REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Strabag – zmiany w organizacji

Subskrybuj nas na Youtube
strabag
strabag

REKLAMA

REKLAMA

Strabag – jeden z liderów w branży budowlanej w Polsce wprowadza zmiany w swojej organizacji. W efekcie zmian połączono dwa, jak dotąd oddzielnie działające obszary: Budownictwa Infrastruktury oraz Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego. Spółką będą kierować: Alfred Watzl i Wojciech Trojanowski. Zaistniałe zmiany są kontynuacją reorganizacji prowadzonej od połowy ubiegłego roku.

Zmiany organizacyjne mają na celu wzmocnienie pozycji STRABAG na Polskim rynku przy wykorzystaniu potencjału wszystkich obszarów, w których specjalizuje się Spółka tj. budownictwa infrastruktury, budownictwa ogólnego i inżynieryjnego, budownictwa energetycznego i ochrony środowiska. Obaj managerowie związani są z firmą od kilkunastu lat. Alfred Watzl odpowiedzialny obecnie za pion techniczny, przez 9 lat zarządzał  Budownictwem Ogólnym i Inżynieryjnym STRABAG. Wojciech Trojanowski  odpowiadający za pion finansowy Spółki, przez 6 lat piastował stanowisko Dyrektora Finansowego i Członka Zarządu Budownictwa Infrastruktury STRABAG.

REKLAMA

Zobacz także: Bosch – mistrz patentów Europy 2012

 Grupa STRABAG  w Polsce zatrudnia aktualnie ponad  6 tysięcy pracowników w tym wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierów i specjalistów z zakresu nowych technologii budowlanych. Posiada największą w kraju sieć wytwórni mieszanek mineralno-asfaltowych realizującą produkcję na poziomie ponad 3 mln ton rocznie. STRABAG korzysta także z potencjału naukowo-technologicznego spółek wchodzących w skład grupy w tym m.in. Heilit+ Woerner, Polski Asfalt, laboratoria TPA. Wśród najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych przez STRABAG w 2012 roku wymienić można: Autostradę A2 Stryków–Konotopa, Autostradę A4 Brzesko-Wierzchosławice czy drogi ekspresowe S8  i S7 oraz lotniskowe m.in. dla Portu Lotniczego Lublin. W obszarze budownictwa ogólnego do największych realizowanych inwestycji zaliczają się m.in. budowa Centrum Galeria Katowicka na stacji PKP Katowice, Galeria Kaskada w Szczecinie oraz największej od lat inwestycji infrastrukturalnej w Toruniu, ponad 4 kilometrowego mostu drogowego przez Wisłę wraz z drogami dojazdowymi. Łącznie w 2012 r. przychody grupy  STRABAG w Polsce przekroczyły kwotę 4,5 miliarda złotych. W roku 2013 planowane są przychody w wysokości 3,5 miliarda złotych. Portfel kontraktów wynosi 3 miliardy złotych.

Zobacz także:  Rheinzink – nowy asortyment od 2013 roku

REKLAMA

Stworzony w ostatnich latach największy na rynku potencjał w zakresie budownictwa infrastruktury STRABAG chce wykorzystać również poza granicami kraju. W ubiegłym roku jedna z polskich  wytwórni mas bitumicznych została przeniesiona do Rosji w rejon Wielkiego Nowgorodu. Polscy pracownicy zrealizowali tam również pierwsze kontrakty infrastrukturalne. W  2013 roku planowane jest przeniesienie kolejnych trzech wytwórni mas bitumicznych wraz z polskim personelem technicznym i grupami do prac drogowych. To sposób na zagospodarowanie wysoko wykwalifikowanej kadry zatrudnionej przez Strabag, która będzie podlegała procesom restrukturyzacji spółki w Polsce.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Alfred Watzl, związany jest ze Spółką STRABAG od ponad 13 lat. W swojej karierze zawodowej zdobywał doświadczenie na wszystkich szczeblach zarządzania, realizując prestiżowe projekty z zakresu Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego na terenie całej Polski. Od  2004 r.  pełni funkcję Członka Zarządu STRABAG Sp. z o.o. Budownictwo Ogólne i Inżynieryjne. W tym czasie pozycja pionu Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego została silnie ugruntowana na polskim rynku, a firma uzyskała wiodąca pozycję w tym obszarze budownictwa. Było to możliwe również dzięki zakończonej sukcesem integracji w struktury koncernu spółek Züblin Polska i Dywidag Budownictwo Inżynieryjne. Pod kierownictwem Alfreda Watzla STRABAG został wyróżniony prestiżowym tytułem najlepszej Firmy Budowlanej w latach 2005, 2009, 2012 wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Wojciech Trojanowski, karierę w koncernie STRABAG rozpoczął 16 lat temu. W 2001 r. objął   stanowisko Dyrektora Naczelnego i Członka Zarządu BRVZ, spółki należącej do grupy STRABAG, świadczącej usługi finansowe dla wszystkich podmiotów w grupie. Głównym osiągnięciem tego okresu było wprowadzenie polityki planowania i optymalizacji podatkowej dla całej grupy kapitałowej oraz wspólnych zasad rachunkowości. Od 2007 r. pełnił rolę Dyrektora Finansowego oraz Członka Zarządu STRABAG Sp. z o. o. Budownictwo Infrastruktury. W tamtym czasie STRABAG stał się liderem rynku budownictwa infrastruktury w Polsce zwiększając ponad dwukrotnie zatrudnienie oraz przychody. Było to możliwe dzięki realizacji dużych kontraktów infrastrukturalnych oraz konsekwentnemu rozwojowi struktur lokalnych na terenie całego kraju. Wojciech Trojanowski kierował  też integracjami  spółek grupy NCC, Hermann Kirchner Polska oraz kilku lokalnych podmiotów w struktury STRABAG. Realizacje infrastrukturalne oraz sama spółka  STRABAG są  laureatem wielu nagród i wyróżnień branżowych oraz  gospodarczych.

Źródło: Strabag Sp. z o.o.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

REKLAMA

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA