REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Standard mieszkania ważny dla najemcy/ fot. Fotolia
Standard mieszkania ważny dla najemcy/ fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Czasy, gdy w wynajmowanych mieszkaniach królowały stare meble pamiętające czasy PRL-u, bezpowrotnie mijają. Na stronach serwisów nieruchomości coraz mniej jest ofert prezentujących niski standard. Obecnie właściciele bardziej dbają o swoje lokale dostosowując je do potrzeb konkretnych grup najemców.

Już nie tylko cena

Jeszcze niedawno panowało przekonanie, że najemcami są tylko i wyłącznie osoby, których nie stać na zakup własnego mieszkania. Naturalnie, nadal znaczna część poszukujących lokali do wynajęcia kieruje się względami finansowymi, co jednak nie przeszkadza im w oczekiwaniu pewnego standardu nieruchomości, za którą co miesiąc będą płacić czynsz. Dotyczy to zarówno studentów, jak i młodych osób na początku swojej kariery zawodowej, którzy nie wymagają mebli i sprzętów z najwyższej półki cenowej, lecz komfortowego, zadbanego mieszkania.

REKLAMA

W Polsce pojawia się także coraz więcej osób, dla których mieszkanie w wynajmowanej nieruchomości jest kwestią wyboru. W większości są to mieszkańcy większych aglomeracji, którzy nie chcą wiązać się z jednym miejscem kredytem hipotecznym na 20 lub 30 lat. Te osoby cenią swoją niezależność i mobilność, są przygotowane na ewentualną przeprowadzkę podyktowaną zmianą miejsca pracy. Ta grupa najemców zupełnie inaczej podchodzi do mieszkań. W pierwszej kolejności wybierają mieszkania odpowiadające ich preferencjom, czyli w dobrej lokalizacji i standardzie, a dopiero później zwracają uwagę na kwotę miesięcznego czynszu.

Zmiana świadomości wynajmujących

REKLAMA

Właściciele mieszkań znacznie częściej traktują wynajem, jako stałe źródło dochodu, które stanowi ważną część miesięcznego budżetu. Coraz więcej inwestorów wycofuje swoje pieniądze z niskooprocentowanych lokat i kupuje mieszkanie pod wynajem. Inni zaś, korzystając z rekordowo niskich stóp procentowych w naszym kraju, zaciągają kredyty hipoteczne, a czynszem z wynajmu pokrywają z nawiązką miesięczną ratę.

Konkurencja na rynku wynajmu jest coraz większa, dlatego właściciele mieszkań starają się uatrakcyjnić swoją ofertę. Wnętrza zaaranżowane przez dekoratorów, wysokiej klasy meble i sprzęt agd – takie oferty coraz częściej pojawiają się w serwisach nieruchomości i biurach pośrednictwa.

Wynajmujący mają świadomość, że gorzej wykończone mieszkanie dłużej będzie czekać na najemcę, a każdy miesiąc zwłoki ma wymierne skutki finansowe – tłumaczy Dorota Rzewuska z Emmerson Realty S.A. – Właściciele inwestują w ładne, jasne i dobrze wyposażone mieszkania, starając się wyróżnić swoją ofertę na tle innych, dodatkowo standardem staje się także korzystanie z pomocy profesjonalnego fotografa, by przyciągnąć więcej zainteresowanych. – Dodaje Menadżer ds. Kluczowych Klientów w Emmerson Realty S.A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Apartamenty przyciągają najemców

REKLAMA

Luksusowych mieszkań w dobrej lokalizacji pojawia się coraz więcej na rynku wynajmu. Tego typu lokale trafiają do określonej grupy najemców, którzy są w stanie zapłacić wyższy czynsz za zadbaną nieruchomość spełniającą ich wymagania. W przypadku tego typu mieszkań z górnej półki niezwykle ważną kwestię odgrywa atrakcyjna lokalizacja, jednakże nie dla każdej nieruchomości powinna być taka sama.

Przykładem jest Warszawa, gdzie mniejsze lokale świetnie wynajmują się w Śródmieściu oraz na Mokotowie, ponieważ spełniają kryteria młodych osób, którym zależy na bliskości centrum i dobrym połączeniu komunikacyjnym do pracy.

Z większymi lokalami jest inaczej. - Luksusowe apartamenty nie muszą być zlokalizowane w ścisłym centrum, ale powinny znajdować się w prestiżowych częściach miast – tłumaczy Dorota Rzewuska – przykładem jest oferta wynajmu pięknego apartamentu na Osi Królewskiej, jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Wilanowa. 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 78 mkw. jest nowe i stylowo wykończone wysokiej klasy materiałami i idealnie nadaje się dla osób, które cienią sobie wygodę oraz spokój.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA