REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Grudzień – prace w ogrodzie

Justyna Hek
Ogród zimą nadal wymaga pielęgnacji. W grudniu powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na śnieg zalegający na krzewach i na trawniku.
Ogród zimą nadal wymaga pielęgnacji. W grudniu powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na śnieg zalegający na krzewach i na trawniku.

REKLAMA

REKLAMA

Ogród zimą nadal wymaga pielęgnacji. W grudniu powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na śnieg zalegający na krzewach i na trawniku. Oprócz tego należy systematycznie sprawdzać bulwy roślin cebulowych i kontrolować stan zimujących roślin balkonowych. Jeśli mamy staw lub oczko wodne, obserwujmy czy jego powierzchnia całkowicie nie zamarza. W zimie możemy także pomyśleć o konserwacji różnego rodzaju sprzętu używanego w ogrodzie.

Konserwacja narzędzi ogrodowych

REKLAMA

Grudzień to czas, kiedy narzędzia ogrodowe nie są nam potrzebne. Aby w przyszłym roku także mogły nam posłużyć, powinniśmy o nie zadbać. Łopaty, grabie, noże sekatorów, motyki i inne elementy metalowe naszych narzędzi należy oczyścić. Usuwamy wszelkie resztki pozostałe po ostatnich wykonywanych pracach i odkażamy narzędzia – najlepiej spirytusem. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że bakterie czy grzyby nie przeniosą się na rośliny.

Wszelkie urządzenia elektryczne, spalinowe powinniśmy dokładnie obejrzeć i sprawdzić czy dobrze działają. Jeśli nie, wymagają oddania do serwisu. Dodatkowo sprawdźmy, czy noże do kosiarek nie potrzebują naostrzenia.

Zobacz także: Sposoby odśnieżania ogrodu

Ochrona roślin ogrodowych

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zalegający na roślinach śnieg może powodować różne uszkodzenia, np. łamanie gałęzi, deformacja koron drzew itp. Ze względu na to, powinniśmy regularnie strzepywać śnieg, zwłaszcza z roślin o rozłożystym pokroju, gdyż one są najbardziej narażone na wyłamywanie gałęzi.

To już ostatni moment na osłonięcie przed silnymi mrozami roślin narażonych na przemarzanie. Przykryjmy je słomą, suchymi liśćmi lub stroiszem.

Nie dopuszczajmy do tego, aby na trawniku zalegały duże masy śniegu – może to prowadzić do gnicia trawy.

Kontrola stanu roślin zimujących w pomieszczeniach

Rośliny bulwiaste zimujące w pomieszczeniach wymagają regularnej kontroli ze względu na to, że cebule, kłącza i byliny narażone są na różnego rodzaju choroby, które mogą rozwinąć się podczas zimowania. Jeśli zauważymy na naszych roślinach jakieś niepokojące objawy, wówczas usuńmy daną roślinę, aby pozostałe nie były narażone na chorobę.

Zobacz także: Świąteczna dekoracja ogrodu

Jeśli postanowiliśmy, że nasze rośliny doniczkowe będą przechodziły zimowanie, sprawdzajmy czy nic się z nimi nie dzieje – np. czy nie są przyschnięte lub chore. Jeśli zaś nasze rośliny nie zimują, spróbujmy im stworzyć optymalne warunki do przetrwania zimy. Powinniśmy zapewnić im możliwe największą ilość światła, ale pamiętajmy, że nie należy przesadzać z podlewaniem. Nie zapominajmy także o odkurzaniu liści.

Zobacz także: Grudzień – prace w sadzie i w warzywniku

Staw zimą

Zimą nie możemy dopuścić do tego, aby powierzchnia naszego stawu zupełnie zamarzła – ryby muszą mieć stały dostęp powietrza. Jeśli powierzchnia jest już zamarznięta, wywierćmy przerębel.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Teraz więcej okazji by kupić tanio mieszkanie, nawet za pół ceny rynkowej. Jest jeden warunek, a nawet dwa, korzystaj bo nie potrwa to długo

Na rynku mieszkaniowym nastał pat. Trudniej dostępne kredyty, wysokie ceny, oferty uszczuplone przez Bezpieczny Kredyt 2%. W efekcie w większości miast ceny z rynku pierwotnego zostały dogonione przez oferty mieszkań z drugiej ręki. Wbrew pozorom to stwarza więcej okazji do kupna po atrakcyjnej cenie.

Czy to już standard czy wciąż luksus? Jakie są nowe mieszkania od deweloperów?

Rynek nieruchomości zmienia się dynamicznie. Coś co kiedyś było luksusem, dziś staje się standardem. Przedstawiciele czołowych firm deweloperskich mówią o tym, jakie udogodnienia oferują obecnie w segmencie popularnym oraz premium. Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl.

To już prawdziwy krach na rynku kredytów hipotecznych. Szykuje się zapaść w budownictwie mieszkaniowym

Dane bankowe nie pozostawiają złudzeń. Banki udzieliły w drugim kwartale br. o prawie 30 proc. mniej kredytów hipotecznych niż w tym samym okresie 2023 roku. Mieszkania kupują tylko naprawdę zamożni, bo banki zaostrzyły kryteria pożyczania pod hipotekę, a mimo to ceny mieszkań rosną.

Ukończony budynek traci pozwolenie - co dalej?

Utrata pozwolenia budowlanego na ukończony już budynek to dość rzadka i jednocześnie ciekawa sytuacja. Warto się jej przyjrzeć. 

REKLAMA

Wynajem mieszkań w Polsce. Polacy chcą czy muszą?

Dlaczego Polacy wynajmują mieszkania? Czy tak jest im wygodniej czy nie mają innego wyjścia? Czy wkrótce Polska upodobni się do krajów zachodnioeuropejskich, w których znacznie wyższy jest odsetek najemców? Portal GetHome.pl przeprowadził ankietę. 

W jakich miastach masz największą szansę na kupno własnego mieszkania?

Jak wygląda dostępność mieszkaniowa w wojewódzkich miastach w Polsce? Gdzie najłatwiej o własne M? RynekPierwotny.pl przeanalizował sytuację w wybranych miastach. Jakie wyniki? Gdzie jest największa szansa na kupno własnego mieszkania? 

Najem okazjonalny – czy i kto powinien się go obawiać?

Przełom sierpnia i września to okres, w którym najwięcej osób najmuje mieszkania. Eksperci portalu GetHome.pl postanowili zbadać, jak chętnie ich właściciele korzystają z formuły najmu okazjonalnego, który w założeniu ma zapewnić im bezpieczeństwo. I co to oznacza dla najemców? 

Polska wyróżnia się w Europie wzrostem liczby transakcji mieszkaniowych

Jak plasuje się Polska w Europie pod względem liczby transakcji mieszkaniowych? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl analizują sytuację. 

REKLAMA

Więcej mieszkań, na dodatek tańszych, deweloperzy oceniają skutki rządowego projektu uwolnienia gruntów rolnych w miastach

Według szacunków ekspertów w Polsce może brakować nawet 2 mln mieszkań! Rząd rozważa zmianę przepisów dotyczących gruntów rolnych w miastach jako rozwiązanie tego problemu. Duża oferta działek pod zabudowę mieszkaniową, których teraz jest deficyt, to fundament pod szybszą budowę nie drożejących tak szybko nowych mieszkań.

Zastój w sprzedaży na rynku wtórnym, czy po wakacjach ceny spadną i o ile tańsze mogą być mieszkania

Mniej ofert, mniej przyznanych kredytów i mniej sfinalizowanych transakcji – ostatnie tygodnie przynoszą zastój na rynku nieruchomości, zwłaszcza na rynku wtórnym. To zwykle prowadzi do korekty cenowej. Jakie są szanse, że mieszkania wkrótce potanieją?

REKLAMA