REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Standard mieszkania ważny dla najemcy/ fot. Fotolia
Standard mieszkania ważny dla najemcy/ fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Czasy, gdy w wynajmowanych mieszkaniach królowały stare meble pamiętające czasy PRL-u, bezpowrotnie mijają. Na stronach serwisów nieruchomości coraz mniej jest ofert prezentujących niski standard. Obecnie właściciele bardziej dbają o swoje lokale dostosowując je do potrzeb konkretnych grup najemców.

Już nie tylko cena

Jeszcze niedawno panowało przekonanie, że najemcami są tylko i wyłącznie osoby, których nie stać na zakup własnego mieszkania. Naturalnie, nadal znaczna część poszukujących lokali do wynajęcia kieruje się względami finansowymi, co jednak nie przeszkadza im w oczekiwaniu pewnego standardu nieruchomości, za którą co miesiąc będą płacić czynsz. Dotyczy to zarówno studentów, jak i młodych osób na początku swojej kariery zawodowej, którzy nie wymagają mebli i sprzętów z najwyższej półki cenowej, lecz komfortowego, zadbanego mieszkania.

REKLAMA

W Polsce pojawia się także coraz więcej osób, dla których mieszkanie w wynajmowanej nieruchomości jest kwestią wyboru. W większości są to mieszkańcy większych aglomeracji, którzy nie chcą wiązać się z jednym miejscem kredytem hipotecznym na 20 lub 30 lat. Te osoby cenią swoją niezależność i mobilność, są przygotowane na ewentualną przeprowadzkę podyktowaną zmianą miejsca pracy. Ta grupa najemców zupełnie inaczej podchodzi do mieszkań. W pierwszej kolejności wybierają mieszkania odpowiadające ich preferencjom, czyli w dobrej lokalizacji i standardzie, a dopiero później zwracają uwagę na kwotę miesięcznego czynszu.

Zmiana świadomości wynajmujących

REKLAMA

Właściciele mieszkań znacznie częściej traktują wynajem, jako stałe źródło dochodu, które stanowi ważną część miesięcznego budżetu. Coraz więcej inwestorów wycofuje swoje pieniądze z niskooprocentowanych lokat i kupuje mieszkanie pod wynajem. Inni zaś, korzystając z rekordowo niskich stóp procentowych w naszym kraju, zaciągają kredyty hipoteczne, a czynszem z wynajmu pokrywają z nawiązką miesięczną ratę.

Konkurencja na rynku wynajmu jest coraz większa, dlatego właściciele mieszkań starają się uatrakcyjnić swoją ofertę. Wnętrza zaaranżowane przez dekoratorów, wysokiej klasy meble i sprzęt agd – takie oferty coraz częściej pojawiają się w serwisach nieruchomości i biurach pośrednictwa.

Wynajmujący mają świadomość, że gorzej wykończone mieszkanie dłużej będzie czekać na najemcę, a każdy miesiąc zwłoki ma wymierne skutki finansowe – tłumaczy Dorota Rzewuska z Emmerson Realty S.A. – Właściciele inwestują w ładne, jasne i dobrze wyposażone mieszkania, starając się wyróżnić swoją ofertę na tle innych, dodatkowo standardem staje się także korzystanie z pomocy profesjonalnego fotografa, by przyciągnąć więcej zainteresowanych. – Dodaje Menadżer ds. Kluczowych Klientów w Emmerson Realty S.A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Apartamenty przyciągają najemców

REKLAMA

Luksusowych mieszkań w dobrej lokalizacji pojawia się coraz więcej na rynku wynajmu. Tego typu lokale trafiają do określonej grupy najemców, którzy są w stanie zapłacić wyższy czynsz za zadbaną nieruchomość spełniającą ich wymagania. W przypadku tego typu mieszkań z górnej półki niezwykle ważną kwestię odgrywa atrakcyjna lokalizacja, jednakże nie dla każdej nieruchomości powinna być taka sama.

Przykładem jest Warszawa, gdzie mniejsze lokale świetnie wynajmują się w Śródmieściu oraz na Mokotowie, ponieważ spełniają kryteria młodych osób, którym zależy na bliskości centrum i dobrym połączeniu komunikacyjnym do pracy.

Z większymi lokalami jest inaczej. - Luksusowe apartamenty nie muszą być zlokalizowane w ścisłym centrum, ale powinny znajdować się w prestiżowych częściach miast – tłumaczy Dorota Rzewuska – przykładem jest oferta wynajmu pięknego apartamentu na Osi Królewskiej, jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Wilanowa. 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 78 mkw. jest nowe i stylowo wykończone wysokiej klasy materiałami i idealnie nadaje się dla osób, które cienią sobie wygodę oraz spokój.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA