REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czarna karta kredytowa tylko dla najbogatszych

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
a bo
Karta kredytowa.
Karta kredytowa.

REKLAMA

REKLAMA

Czarna karta kredytowa to wizytówka najbogatszych ludzi, których bank w ten sposób wyróżnia spośród innych klientów. W Polsce czarną kartę posiada 12 osób. Jakie przywileje niesie ze sobą jej posiadanie?

Prestiż i wyróżnienie

Początkowo to złota karta kredytowa kojarzyła się z prestiżem i wyróżnieniem. Jednak z czasem większość klientów banków mogła pozwolić sobie na jej posiadanie, co sprawiło, że przestała ona wyróżniać najbogatszych. Swoją wyjątkowość zachowała jeszcze platynowa karta, ale to właśnie czarna karta kredytowa (MasterCard World Signia czy Visa Infinite), owiana aurą tajemniczości i niedostępności, jest zarezerwowana dla najcenniejszych klientów.

REKLAMA

Zobacz także: Innowacyjne rozwiązania w ofertach banków

Przywilej posiadania

REKLAMA

W Polsce posiada ją 12 najbogatszych osób, które decydują się na tzw. wealth management, czyli powierzenie bankowi zarządzania majątkiem. To banki wybierają klientów, którym chcą zaoferować czarną kartę. W Polsce wydaje ją 10 instytucji (Bank Millennium, Raiffeisen Bank, MultiBank, BRE Bank, Noble Bank, Citi Handlowy, Alior Bank, PKO BP, Bank BPH i Bank Pekao). Szansę na czarną kartą mają także klienci private bankingu posiadający na koncie min. 0,5 mln zł w aktywach, a także klienci, który cały czas się wzbogacają.

Tylko w dwóch bankach utrzymanie czarnej karty jest bezpłatne (Bank Pekao i PKO BP). W pozostałych opłaty sięgają nawet 2 tys. zł, ale w większości przypadków są one zmniejszane lub całkowicie anulowane, jeżeli klient używając do płacenia karty, przekroczy określony pułap.

Zobacz także: Najlepsze kredyty mieszkaniowe na rynku – ranking

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zalety czarnej karty to m.in. programy lojalnościowe (np. World MasterCard Rewards w Banku Millennium – zbieranie punktów, które można wymienić na bilety lotnicze w dowolnych liniach i hotelach na całym świecie). Większość instytucji oferuje także program Priority Pass, czyli dostęp do luksusowych salonów przeznaczonych tylko dla VIP-ów (często na korzystanie z takich salonów narzucone są limity i dodatkowe opłaty). Inne przywileje to także zniżki do luksusowych salonów urody czy ekskluzywnych hoteli oraz upusty na jachty i samochody najdroższych marek. Posiadanie czarnej karty wiąże się również z szerokim pakietem ubezpieczeń.

Zobacz także: Wypłacaj gotówkę za pomocą usługi Cash Back

Wyjątkowość karty podkreślają również pakiety concierge i assistance. Dzięki nim najbogatsi mogą spełniać swoje największe kaprysy. Usługi oferowane przez banki w ramach czarnej karty są dobierane do oczekiwań i stylu życia VIP-ów, którzy dzięki temu mają poczuć się wyróżnieni.

Luksusowa wizytówka

Czarna karta kredytowa to wizytówka najważniejszych klientów banków, których konta są wypełnione pieniędzmi. Gwarantuje im wyjątkowość i dostęp do najbardziej ekskluzywnych ofert. Niestety dla większości zwykłych posiadaczy kart pozostanie ona jedynie nieosiągalnym obiektem pożądania.

Zobacz także: Chcesz wziąć kredyt? Zwiększ swoją zdolność kredytową

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA