REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Myjka ciśnieniowa – zakup krok po kroku

Joanna Orzechowska
Myjka wysokociśnieniowa. Fot. Fotolia
Myjka wysokociśnieniowa. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zastanawiasz się nad zakupem myjki ciśnieniowej? To nie tylko gadżet, ale również praktyczne i bardzo przydatne urządzenie, które pomoże utrzymać w czystości mnóstwo rzeczy – dywan, elewację, samochód, tapicerkę, podjazd, chodniki, narzędzia itp. Podpowiadamy, jak wybrać najodpowiedniejszą myjkę ciśnieniową.

Po co mi myjka ciśnieniowa?

Myjki ciśnieniowe przydadzą się każdemu, kto ma dom z ogrodem. Dzięki temu, że wielokrotnie zwiększają ciśnienie wody, możemy znacznie łatwiej, szybciej, taniej i ekologiczniej umyć samochód, chodnik czy ogrodzenie. Czemu łatwiej i szybciej? Bo pod wpływem silnego strumienia wody z odpowiednim detergentem (lub bez) większość zabrudzeń (kurz, błoto) znika błyskawicznie. A dlaczego taniej i mniej szkodliwie dla środowiska? Ponieważ dzięki myjce zużywamy mniej wody.

REKLAMA

Działanie myjki

Za pomocą węża ogrodowego łączymy myjkę z kranem. Umieszczona w urządzeniu pompa podnosi ciśnienie wody do ok. 1020 Mpa (normalne ciśnienie wody w kranie to 0,30,5 Mpa), a specjalny przewód doprowadza ją do pistoletu natryskowego. Zależnie od tego, co chcemy zrobić, możemy wybrać odpowiednią końcówkę - prostą lancę, szczotkę obrotową, gąbkę, itp. Do myjki możemy dokupić filtr i wąż zasysający, dzięki czemu nie będziemy uzależnieni od wody bieżącej i uzyskamy możliwość korzystania np.: z deszczówki zebranej w dużej beczce lub wody znajdującej się w jeziorze lub stawie. Warunkiem jest względna czystość wody, bo zanieczyszczenia mogą zapchać filtr, a nawet uszkodzić pompę.

Zobacz także: Odkurzacz do liści – jak wybrać odpowiedni?

Rodzaje myjek

Do użytku domowego – mają pompy o mniejszej mocy, dlatego też ciśnienie wytwarzane przez nie jest słabsze. Są przeznaczone do sporadycznego użytkowania w normalnych warunkach domowych – mycia samochodów, elewacji, narzędzi, chodników itd. Jeżeli będą wykorzystywane codziennie, szybko się zużyją, dlatego jeśli planujemy bardzo częste, intensywne używanie myjki, bardziej opłacalne jest kupienie profesjonalnej. Do wyboru mamy trzy klasy urządzeń:

  • klasa podstawowa – takie myjki są najtańsze (od 300 zł), wytwarzają najsłabsze ciśnienie (ok. 10 Mpa), mają zwykle ubogie wyposażenie, ale warto je kupić, jeżeli mamy świadomość, że będziemy z niej korzystać bardzo rzadko;
  • klasa średnia – ich cena zaczyna się od ok. 600 zł, wytwarzają ciśnienie od 10 do 13 Mpa i mają zazwyczaj więcej dodatkowych akcesoriów; lepiej kupić taką myjkę, jeśli będziemy z niej korzystać częściej i do czyszczenia różnych powierzchni;
  • klasa wyższa – najdroższe myjki do użytku domowego kosztują od 1400 zł i wytwarzają najwyższe ciśnienie (1420 Mpa), mają dużo akcesoriów i gadżetów ułatwiających użytkowanie (np. automatyczne nawijanie przewodu), mogą być intensywnie eksploatowane.

Profesjonalne – warto je wybrać, jeżeli mają na siebie “zarabiać”, czyli będą wykorzystywane, jako narzędzia codziennej pracy. Są wykonane solidniej, dlatego lepiej zniosą dłuższą pracę. Jeśli więc musimy często myć duże, bardzo zabrudzone powierzchnie (np. plac budowy), pomimo wyższej ceny, korzystniej jest zdecydować się na urządzenie profesjonalne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Akcesoria

Na początek najlepiej kupić myjkę z podstawowym wyposażeniem, ponieważ zazwyczaj dopiero po pewnym czasie zorientujemy się, co tak naprawdę jest nam potrzebne i dzięki temu nie przepłacimy za zbędne końcówki. Warto jeszcze przed zakupem dowiedzieć się, jakie dodatkowe akcesoria są dostępne i jakie są ich ceny. Często zdarza się bowiem, że np. akcesoria do taniej myjki są relatywnie drogie. Poza końcówkami przydadzą się także detergenty, które ułatwią czyszczenie. Można kupić np.: szampon do mycia samochodu, specjalny płyn do kamienia czy tapicerki.

Zobacz także: Sekator – zakup krok po kroku

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

REKLAMA

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

REKLAMA

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

Nadchodzi dobry czas na kupno mieszkania w atrakcyjnej cenie, jeszcze przed końcem 2024 roku

Teraz to kupujący będą częściej rozdawać karty i mocniej negocjować cenę, wynika z prognoz ekspertów rynku nieruchomości dotyczących czwartego kwartału 2024 roku. Do końca roku liczba ogłoszeń powinna jeszcze wzrosnąć, co daje więcej szans na zakup atrakcyjnego cenowo i lokalizacyjnie mieszkania.

REKLAMA