REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Łazienka w czerni i w bieli

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
Łazienka. Fot. ARTDESIGN
Łazienka. Fot. ARTDESIGN

REKLAMA

REKLAMA

Łazienka w czerni i w bieli to kontrast i harmonia w jednym. Czarny i biały kolor w łazience możemy wykorzystać na wiele sposobów. Stworzyć drobne akcenty, wydzielić strefę kąpielową lub efektownie udekorować jedną ze ścian.

Na czarno i na biało

Czerń i biel to harmonia. Te dwie barwy potrafią się wzajemnie dopełnić, tworząc oryginalną całość. Łazienka w czerni i w bieli daje możliwość wykorzystania mocnego kontrastu. Jeżeli dołączymy do tego różnorodność kształtów, nasza łazienka będzie zarówno piękna, jak i funkcjonalna.

REKLAMA

Meble i ceramika

Dobrze jest zdecydować się na białe urządzenia ceramiczne oraz czarne meble łazienkowe. Ciekawym rozwiązaniem może być asymetryczna, biała umywalka. Z jednej strony zaokrąglona, z drugiej kanciasta. Po stronie równo przyciętej można ułożyć ciemną mydelniczkę i kubek na szczoteczki do zębów. Możemy również zdecydować się na jasną umywalkę umieszczoną na czarnej zabudowie z kafelków lub na szafce.

Zobacz także: Wnęki i nisze w łazience

Harmonia daje ukojenie

Chcąc stworzyć harmonijną całość, ściana i podłoga muszą się wzajemnie dopełniać. Nie mogą ze sobą rywalizować. Efekt wzajemnej walki osiągniemy, gdy podłoga będzie w jednym kolorze, ściana w drugim i jedynie wyposażenie będzie próbą ich pogodzenia. Nie tędy droga. Czerń i biel muszą się wzajemnie przenikać.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czarne na białym

Dobrym rozwiązaniem jest dobranie do czarnej podłogi białych ścian z ciemnym dekorem przechodzącym przez całe wnętrze. Na przykład, wnęki na całej długości dwóch ścian wykładamy czarną mozaiką. Dodatkowo na tle białych ścian dobieramy czarne meble i czarną ceramikę oraz ramę lustra. Dodatki wyposażenia, takie jak mydelniczka, pojemniczki na płatki kosmetyczne i szczotki, wybieramy w kolorze białym. Ustawione w ciemnej wnęce tworzą niepowtarzalny efekt. Dywanik w biało–czarne wzory będzie dopełnieniem całości.

Zobacz także: Jak zaaranżować ergonomiczną łazienkę?

Pół na pół

Innym ciekawym pomysłem wykorzystania bieli i czerni w łazience, może być dekoracja w pobliżu wanny. Połowę płytek dobieramy w jasnym kolorze. Tworzą ścianę i część obudowy wanny. Drugą połowę przedziela pionowy pas czarno–białego dekoru, a za nim czarne płytki przedzielane wąskimi, jasnymi pasami mozaiki. Biała podłoga z ciemnymi pasami tworzy harmonijną całość z odwrotnym motywem ścian.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie wanny wolnostojącej, która z zewnątrz jest czarna, a wewnątrz biała.

Zobacz także: Jak stworzyć luksusową łazienkę?

Delikatny kontrast

Białe i czarne płytki możemy wykorzystać także w mniejszej łazience. Pamiętajmy tylko, że jasne kolory wizualnie powiększają wnętrze, ciemne je pomniejszają. Zatem, czarny kolor może być w tej sytuacji tylko dodatkiem. Umieszczając naklejkę ścienną w formie zaokrąglonych łodyg, kwiatów i liści, wprowadzimy pożądany, delikatny akcent. Do tego biała podłoga z czarnymi, pionowymi pasami oraz ciemne dodatki. Mała łazienka optycznie się powiększy.

Zobacz także: Wiszące szafki do łazienki

www.lazienkaplus.pl

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

REKLAMA

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA