REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak przycinać Wrzosy i Wrzośce?

Redakcja Dom
Wrzos. Fot. Fotolia
Wrzos. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Przycinanie Wrzosów i Wrzośców wykonujemy od początku wiosny, do czerwca lub zaraz po przekwitnięciu. Wszystko zależy od rodzaju i gatunku rośliny.

REKLAMA

REKLAMA

Wszystkie Wrzosy i Wrzośce należy przycinać co roku. Najczęściej rośliny przycinamy wiosną, na przełomie marca  i kwietnia, niemniej jednak niektóre gatunki przycina się latem – w okolicach czerwca.  Przycinanie wrzosów polega na usunięciu przekwitłych kwiatów na ok. 1–2 cm poniżej kwiatów. Wrzosy najlepiej przycinać, kiedy pogoda jest ładna i sucha.

Przycinanie Wrzosów i Wrzośców ma na celu zagęścić roślinę i spowodować, by pięknie rosła i była rozłożysta we wszystkich kierunkach – nie tyko do góry. Jeśli nie będziemy regularnie przycinać roślin, kiedy te zbytnie wyrosną do góry, przycinanie może spowodować  obumarcie rośliny. Zbyt niskie przycinanie starszych Wrzosów i Wrzośców o długich gałązkach – może spowodować , że podstawy roślin będą miały mocno zdrewniałe podstawy. Niestety, Wrzosy i Wrzośce nie regenerują się  zbyt szybko w tych miejscach, i na pewno minie sporo czasu zanim przy podstawie pojawią się nowe gałązki. To jak nisko można przycinać rośliny zależy od stanu rośliny. Jeśli są mocno zdrewniałe – mocne cięcie raczej nie będzie możliwe.  Jeśli roślina jest zdrowa – można przyciąć ją mocniej.

Zobacz także: Wrzosy i Wrzośce w ogrodzie – pielęgnacja

Kiedy najlepiej przycinać Wrzosy i Wrzośce?

Wrzosy i wrzośce powinniśmy przycinać, kiedy na dworze jest w miarę ciepło i nie pada. Zanim zaczniemy przycinać rośliny, sprawdźmy prognozę pogody. Jeśli w najbliższym czasie zapowiadają się w naszej okolicy przymrozki – wstrzymajmy się z przycinaniem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przycinanie poszczególnych gatunków Wrzosów i Wrzośców

Wrzosy i Wrzośce przycinany od wiosny, do czerwca. W dużej mierze zależy to od tego, jaki gatunek rośliny chcemy przycinać, i tak:  

Wrzosy zwyczajne,  kwitnące jesienią najlepiej jest przycinać  w pierwszych dniach kwietnia.

Wrzosy bagienne – przycinamy w połowie kwietnia.

Wrzosy kwitnące na przełomie zimy i wiosny – przycinamy na przełomie maja i czerwca.

Zobacz także: Najpopularniejsze odmiany wrzosów ogrodowych


Jeśli nie wiemy jakiej dokładnie odmianę Wrzosu czy Wrzośca posiadamy, moment przycinania najlepiej jest określić obserwując czas kwitnięcie rośliny. Kiedy na gałązkach pojawią się niewielkie przyrosty w postaci małych zielonych gałązek  – możemy rozpocząć przycinanie.

Zobacz także: Wrzos czy Wrzosiec – jak je odróżnić?

Zobacz także: Najpopularniejsze odmiany wrzosów ogrodowych

Zobacz także:  Wrzosy – uprawa i pielęgnacja

Zobacz także:  Wrzosy w doniczce

Zobacz także:  Jak chronić iglaki i rośliny wrzosowate przed fytoftorozą?

Zobacz także: Artykuły na temat Iglaków

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

REKLAMA

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

REKLAMA

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA