REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szafka na sprzęt RTV – krok po kroku

 Dremel
BIG ON DETAIL
Szafka RTV Fot. Dremel
Szafka RTV Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Szafka na sprzęt RTV będzie nam potrzebna do ukrycia odtwarzacza DVD, dekodera telewizji kablowej i wszystkich kabli łączących sprzęty. Kreatywnym rozwiązaniem może być własnoręcznie zrobiona wisząca szafka w klasycznym stylu, ozdobiona według Twojego uznania. Z piłą ręczną i poradnikiem krok po kroku jest to prostsze niż myślisz.

REKLAMA

Narzędzia potrzebne do realizacji projektu szafki:

piła ręczna wraz z prowadnicą krawędziową, przystawką do cięcia pod skosem i uniwersalną tarczą do cięcia miękkiego oraz twardego drewna;

narzędzie z frezarką górnowrzecionową i frezami i tarczą ścierną;

pistolet do kleju z wkładem do klejenia drewna 7 mm.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Ozdobne drzewko – materiały i wykonanie

Materiały potrzebne do wykonania projektu:

deski z drewna sosnowego o wymiarach odpowiadających rozmiarowi sprzętu RTV; pamiętaj, by zawsze mieć trochę więcej materiałów – unikniesz w ten sposób niepotrzebnych komplikacji w trakcie realizacji projektu;

uchwyty do drzwiczek pasujące do wystroju wnętrza Twojego domu;

zestaw wkrętów i kołków do zamocowania szafki na ścianie;

farba do zagruntowania drewna oraz kolorowa do pomalowania szafki;

miarka.

Zobacz także: Jak zrobić koralikową zasłonkę?


Krok pierwszy

Rozpoczynając prace nad projektem najpierw dokładnie wymierz odtwarzacz DVD, dekoder telewizji kablowej oraz wszystkie sprzęty, które chciałabyś schować w szafce. Pozwoli Ci to ustalić optymalny rozmiar szafki. Rozrysuj projekt oraz wymiary – ułatwi Ci to zakup materiałów. Na ścianie zaznacz miejsce, gdzie szafka zostanie powieszona. Pamiętaj, by zachować odstęp od telewizora tak, by dostęp do wszelkich gniazd i przełączników umieszczonych po bokach oraz u dołu odbiornika był swobodny. Określone wymiary zaznacz dokładnie na ścianie używając ołówka.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak zrobić oryginalną zasłonę prysznicową?

Krok drugi

Zaznacz odpowiednie wymiary na drewnianych deskach i przytnij je piłą ręczną z uniwersalną tarczą do cięcia drewnianych powierzchni. Używając prowadnicy krawędziowej uzyskasz idealnie gładkie i precyzyjne cięcia oraz kanty.

Fot. Dremel

Zobacz także: Podkładki kuchenne - zrób je sam


Krok trzeci

Następnie wykonaj delikatne zdobienia na deskach przeznaczonych na drzwiczki szafki. Użyj w tym celu narzędzia wielofunkcyjnego z frezarką górnowrzecionową.

Fot. Dremel

Zobacz także: Nietypowe regały na książki

Krok czwarty

Wykorzystując pistolet do klejenia z klejem do drewna sklej kolejne elementy szafki – tył z deskami bocznymi, a następnie połącz je z górą i spodem szafki. Poczekaj, aż klej dokładnie wyschnie. (Jeśli planujesz przechowywać w szafce ciężkie rzeczy warto łączenia elementów szafki wzmocnić kołkami).

Fot. Dremel

Zobacz także: Decoupage w aranżacji wnętrz


Krok piąty

Podczas gdy klej będzie schnąć, możesz kontynuować ozdabianie szafki. Przetnij długą listwę na kilka, części, które zostaną wykorzystane jako poziome i pionowe elementy dekoracyjne na drzwiczkach szafki. Użyj do tego piły ręcznej z uniwersalną tarczą tnącą. By cięcia były równe, najlepiej skorzystaj z prowadnicy krawędziowej. Gotowe listwy pokryj z jednej strony klejem – użyj w tym celu pistoletu i przymocuj je do zewnętrznej powierzchni drzwiczek. Listwy w połączeniu z frezowanymi frontami stworzą ciekawą i oryginalną kompozycję.

Fot. Dremel

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

Krok szósty

Po wyschnięciu kleju możesz zająć się dopracowaniem wnętrza szafki. Wybierz miejsce, gdzie będą zamontowane zawiasy łączące korpus z drzwiczkami. Wykorzystując urządzenie, frezem wywierć otwory na odpowiedniej wysokości, po czym przykręć zawiasy i przymocuj drzwiczki do szafki.

Fot. Dremel

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku


Krok siódmy

Teraz przytnij drewnianą deskę na półkę, zgodnie z wymiarem ustalonym w twoim projekcie. Najlepiej użyj piły ręcznej z uniwersalną tarczą tnącą. Z kawałków drewna, które zostały po przycięciu frontów szafki, wytnij dwa trójkątne wsporniki do półki. Przyklej je wewnątrz szafki na takiej wysokości, by cały sprzęt bez problemu się zmieścił. Pamiętaj! Umieść półkę na wspornikach dopiero, gdy klej dokładnie wyschnie.

Fot. Dremel

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu

Krok ósmy

Uzupełnij wszystkie nierówności na krawędziach wypełniaczem do drewna. Gdy materiał wyschnie, delikatnie usuń jego nadmiar. Najlepszy efekt uzyskasz wykorzystując urządzenie z tarczą ścierną.

Fot. Dremel

Krok dziewiąty

Zagruntuj drewnianą powierzchnię wysokiej jakości farbą gruntującą, a następnie pomaluj na wybrany kolor. Szafkę możesz też ozdobić wzorzystą tapetą. Zamocuj uchwyty na frontach drzwiczek. Szafka jest gotowa! Wystarczy zamocować ją we wcześniej wybranym miejscu na ścianie.

RADA: szafka może pełnić wiele funkcji i doskonale pasować do różnych pomieszczeń w domu (np. kuchni lub łazienki).

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA