REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kiedy najkorzystniej sprzedać nieruchomość?

Nowodworski Estates
Biuro Nieruchomości
Kiedy najkorzystniej sprzedać nieruchomość? /Fot. Fotolia
Kiedy najkorzystniej sprzedać nieruchomość? /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Kiedy najkorzystniej sprzedać mieszkanie? To pytanie zadaje sobie każdy właściciel nieruchomości. Bez względu na to czy sprzedajemy mieszkanie, czy jest to kolejna sprzedaż inwestycji, ważny jest czas sprzedaży. Kiedy wystawić nieruchomość na sprzedaż? Czy występuje sezonowość w branży nieruchomości? Co wpływa na najkorzystniejszy efekt sprzedaży nieruchomości? Na te i inne pytania odpowiada ekspert Nowodworski Estates Adrian Sowa w rozmowie z Elżbietą Jachymczak.

Kiedy wystawić nieruchomość na sprzedaż?

REKLAMA

Zdarza się, że oferta sprzedaży znika w ciągu kilku dni. Inne czasem wiszą nawet kilka miesięcy. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Przystępując do sprzedaży nieruchomości często wyznacznikiem jest cena. Okazuje się, że właściciel nie jest zadowolony z poziomu zainteresowania ofertą i zaczyna nią grać. Ten zabieg nie jest właściwy, ponieważ to nie cena jest głównym powodem niskiego zainteresowania. Moment, w którym decydujemy się na wystawienie naszej nieruchomości na sprzedaż jest równie istotny. Przy dzisiejszym popycie ciężko mówić o sezonowości w sprzedaży nieruchomości. Z Końcem roku część klientów ucieka z podatkiem, dlatego może to być jeden z powodów większej ilość transakcji.

Polecamy: RODO w marketingu

Czy występuje sezonowość w branży nieruchomości?

Bazując na doświadczeniu specjalistów można śmiało powiedzieć, że “nie ma czegoś takiego jak sezonowość w sprzedaży nieruchomości”. Pierwszy kwartał roku to efekt przełomu. Często zamykane są transakcje rozpoczęte jeszcze w roku poprzednim. Początek roku to również czas lepszej sytuacji finansowej wynikającej z otrzymywanych bonusów rocznych. W dwóch kolejnych kwartałach najlepszymi miesiącami są miesiące wakacyjne tj. lipiec i sierpień. Kiedy robi się coraz cieplej zaczynamy rozglądać się za nowymi nieruchomościami. Czas wolny i urlopy zwiększają zainteresowanie ofertami sprzedaży. Wywołane jest to zakończeniem roku szkolnego i akademickiego, przez co wzrasta ilość wolnych mieszkań. Jesień to także dobry moment na sprzedaż nieruchomości. Napływ nowych studentów, a co za tym idzie chęć wynajęcia lub zakupu mieszkania w nowym mieście, gdzie rozpoczynają nowy etap w życiu to świetny czas dla właścicieli nieruchomości. Z punktu widzenia kupującego może wydawać się, że zima to trudny okres na sprzedaż mieszkania czy domu. Może powstać pytanie: kto sprzedaje nieruchomość na zimę? Odpowiedź jest prosta - zima to czas na sprawdzenie nieruchomości w ekstremalnych warunkach. Popularnym powiedzeniem jest, że dom powinien “przestać” jedną zimę. To okres, w którym nieruchomość przechodzi sprawdzenie czy wszystko jest w porządku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Co wpływa na najkorzystniejszy efekt sprzedaży nieruchomości?

Najczęściej transakcja kupna-sprzedaży nieruchomości trwa od 90 do 120 dni, ale bywają też szybkie deale. Wszystko zależy od kilku czynników tj:

  • moment sprzedaży
  • cena
  • przygotowanie oferty
  • przygotowanie mieszkania
  • indywidualne podejście agencji nieruchomości

Przy sprzedaży nieruchomości powinniśmy również zwracać szczególną uwagę na jakość oferty. Profesjonalne przygotowanie ogłoszenia i samej nieruchomości jest kluczowym czynnikiem determinującym popularność w wyszukiwarce nieruchomości. Warto skorzystać z usługi Home Stagingu oraz Visual Stagingu, które zwiększą atrakcyjność nieruchomości i przyspieszą transakcję.

Autor: Nowodworski Estates

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek nieruchomości w Polsce – jakie zmiany czekają nas w IV kwartale 2024 roku? [ANALIZA]

Rynek nieruchomości w Polsce. Trwa ostatni kwartał 2024 r. Czy możemy się jeszcze spodziewać zmian dotyczących cen transakcyjnych mieszkań? A co z rynkiem najmu? Jakie czynniki wpływają na wzrost, a jakie na zahamowanie cen? 

To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

REKLAMA

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Pompa ciepła plus piec na pellet lub kominek na drewno: 25%-45% oszczędności na ogrzewaniu przy takim połączeniu

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

REKLAMA

Czy dziecko odpowie za czynszowe długi rodziców?

Młodzi lokatorzy zadłużonych mieszkań czynszowych z czasem osiągają pełnoletność. Wyjaśniamy, czy ta zmiana oznacza odpowiedzialność za dług. 

Dlaczego wynajmujemy mieszkania? Nie zawsze chodzi o pieniądze

Brak środków na zakup własnego M niekoniecznie jest jedynym ważnym powodem do wynajmu mieszkania. Eksperci z portalu GetHome.pl przyglądają się ciekawej ankiecie przeprowadzanej przez NBP. Wnioski są interesujące. 

REKLAMA