Czy można zrezygnować z podatku płaconego kwartalnie?
REKLAMA
REKLAMA
W jaki sposób można zgłosić rezygnację z podatku płaconego kwartalnie
REKLAMA
W oświadczeniu o rezygnacji z podatku płaconego kwartalnie należy określić datę oraz miejsce sporządzenia oświadczenia, oznaczyć strony oświadczenia – zarówno wnioskodawcę, jak i właściwy miejscowo urząd skarbowy, treść oświadczenia oraz podpis wnioskodawcy.
Zobacz serwis: Umowy w nieruchomościach
Przykładowe oświadczenie o wyborze ryczałtu uiszczanego kwartalnie
1. Data i miejsce sporządzenia oświadczenia (Kielce, dn. 15.09.2010 r)
2. Oznaczenie wnioskodawcy (Karol Nowak, zamieszkały przy ulicy Wolna Huta, 09-989 Kielce, NIP 870-000-000).
3. Oznaczenie właściwego miejscowo Urzędu Skarbowego (Naczelnik Urzędu Skarbowego, ul. Wyszyńskiego, 89-989 Kielce).
4. Treść oświadczenia: Na mocy ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. nr 144, poz. 930 ze zm.) oświadczam, iż jako osoba fizyczna, osiągająca w roku podatkowym 2011 przychody z tytuły najmu lokalu rezygnuję z kwartalnego rozliczania ryczałtu od uzyskiwanych z najmu przychodów.
5. Podpis wnioskodawcy (Karol Nowak).
Zobacz także serwis: Finanse
Podatnik ma możliwość dokonywania rozliczeń kwartalnych jeżeli osiąga dochody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy i innych umów o podobnym charakterze, a przy tym nie prowadzi pozarolniczej działalności gospodarczej.
Podstawa Prawna:
- ustawa z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. nr 144, poz. 930 ze zm.).
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.