REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szafka na sprzęt RTV – krok po kroku

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 Dremel
BIG ON DETAIL
Szafka RTV Fot. Dremel
Szafka RTV Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Szafka na sprzęt RTV będzie nam potrzebna do ukrycia odtwarzacza DVD, dekodera telewizji kablowej i wszystkich kabli łączących sprzęty. Kreatywnym rozwiązaniem może być własnoręcznie zrobiona wisząca szafka w klasycznym stylu, ozdobiona według Twojego uznania. Z piłą ręczną i poradnikiem krok po kroku jest to prostsze niż myślisz.

REKLAMA

Narzędzia potrzebne do realizacji projektu szafki:

piła ręczna wraz z prowadnicą krawędziową, przystawką do cięcia pod skosem i uniwersalną tarczą do cięcia miękkiego oraz twardego drewna;

narzędzie z frezarką górnowrzecionową i frezami i tarczą ścierną;

pistolet do kleju z wkładem do klejenia drewna 7 mm.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Ozdobne drzewko – materiały i wykonanie

Materiały potrzebne do wykonania projektu:

deski z drewna sosnowego o wymiarach odpowiadających rozmiarowi sprzętu RTV; pamiętaj, by zawsze mieć trochę więcej materiałów – unikniesz w ten sposób niepotrzebnych komplikacji w trakcie realizacji projektu;

uchwyty do drzwiczek pasujące do wystroju wnętrza Twojego domu;

zestaw wkrętów i kołków do zamocowania szafki na ścianie;

farba do zagruntowania drewna oraz kolorowa do pomalowania szafki;

miarka.

Zobacz także: Jak zrobić koralikową zasłonkę?


Krok pierwszy

Rozpoczynając prace nad projektem najpierw dokładnie wymierz odtwarzacz DVD, dekoder telewizji kablowej oraz wszystkie sprzęty, które chciałabyś schować w szafce. Pozwoli Ci to ustalić optymalny rozmiar szafki. Rozrysuj projekt oraz wymiary – ułatwi Ci to zakup materiałów. Na ścianie zaznacz miejsce, gdzie szafka zostanie powieszona. Pamiętaj, by zachować odstęp od telewizora tak, by dostęp do wszelkich gniazd i przełączników umieszczonych po bokach oraz u dołu odbiornika był swobodny. Określone wymiary zaznacz dokładnie na ścianie używając ołówka.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak zrobić oryginalną zasłonę prysznicową?

Krok drugi

Zaznacz odpowiednie wymiary na drewnianych deskach i przytnij je piłą ręczną z uniwersalną tarczą do cięcia drewnianych powierzchni. Używając prowadnicy krawędziowej uzyskasz idealnie gładkie i precyzyjne cięcia oraz kanty.

Fot. Dremel

Zobacz także: Podkładki kuchenne - zrób je sam


Krok trzeci

Następnie wykonaj delikatne zdobienia na deskach przeznaczonych na drzwiczki szafki. Użyj w tym celu narzędzia wielofunkcyjnego z frezarką górnowrzecionową.

Fot. Dremel

Zobacz także: Nietypowe regały na książki

Krok czwarty

Wykorzystując pistolet do klejenia z klejem do drewna sklej kolejne elementy szafki – tył z deskami bocznymi, a następnie połącz je z górą i spodem szafki. Poczekaj, aż klej dokładnie wyschnie. (Jeśli planujesz przechowywać w szafce ciężkie rzeczy warto łączenia elementów szafki wzmocnić kołkami).

Fot. Dremel

Zobacz także: Decoupage w aranżacji wnętrz


Krok piąty

Podczas gdy klej będzie schnąć, możesz kontynuować ozdabianie szafki. Przetnij długą listwę na kilka, części, które zostaną wykorzystane jako poziome i pionowe elementy dekoracyjne na drzwiczkach szafki. Użyj do tego piły ręcznej z uniwersalną tarczą tnącą. By cięcia były równe, najlepiej skorzystaj z prowadnicy krawędziowej. Gotowe listwy pokryj z jednej strony klejem – użyj w tym celu pistoletu i przymocuj je do zewnętrznej powierzchni drzwiczek. Listwy w połączeniu z frezowanymi frontami stworzą ciekawą i oryginalną kompozycję.

Fot. Dremel

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

Krok szósty

Po wyschnięciu kleju możesz zająć się dopracowaniem wnętrza szafki. Wybierz miejsce, gdzie będą zamontowane zawiasy łączące korpus z drzwiczkami. Wykorzystując urządzenie, frezem wywierć otwory na odpowiedniej wysokości, po czym przykręć zawiasy i przymocuj drzwiczki do szafki.

Fot. Dremel

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku


Krok siódmy

Teraz przytnij drewnianą deskę na półkę, zgodnie z wymiarem ustalonym w twoim projekcie. Najlepiej użyj piły ręcznej z uniwersalną tarczą tnącą. Z kawałków drewna, które zostały po przycięciu frontów szafki, wytnij dwa trójkątne wsporniki do półki. Przyklej je wewnątrz szafki na takiej wysokości, by cały sprzęt bez problemu się zmieścił. Pamiętaj! Umieść półkę na wspornikach dopiero, gdy klej dokładnie wyschnie.

Fot. Dremel

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu

Krok ósmy

Uzupełnij wszystkie nierówności na krawędziach wypełniaczem do drewna. Gdy materiał wyschnie, delikatnie usuń jego nadmiar. Najlepszy efekt uzyskasz wykorzystując urządzenie z tarczą ścierną.

Fot. Dremel

Krok dziewiąty

Zagruntuj drewnianą powierzchnię wysokiej jakości farbą gruntującą, a następnie pomaluj na wybrany kolor. Szafkę możesz też ozdobić wzorzystą tapetą. Zamocuj uchwyty na frontach drzwiczek. Szafka jest gotowa! Wystarczy zamocować ją we wcześniej wybranym miejscu na ścianie.

RADA: szafka może pełnić wiele funkcji i doskonale pasować do różnych pomieszczeń w domu (np. kuchni lub łazienki).

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA