieci.
www.czerwonamaszyna.pl
Pomarańczowy dozownik do mydła.
www.czerwonamaszyna.pl
Pomarańczowa mydelniczka.
www.czerwonamaszyna.pl
Pomarańczowe spinacze.
www.czerwonamaszyna.pl
Pomarańczowe wieszaki.
www.czerwonamaszyna.pl
Pomarańczowe płytki w łazience.
materiały prasowe
Media
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA