REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czarna karta kredytowa tylko dla najbogatszych

a bo
Karta kredytowa.
Karta kredytowa.

REKLAMA

REKLAMA

Czarna karta kredytowa to wizytówka najbogatszych ludzi, których bank w ten sposób wyróżnia spośród innych klientów. W Polsce czarną kartę posiada 12 osób. Jakie przywileje niesie ze sobą jej posiadanie?

Prestiż i wyróżnienie

Początkowo to złota karta kredytowa kojarzyła się z prestiżem i wyróżnieniem. Jednak z czasem większość klientów banków mogła pozwolić sobie na jej posiadanie, co sprawiło, że przestała ona wyróżniać najbogatszych. Swoją wyjątkowość zachowała jeszcze platynowa karta, ale to właśnie czarna karta kredytowa (MasterCard World Signia czy Visa Infinite), owiana aurą tajemniczości i niedostępności, jest zarezerwowana dla najcenniejszych klientów.

REKLAMA

Zobacz także: Innowacyjne rozwiązania w ofertach banków

Przywilej posiadania

REKLAMA

W Polsce posiada ją 12 najbogatszych osób, które decydują się na tzw. wealth management, czyli powierzenie bankowi zarządzania majątkiem. To banki wybierają klientów, którym chcą zaoferować czarną kartę. W Polsce wydaje ją 10 instytucji (Bank Millennium, Raiffeisen Bank, MultiBank, BRE Bank, Noble Bank, Citi Handlowy, Alior Bank, PKO BP, Bank BPH i Bank Pekao). Szansę na czarną kartą mają także klienci private bankingu posiadający na koncie min. 0,5 mln zł w aktywach, a także klienci, który cały czas się wzbogacają.

Tylko w dwóch bankach utrzymanie czarnej karty jest bezpłatne (Bank Pekao i PKO BP). W pozostałych opłaty sięgają nawet 2 tys. zł, ale w większości przypadków są one zmniejszane lub całkowicie anulowane, jeżeli klient używając do płacenia karty, przekroczy określony pułap.

Zobacz także: Najlepsze kredyty mieszkaniowe na rynku – ranking

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zalety czarnej karty to m.in. programy lojalnościowe (np. World MasterCard Rewards w Banku Millennium – zbieranie punktów, które można wymienić na bilety lotnicze w dowolnych liniach i hotelach na całym świecie). Większość instytucji oferuje także program Priority Pass, czyli dostęp do luksusowych salonów przeznaczonych tylko dla VIP-ów (często na korzystanie z takich salonów narzucone są limity i dodatkowe opłaty). Inne przywileje to także zniżki do luksusowych salonów urody czy ekskluzywnych hoteli oraz upusty na jachty i samochody najdroższych marek. Posiadanie czarnej karty wiąże się również z szerokim pakietem ubezpieczeń.

Zobacz także: Wypłacaj gotówkę za pomocą usługi Cash Back

Wyjątkowość karty podkreślają również pakiety concierge i assistance. Dzięki nim najbogatsi mogą spełniać swoje największe kaprysy. Usługi oferowane przez banki w ramach czarnej karty są dobierane do oczekiwań i stylu życia VIP-ów, którzy dzięki temu mają poczuć się wyróżnieni.

Luksusowa wizytówka

Czarna karta kredytowa to wizytówka najważniejszych klientów banków, których konta są wypełnione pieniędzmi. Gwarantuje im wyjątkowość i dostęp do najbardziej ekskluzywnych ofert. Niestety dla większości zwykłych posiadaczy kart pozostanie ona jedynie nieosiągalnym obiektem pożądania.

Zobacz także: Chcesz wziąć kredyt? Zwiększ swoją zdolność kredytową

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA