REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Najpopularniejsze średnie rośliny okrywowe

Wydawnictwo HELION SA/Septem.pl
Rośliny okrywowe w połączeniu mogą tworzyć niezwykłe kompozycje niewymagające dużego nakładu pracy i późniejszej pielęgnacji.
Rośliny okrywowe w połączeniu mogą tworzyć niezwykłe kompozycje niewymagające dużego nakładu pracy i późniejszej pielęgnacji.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Rośliny okrywowe w połączeniu mogą tworzyć niezwykłe kompozycje niewymagające dużego nakładu pracy i późniejszej pielęgnacji. Odpowiednio dobrane rośliny okrywowe, mogą cieszyć feerią barw, faktur i kształtów. Przy zakupie roślin okrywowych powinniśmy kierować się również osiąganą przez nie wysokością by stworzyć harmonijną, żywą kompozycję. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rośliny okrywowe, które osiągają średnią wysokość.

Kostrzewa sina (Festuca glauca)

REKLAMA

Zimozielona trawa, którą wyróżniają srebrnoniebieskie liście. Lubi słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru  stanowiska. Jest odporna na dłuższą suszę. Kwitnie od maja do czerwca. Należy sadzić ją w odległości 15–30 cm na podłożu lekkim i przepuszczalnym. Gleba żyzna i wilgotna ogranicza żywotność kostrzewy. Dobrze nadaje się do ogrodów skalnych. Tworzy gęste kępy. Osiąga wysokość 10–25 cm.

Runianka japońska (Pachysandra terminalis)

Krzewinka z rodziny bukszpanowatych. Lubi miejsca zacienione (na przykład pod drzewami) i wilgotne. Tworzy gęstą darń. Należy sadzić ją w odstępach co 15–30 cm. Jest zimozielona i całkowicie mrozoodporna. Dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza. Przycięcie w okresie wiosennym zagęści roślinę. Jej łodygi osiągają wysokości 25 cm i latem obsypują się białymi, pachnącymi kwiatami.

Zobacz także: Róże okrywowerośliny uniwersalne, odporne i długo kwitnące

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Barwinek pospolity (Vinca minor)

Płożąca zimozielona krzewinka. Lubi zacienione miejsca. Kwitnie wiosną fioletowoniebieskimi kwiatami. Należy sadzić ją w odstępach co 30 cm. Preferuje żyzne, zasobne w wapń gleby o kwaśnym odczynie. Osiąga wysokość15–30 cm.

Wszystkie części barwinka pospolitego są lekko trująca.

Podagrycznik pospolity „Variegatum”(Aegopodium podagraria)

Ta odmiana charakteryzuje się białym obrzeżem liści. Latem liście zanikają i zastępują je obfite białe kwiatostany. Nie jest wymagająca jeśli chodzi o glebę i nasłonecznienie. Szybko pokrywa teren. Sadząc należy pamiętać by postawić jej naturalne bariery np. ścieżki, gdyż przez szybki rozrost podziemnymi kłączami mogłaby zagłuszać inne dekoracyjne rośliny w ogrodzie. Dorasta do 25 cm.

Z młodych liści można robić sałatki i maseczki kosmetyczne a z soku podagrycznika robić okłady na rany lub miejsca ukąszenia owadów.

Zobacz także: Jakie rośliny można posadzić w cieniu pod drzewami?

Tekst na podstawie książki: Ogrodnictwo dla bystrzyków. Autor: Sue Fisher

Przy zakupie roślin okrywowych powinniśmy kierować się również osiąganą przez nie wysokością by stworzyć harmonijną, żywą kompozycję.
helion
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA