REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Myjka ciśnieniowa – zakup krok po kroku

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Joanna Orzechowska
Myjka wysokociśnieniowa. Fot. Fotolia
Myjka wysokociśnieniowa. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zastanawiasz się nad zakupem myjki ciśnieniowej? To nie tylko gadżet, ale również praktyczne i bardzo przydatne urządzenie, które pomoże utrzymać w czystości mnóstwo rzeczy – dywan, elewację, samochód, tapicerkę, podjazd, chodniki, narzędzia itp. Podpowiadamy, jak wybrać najodpowiedniejszą myjkę ciśnieniową.

Po co mi myjka ciśnieniowa?

Myjki ciśnieniowe przydadzą się każdemu, kto ma dom z ogrodem. Dzięki temu, że wielokrotnie zwiększają ciśnienie wody, możemy znacznie łatwiej, szybciej, taniej i ekologiczniej umyć samochód, chodnik czy ogrodzenie. Czemu łatwiej i szybciej? Bo pod wpływem silnego strumienia wody z odpowiednim detergentem (lub bez) większość zabrudzeń (kurz, błoto) znika błyskawicznie. A dlaczego taniej i mniej szkodliwie dla środowiska? Ponieważ dzięki myjce zużywamy mniej wody.

REKLAMA

Działanie myjki

Za pomocą węża ogrodowego łączymy myjkę z kranem. Umieszczona w urządzeniu pompa podnosi ciśnienie wody do ok. 1020 Mpa (normalne ciśnienie wody w kranie to 0,30,5 Mpa), a specjalny przewód doprowadza ją do pistoletu natryskowego. Zależnie od tego, co chcemy zrobić, możemy wybrać odpowiednią końcówkę - prostą lancę, szczotkę obrotową, gąbkę, itp. Do myjki możemy dokupić filtr i wąż zasysający, dzięki czemu nie będziemy uzależnieni od wody bieżącej i uzyskamy możliwość korzystania np.: z deszczówki zebranej w dużej beczce lub wody znajdującej się w jeziorze lub stawie. Warunkiem jest względna czystość wody, bo zanieczyszczenia mogą zapchać filtr, a nawet uszkodzić pompę.

Zobacz także: Odkurzacz do liści – jak wybrać odpowiedni?

Rodzaje myjek

Do użytku domowego – mają pompy o mniejszej mocy, dlatego też ciśnienie wytwarzane przez nie jest słabsze. Są przeznaczone do sporadycznego użytkowania w normalnych warunkach domowych – mycia samochodów, elewacji, narzędzi, chodników itd. Jeżeli będą wykorzystywane codziennie, szybko się zużyją, dlatego jeśli planujemy bardzo częste, intensywne używanie myjki, bardziej opłacalne jest kupienie profesjonalnej. Do wyboru mamy trzy klasy urządzeń:

  • klasa podstawowa – takie myjki są najtańsze (od 300 zł), wytwarzają najsłabsze ciśnienie (ok. 10 Mpa), mają zwykle ubogie wyposażenie, ale warto je kupić, jeżeli mamy świadomość, że będziemy z niej korzystać bardzo rzadko;
  • klasa średnia – ich cena zaczyna się od ok. 600 zł, wytwarzają ciśnienie od 10 do 13 Mpa i mają zazwyczaj więcej dodatkowych akcesoriów; lepiej kupić taką myjkę, jeśli będziemy z niej korzystać częściej i do czyszczenia różnych powierzchni;
  • klasa wyższa – najdroższe myjki do użytku domowego kosztują od 1400 zł i wytwarzają najwyższe ciśnienie (1420 Mpa), mają dużo akcesoriów i gadżetów ułatwiających użytkowanie (np. automatyczne nawijanie przewodu), mogą być intensywnie eksploatowane.

Profesjonalne – warto je wybrać, jeżeli mają na siebie “zarabiać”, czyli będą wykorzystywane, jako narzędzia codziennej pracy. Są wykonane solidniej, dlatego lepiej zniosą dłuższą pracę. Jeśli więc musimy często myć duże, bardzo zabrudzone powierzchnie (np. plac budowy), pomimo wyższej ceny, korzystniej jest zdecydować się na urządzenie profesjonalne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Akcesoria

Na początek najlepiej kupić myjkę z podstawowym wyposażeniem, ponieważ zazwyczaj dopiero po pewnym czasie zorientujemy się, co tak naprawdę jest nam potrzebne i dzięki temu nie przepłacimy za zbędne końcówki. Warto jeszcze przed zakupem dowiedzieć się, jakie dodatkowe akcesoria są dostępne i jakie są ich ceny. Często zdarza się bowiem, że np. akcesoria do taniej myjki są relatywnie drogie. Poza końcówkami przydadzą się także detergenty, które ułatwią czyszczenie. Można kupić np.: szampon do mycia samochodu, specjalny płyn do kamienia czy tapicerki.

Zobacz także: Sekator – zakup krok po kroku

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

REKLAMA

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA