REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czarna karta kredytowa tylko dla najbogatszych

a bo
Karta kredytowa.
Karta kredytowa.

REKLAMA

REKLAMA

Czarna karta kredytowa to wizytówka najbogatszych ludzi, których bank w ten sposób wyróżnia spośród innych klientów. W Polsce czarną kartę posiada 12 osób. Jakie przywileje niesie ze sobą jej posiadanie?

Prestiż i wyróżnienie

Początkowo to złota karta kredytowa kojarzyła się z prestiżem i wyróżnieniem. Jednak z czasem większość klientów banków mogła pozwolić sobie na jej posiadanie, co sprawiło, że przestała ona wyróżniać najbogatszych. Swoją wyjątkowość zachowała jeszcze platynowa karta, ale to właśnie czarna karta kredytowa (MasterCard World Signia czy Visa Infinite), owiana aurą tajemniczości i niedostępności, jest zarezerwowana dla najcenniejszych klientów.

REKLAMA

Zobacz także: Innowacyjne rozwiązania w ofertach banków

Przywilej posiadania

REKLAMA

W Polsce posiada ją 12 najbogatszych osób, które decydują się na tzw. wealth management, czyli powierzenie bankowi zarządzania majątkiem. To banki wybierają klientów, którym chcą zaoferować czarną kartę. W Polsce wydaje ją 10 instytucji (Bank Millennium, Raiffeisen Bank, MultiBank, BRE Bank, Noble Bank, Citi Handlowy, Alior Bank, PKO BP, Bank BPH i Bank Pekao). Szansę na czarną kartą mają także klienci private bankingu posiadający na koncie min. 0,5 mln zł w aktywach, a także klienci, który cały czas się wzbogacają.

Tylko w dwóch bankach utrzymanie czarnej karty jest bezpłatne (Bank Pekao i PKO BP). W pozostałych opłaty sięgają nawet 2 tys. zł, ale w większości przypadków są one zmniejszane lub całkowicie anulowane, jeżeli klient używając do płacenia karty, przekroczy określony pułap.

Zobacz także: Najlepsze kredyty mieszkaniowe na rynku – ranking

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zalety czarnej karty to m.in. programy lojalnościowe (np. World MasterCard Rewards w Banku Millennium – zbieranie punktów, które można wymienić na bilety lotnicze w dowolnych liniach i hotelach na całym świecie). Większość instytucji oferuje także program Priority Pass, czyli dostęp do luksusowych salonów przeznaczonych tylko dla VIP-ów (często na korzystanie z takich salonów narzucone są limity i dodatkowe opłaty). Inne przywileje to także zniżki do luksusowych salonów urody czy ekskluzywnych hoteli oraz upusty na jachty i samochody najdroższych marek. Posiadanie czarnej karty wiąże się również z szerokim pakietem ubezpieczeń.

Zobacz także: Wypłacaj gotówkę za pomocą usługi Cash Back

Wyjątkowość karty podkreślają również pakiety concierge i assistance. Dzięki nim najbogatsi mogą spełniać swoje największe kaprysy. Usługi oferowane przez banki w ramach czarnej karty są dobierane do oczekiwań i stylu życia VIP-ów, którzy dzięki temu mają poczuć się wyróżnieni.

Luksusowa wizytówka

Czarna karta kredytowa to wizytówka najważniejszych klientów banków, których konta są wypełnione pieniędzmi. Gwarantuje im wyjątkowość i dostęp do najbardziej ekskluzywnych ofert. Niestety dla większości zwykłych posiadaczy kart pozostanie ona jedynie nieosiągalnym obiektem pożądania.

Zobacz także: Chcesz wziąć kredyt? Zwiększ swoją zdolność kredytową

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA