REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zapewnić świeże powietrze bez konieczności wietrzenia?

Purmo Air to doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecięcego. fot. Purmo
Purmo Air to doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecięcego. fot. Purmo

REKLAMA

REKLAMA

Dzięki szczelnym oknom z plastiku lub drewna w niepamięć poszły zimne parapety, ciągłe przeciągi i uszczelki wklejane w okienne szpary przed zimą. Wymiana okien zredukowała również koszty ogrzewania. Niestety zbyt szczelne okna mają także pewną wadę: utrudniają prawidłową cyrkulację powietrza w mieszkaniu.

REKLAMA

Gdy decydujemy się na szczelne okna, chcemy zminimalizować straty ciepła i jednocześnie oszczędzić na wysokich kosztach ogrzewania. Jednak w zbyt szczelnym budynku jest często za mało świeżego powietrza. Jest to szczególnie odczuwalne w zimie, gdy rzadko otwieramy okna. Ponieważ do wnętrza budynku nie dostaje się świeże powietrze, jego cyrkulacja wewnątrz także zostaje zaburzona. Powoduje to nieprawidłowe działanie systemu wentylacyjnego, a w przestrzeni mieszkalnej zbierają się dwutlenek węgla i para wodna.

REKLAMA

Para wodna oraz wilgoć oddawana w postaci pary przez ludzi, zwierzęta i rośliny nie może znaleźć ujścia, a wcale nie są to minimalne ilości. W ciągu jednego dnia na jedną osobę w gospodarstwie domowym przypada do 4 litrów wody przemienionej w parę. W efekcie domownicy przebywają ciepłym, lecz niezdrowym „klimacie”. Duża wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii chorobotwórczych oraz grzybów i pleśni. Oddychanie takim powietrzem powoduje radykalne zmniejszenie zdolności do koncentracji, nasila reakcje alergiczne oraz wywołuje bezsenność. Jest to szczególnie uciążliwe dla małych dzieci, osób w podeszłym wieku, a także astmatyków. Jednym z łatwiej zauważalnych sygnałów, że świeżego powietrza jest zbyt mało, jest skraplanie się pary wodnej na szybach okiennych.

Specjaliści zalecają regularne wietrzenie pomieszczeń lub rozszczelnianie okien. Oznacza to jednak ciągłe oziębianie i ponowne dogrzewanie pomieszczeń. To powoduje nieprzyjemne skoki temperatury oraz duże straty energii. Jest to także bardzo uciążliwe dla małych dzieci. Przy dużej różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz, wietrzenie szybko skutkuje przeziębieniem.

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzator?

Świeże powietrze bez otwierania okien

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Istniej metoda dostarczania ciepłego, przefiltrowanego powietrza do wnętrza budynku, bez otwierania okien. Zestaw wentylacyjny Purmo Air nie tylko zapewnia użytkownikom optymalną temperaturę w pomieszczeniu, lecz także dostarcza do niego świeże i oczyszczone powietrza zewnętrzne. Zestaw ten oferuje więc wyjątkowy komfort cieplny, a zarazem doskonałą wentylację. Warto podkreślić, że Purmo Air nie powoduje zwiększonego zużycia energii, dlatego zastosowanie tego rozwiązania nie naraża nas na żadne dodatkowe koszty. Purmo Air należy stosować przy wodnych instalacjach centralnego ogrzewania, w budynkach wyposażonych w mechaniczną wentylację wywiewną (np. popularne wentylatory w łazienkach lub kuchniach). 

Według obliczeń specjalistów, grzejnik z zestawem Purmo Air zapewnia odpowiednią ilość świeżego powietrza dla dwóch osób. Zatem liczbę zestawów wentylacyjnych należy dostosować do ilości osób i wielkości ogrzewanego pomieszczenia. System Purmo Air pozwala zachować odpowiednią jakość i temperaturę powietrza. Jest szczególnie istotne dla dzieci i osób starszych.

Wymienny filtr zapewnia stały dopływ oczyszczonego, zdrowego powietrza do mieszkania. System Purmo Air jest niezwykle przydatny w mieszkaniach, które znajdują się w centrach miast, gdzie niechętnie otwiera się okna ze względu na hałas i duże zanieczyszczenie powietrza. Grzejniki wyposażone w przystawkę wentylacyjną są również niezastąpione w pokojach dziecięcych, ponieważ dostarczają świeże i czyste powietrze, bez konieczności wietrzenia.

Zobacz także: Jak można wspomagać wentylację naturalną?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA