REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkanie w stanie deweloperskim

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Izabela Perczak
Potencjalny klient zainteresowany kupnem mieszkania w stanie deweloperskim musi liczyć się z koniecznością jego wykończenia.
Potencjalny klient zainteresowany kupnem mieszkania w stanie deweloperskim musi liczyć się z koniecznością jego wykończenia.
Materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Potencjalny klient zainteresowany kupnem mieszkania w stanie deweloperskim musi liczyć się z koniecznością jego wykończenia. Coraz częściej przygotowanie mieszkania „pod klucz” ma ogromne znaczenie, ponieważ na rynku brakuje fachowców. Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim jest kosztowne i wymaga poświęcenia czasu.

Stan deweloperski

Stan deweloperski mieszkania to nic innego, jak stan surowy mieszkania. Jest to najbardziej podstawowa wersja wybudowanego mieszkania, posiadająca dach, ściany, okna, drzwi oraz połączenia do instalacji i mediów. Niektóre mieszkania oferowane przez inwestorów mają pomalowane ściany i wykonana jest wylewka, są otynkowane, posiadają centralne ogrzewanie, instalację elektryczną. Taki stan wykończenia mieszkania na rynku nieruchomości nazywany jest rodzajem wykończenia w standardzie deweloperskim. Coraz częściej ten stan deweloperski jest wybierany przez deweloperów.

REKLAMA

Zobacz także: Rachunek powierniczy jako środek chroniący nabywców

Zalety wykończonego mieszkania

REKLAMA

Przygotowane mieszkanie „pod klucz” ma swoje zalety. Mieszkanie w budynku, w którym znajdują się lokale w stanie deweloperskim, wiąże się z dużym hałasem związanym z ciągłymi robotami budowlanymi. Wprowadzając się do mieszkania „pod klucz” oszczędzisz na wydatkach związanych z jego wykończeniem. Ale przy zakupie mieszkania należy zwrócić szczególną uwagę na sposób jego wykończenia, gdyż w późniejszym terminie może się okazać, że mieszkanie wymaga dużego wkładu finansowego.

Obecnie na rynku nieruchomości, deweloperzy coraz częściej oferują mieszkania o coraz to wyższym standardzie wykończenia. Wynika to przede wszystkim z dużej konkurencji na rynku deweloperskim. Świadomość kupujących nieruchomości jest coraz większa, dlatego deweloperzy przywiązują większą uwagę do jakości materiałów do wykończenia mieszkań.

Zobacz także: Prawo budowlane

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mieszkania wykonane w standardzie „pod klucz” nie wymagają poświęcenia czasu przez kupujących na poszukiwanie materiałów wykończeniowych. Układanie podłóg, urządzanie łazienki i kuchni, położenie płytek, pomalowanie ścian, montaż drzwi jest bardzo czasochłonny i kosztowny.  

Zobacz także: Kara za odstąpienie od umowy z deweloperem

Obecnie inwestorzy przedstawiają atrakcyjne ceny w zakresie wykończenia mieszkań, ponieważ hurtownie budowlane oferują im duże rabaty na materiały. Coraz większe zainteresowanie potencjalnych klientów mieszkaniami wykończonymi „pod klucz” przyczynia się do faktu, że deweloperzy mają je w swoich ofertach. Nie ulega wątpliwości, że wybór oferty mieszkania wykończonego może okazać się korzystny pod kątem finansowym. 

Zobacz także:  Spółdzielnia mieszkaniowa

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

REKLAMA

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

REKLAMA