Grubosz jajowaty inaczej drzewko szczęścia (Crassula Ovata)
REKLAMA
REKLAMA
Jakie podłoże powinno mieć drzewko szczęścia?
Grubosz jajowaty (drzewko szczęścia) lubi lekkie i przepuszczalne podłoża. Może być to zarówno ziemia do kaktusów, jak i starnadrdowa ziemia do kwiatów doniczkowych. Na dnie doniczki grubosza powinna znajdować się dość gruba warstwa przepuszczalna np. z keramzytu.
REKLAMA
Jak często podlewać drzewko szczęścia?
Grubosz jajowaty (drzewko szczęścia) lubi dość obfite podlewanie wodą, ale niezbyt częste. Roślinę tę najlepiej jest podlewać w momencie, kiedy wierzchnia warstwa ziemi w doniczce całkowicie wyschnie. Zbyt duża wilgoć w doniczce może powodować gnicie rośliny co w efekcie może doprowadzić do jej śmierci.
Czy nawożenia drzewka szczęścia jest konieczne?
Grubosz jajowaty (drzewko szczęścia) nie wymaga jakiegoś specjalnego nawożenia. Wystarczy, że kilka razy do roku na przestrzeni wiosny i lata będziemy nawozić roślinę nawozem przeznaczonym do roślin kaktusowatych.
Czy drzewko szczęścia trzeba przesadzać?
Grubosza jajowatego (drzewko szczęścia) należy przesadzić, kiedy będzie to konieczne np. część zielona rośliny lub jej korzenie przestaną mieścić się w doniczce. Jeśli nasz grubosz jest starą rośliną, nie zaleca się jej przesadzać, lepszym rozwiązaniem jest jest wymienić wierzchnią warstwę ziemi w doniczce.
Jak rozmnażać drzewko szczęścia?
Grubosza jajowatego (drzewko szczęścia) najlepiej jest rozmnażać poprzez sadzonki. Możemy wsadzić je do ukorzenia na pewien czas, aby roślina puściła korzonki, można też wsadzić roślinę bezpośrednio do ziemi.
Gdzie ustawić drzewko szczęścia?
Grubosz jajowaty (drzewko szczęścia) lubi miejsca dobrze oświetlone, świetnie sprawdzi się na słonecznym parapecie. Nie powinien jednak stać w miejscu silnie nasłonecznionym. Grubosz jajowaty może możemy także ustawić w ogrodzie, jednak aby roślina nie zmarzła, możemy to zrobić jedynie wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz, zarówno w dzień i w nocy nie spada poniżej 15°C.
Zobacz także: Bromelia – uprawa i pielęgnacja
Zobacz także: Pokrzywiec szorstkowłosy (Acalypha vilkesiana)
Zobacz także: Krąpiel (Tacca) – Kwiat nietoperz
REKLAMA
REKLAMA