Łazienka w czerni i w bieli
REKLAMA
REKLAMA
Na czarno i na biało
Czerń i biel to harmonia. Te dwie barwy potrafią się wzajemnie dopełnić, tworząc oryginalną całość. Łazienka w czerni i w bieli daje możliwość wykorzystania mocnego kontrastu. Jeżeli dołączymy do tego różnorodność kształtów, nasza łazienka będzie zarówno piękna, jak i funkcjonalna.
REKLAMA
Meble i ceramika
Dobrze jest zdecydować się na białe urządzenia ceramiczne oraz czarne meble łazienkowe. Ciekawym rozwiązaniem może być asymetryczna, biała umywalka. Z jednej strony zaokrąglona, z drugiej kanciasta. Po stronie równo przyciętej można ułożyć ciemną mydelniczkę i kubek na szczoteczki do zębów. Możemy również zdecydować się na jasną umywalkę umieszczoną na czarnej zabudowie z kafelków lub na szafce.
Zobacz także: Wnęki i nisze w łazience
Harmonia daje ukojenie
Chcąc stworzyć harmonijną całość, ściana i podłoga muszą się wzajemnie dopełniać. Nie mogą ze sobą rywalizować. Efekt wzajemnej walki osiągniemy, gdy podłoga będzie w jednym kolorze, ściana w drugim i jedynie wyposażenie będzie próbą ich pogodzenia. Nie tędy droga. Czerń i biel muszą się wzajemnie przenikać.
Czarne na białym
Dobrym rozwiązaniem jest dobranie do czarnej podłogi białych ścian z ciemnym dekorem przechodzącym przez całe wnętrze. Na przykład, wnęki na całej długości dwóch ścian wykładamy czarną mozaiką. Dodatkowo na tle białych ścian dobieramy czarne meble i czarną ceramikę oraz ramę lustra. Dodatki wyposażenia, takie jak mydelniczka, pojemniczki na płatki kosmetyczne i szczotki, wybieramy w kolorze białym. Ustawione w ciemnej wnęce tworzą niepowtarzalny efekt. Dywanik w biało–czarne wzory będzie dopełnieniem całości.
Zobacz także: Jak zaaranżować ergonomiczną łazienkę?
Pół na pół
Innym ciekawym pomysłem wykorzystania bieli i czerni w łazience, może być dekoracja w pobliżu wanny. Połowę płytek dobieramy w jasnym kolorze. Tworzą ścianę i część obudowy wanny. Drugą połowę przedziela pionowy pas czarno–białego dekoru, a za nim czarne płytki przedzielane wąskimi, jasnymi pasami mozaiki. Biała podłoga z ciemnymi pasami tworzy harmonijną całość z odwrotnym motywem ścian.
Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie wanny wolnostojącej, która z zewnątrz jest czarna, a wewnątrz biała.
Zobacz także: Jak stworzyć luksusową łazienkę?
Delikatny kontrast
Białe i czarne płytki możemy wykorzystać także w mniejszej łazience. Pamiętajmy tylko, że jasne kolory wizualnie powiększają wnętrze, ciemne je pomniejszają. Zatem, czarny kolor może być w tej sytuacji tylko dodatkiem. Umieszczając naklejkę ścienną w formie zaokrąglonych łodyg, kwiatów i liści, wprowadzimy pożądany, delikatny akcent. Do tego biała podłoga z czarnymi, pionowymi pasami oraz ciemne dodatki. Mała łazienka optycznie się powiększy.
Zobacz także: Wiszące szafki do łazienki
www.lazienkaplus.pl
REKLAMA
REKLAMA