REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szafka na sprzęt RTV – krok po kroku

 Dremel
BIG ON DETAIL
Szafka RTV Fot. Dremel
Szafka RTV Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Szafka na sprzęt RTV będzie nam potrzebna do ukrycia odtwarzacza DVD, dekodera telewizji kablowej i wszystkich kabli łączących sprzęty. Kreatywnym rozwiązaniem może być własnoręcznie zrobiona wisząca szafka w klasycznym stylu, ozdobiona według Twojego uznania. Z piłą ręczną i poradnikiem krok po kroku jest to prostsze niż myślisz.

REKLAMA

Narzędzia potrzebne do realizacji projektu szafki:

piła ręczna wraz z prowadnicą krawędziową, przystawką do cięcia pod skosem i uniwersalną tarczą do cięcia miękkiego oraz twardego drewna;

narzędzie z frezarką górnowrzecionową i frezami i tarczą ścierną;

pistolet do kleju z wkładem do klejenia drewna 7 mm.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Ozdobne drzewko – materiały i wykonanie

Materiały potrzebne do wykonania projektu:

deski z drewna sosnowego o wymiarach odpowiadających rozmiarowi sprzętu RTV; pamiętaj, by zawsze mieć trochę więcej materiałów – unikniesz w ten sposób niepotrzebnych komplikacji w trakcie realizacji projektu;

uchwyty do drzwiczek pasujące do wystroju wnętrza Twojego domu;

zestaw wkrętów i kołków do zamocowania szafki na ścianie;

farba do zagruntowania drewna oraz kolorowa do pomalowania szafki;

miarka.

Zobacz także: Jak zrobić koralikową zasłonkę?


Krok pierwszy

Rozpoczynając prace nad projektem najpierw dokładnie wymierz odtwarzacz DVD, dekoder telewizji kablowej oraz wszystkie sprzęty, które chciałabyś schować w szafce. Pozwoli Ci to ustalić optymalny rozmiar szafki. Rozrysuj projekt oraz wymiary – ułatwi Ci to zakup materiałów. Na ścianie zaznacz miejsce, gdzie szafka zostanie powieszona. Pamiętaj, by zachować odstęp od telewizora tak, by dostęp do wszelkich gniazd i przełączników umieszczonych po bokach oraz u dołu odbiornika był swobodny. Określone wymiary zaznacz dokładnie na ścianie używając ołówka.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak zrobić oryginalną zasłonę prysznicową?

Krok drugi

Zaznacz odpowiednie wymiary na drewnianych deskach i przytnij je piłą ręczną z uniwersalną tarczą do cięcia drewnianych powierzchni. Używając prowadnicy krawędziowej uzyskasz idealnie gładkie i precyzyjne cięcia oraz kanty.

Fot. Dremel

Zobacz także: Podkładki kuchenne - zrób je sam


Krok trzeci

Następnie wykonaj delikatne zdobienia na deskach przeznaczonych na drzwiczki szafki. Użyj w tym celu narzędzia wielofunkcyjnego z frezarką górnowrzecionową.

Fot. Dremel

Zobacz także: Nietypowe regały na książki

Krok czwarty

Wykorzystując pistolet do klejenia z klejem do drewna sklej kolejne elementy szafki – tył z deskami bocznymi, a następnie połącz je z górą i spodem szafki. Poczekaj, aż klej dokładnie wyschnie. (Jeśli planujesz przechowywać w szafce ciężkie rzeczy warto łączenia elementów szafki wzmocnić kołkami).

Fot. Dremel

Zobacz także: Decoupage w aranżacji wnętrz


Krok piąty

Podczas gdy klej będzie schnąć, możesz kontynuować ozdabianie szafki. Przetnij długą listwę na kilka, części, które zostaną wykorzystane jako poziome i pionowe elementy dekoracyjne na drzwiczkach szafki. Użyj do tego piły ręcznej z uniwersalną tarczą tnącą. By cięcia były równe, najlepiej skorzystaj z prowadnicy krawędziowej. Gotowe listwy pokryj z jednej strony klejem – użyj w tym celu pistoletu i przymocuj je do zewnętrznej powierzchni drzwiczek. Listwy w połączeniu z frezowanymi frontami stworzą ciekawą i oryginalną kompozycję.

Fot. Dremel

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

Krok szósty

Po wyschnięciu kleju możesz zająć się dopracowaniem wnętrza szafki. Wybierz miejsce, gdzie będą zamontowane zawiasy łączące korpus z drzwiczkami. Wykorzystując urządzenie, frezem wywierć otwory na odpowiedniej wysokości, po czym przykręć zawiasy i przymocuj drzwiczki do szafki.

Fot. Dremel

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku


Krok siódmy

Teraz przytnij drewnianą deskę na półkę, zgodnie z wymiarem ustalonym w twoim projekcie. Najlepiej użyj piły ręcznej z uniwersalną tarczą tnącą. Z kawałków drewna, które zostały po przycięciu frontów szafki, wytnij dwa trójkątne wsporniki do półki. Przyklej je wewnątrz szafki na takiej wysokości, by cały sprzęt bez problemu się zmieścił. Pamiętaj! Umieść półkę na wspornikach dopiero, gdy klej dokładnie wyschnie.

Fot. Dremel

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu

Krok ósmy

Uzupełnij wszystkie nierówności na krawędziach wypełniaczem do drewna. Gdy materiał wyschnie, delikatnie usuń jego nadmiar. Najlepszy efekt uzyskasz wykorzystując urządzenie z tarczą ścierną.

Fot. Dremel

Krok dziewiąty

Zagruntuj drewnianą powierzchnię wysokiej jakości farbą gruntującą, a następnie pomaluj na wybrany kolor. Szafkę możesz też ozdobić wzorzystą tapetą. Zamocuj uchwyty na frontach drzwiczek. Szafka jest gotowa! Wystarczy zamocować ją we wcześniej wybranym miejscu na ścianie.

RADA: szafka może pełnić wiele funkcji i doskonale pasować do różnych pomieszczeń w domu (np. kuchni lub łazienki).

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA