REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

15 lat firmy Quick-Mix na polskim rynku

Rynek budowlany, Quick-mix. Fot. Materiały prasowe
Rynek budowlany, Quick-mix. Fot. Materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Firma quick-mix już 15 lat istnieje na polskim rynku. Quick-mix to jeden z głównych producentów chemii budowlanej na polskim rynku. Kompleksowość firmy quick-mix została doceniona przez wielu architektów oraz wykonawców.

REKLAMA

Firma quick-mix jest częścią międzynarodowego koncernu Sievert Baustoffgruppe. Na polskim rynku jest obecna od 1997 roku, od tego czasu szybko rozwinęła swoją działalność. Dzisiaj quick-mix posiada w Polsce dwie fabryki: w Strzelinie oraz Rawie Mazowieckiej i jest jednym z wiodących producentów chemii budowlanej. Sukcesy, jakimi może pochwalić się firma to doskonała reputacja na rynku, zaufanie jakim klienci darzą produkty tej marki od 15 lat. W kontekście rynkowym, największym sukcesem jest osiągnięcie pozycji lidera na rynku zapraw do klinkieru – rynku na którym klienci są bardzo wymagający, a wykonawcy to zwykle specjaliści, oczekujący pewnych i wydajnych rozwiązań.

REKLAMA

Firma quick-mix jako jedyna proponuje kompleksowy system czterech rodzajów zapraw z oryginalnym trasem tubag, dobranych do różnych nasiąkliwości cegieł klinkierowych oraz ich specyficznych właściwości. Każda z zapraw dostępna jest w 16 atrakcyjnych kolorach, co pozwala na optymalny dobór odcienia fugi do koloru cegły. Oferta quick-mix jest bogata i różnorodna - od zapraw murarskich, zapraw do klinkieru, tynków maszynowych, zapraw do reperacji betonu, przez systemy ociepleń, hydroizolacje skończywszy na klejach do płytek i produktach do przygotowywania podłoża. Portfolio quick-mix uzupełniają produkty specjalistyczne, takie jak: system renowacji zabytków tubag, produkty do kamienia naturalnego i kostki brukowej GaLaBau oraz system nawierzchni drogowych Strassenbau.

Dziś quick-mix to firma z tradycjami i bogatym doświadczeniem. Motto firmy, „Innowacyjne materiały budowlane”, potwierdza, że cała organizacja quick-mix stara się tworzyć produkty spełniające oczekiwania zarówno wykonawców, architektów, jak i inwestorów. Innowacyjność quick-mix odzwierciedlają produkty dopasowane do potrzeb na budowie, które rozwiązują konkretne problemy w sposób szybszy, prostszy i bardziej skuteczny, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość wykonanych prac budowlanych.

Zobacz także:  Rynek budowlany - najnowsze informacje

Nowe technologie

Na rynku materiałów budowlanych każdego roku pojawiają się nowe technologie. Firma quick-mix bierze aktywnie udział w kreowaniu tych rozwiązań i systematycznie  poszerza swoją ofertę o nowoczesne produkty. W roku 2011 wprowadziła na rynek innowacyjny tynk Hydrocon przeznaczony do systemów ociepleń. Jest to produkt mineralny nowej generacji, który dzięki zastosowaniu opatentowanej przez quick-mix technologii HydroControl, zabezpiecza przed wykwitami, zapewnia trwałość i intensywność kolorów, jednocześnie zapobiegając porastaniu elewacji grzybami i glonami. W tym roku oferta quick-mix została wzbogacona o system produktów drogowych Strassenbau, przeznaczony do wykonywania trwałych i wodoprzepuszczalnych nawierzchni z kamienia naturalnego oraz kostki brukowej w obszarach miejskich. Kolejną innowacją jest system ociepleń budynków od wewnątrz Lobatherm MI-XI z wykorzystaniem mineralnych płyt izolacyjnych. Stanowi on doskonałe rozwiązanie dla obiektów, w których ocieplenie metodą standardową jest niemożliwe, jak np. obiekty zabytkowe. Najnowszym produktem, który pojawił się na rynku w sierpniu bieżącego roku, jest lekki tynk maszynowy MK5-L, którego wydajność jest ok. 40% wyższa od tzw. tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Produkty zawierające tras

Firma quick-mix kładzie olbrzymi nacisk na produkty zawierające tras. Zastosowanie trasu tubag pozwala uzyskać szczególne właściwości zapraw quick-mix, takie jak: minimalny skurcz, odporność na starzenie, wodoszczelność czy brak wykwitów. Dzięki unikalnej metodzie przygotowania trasu oraz doświadczeniu w komponowaniu receptur na jego bazie, powstają innowacyjne produkty o unikalnych właściwościach. Warto podkreślić, że produkty na bazie trasu tubag są całkowicie ekologiczne. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej mieszanki spoiw naturalnych i trasu eliminowane są z zapraw dodatki chemiczne przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych parametrów produktów.

Produkty wysokiej jakości oraz funkcjonalne rozwiązania systemowe  

Firma quick-mix od wielu lat oferuje klientom produkty najwyższej jakości oraz przemyślane rozwiązania systemowe. Odbiorcy szczególnie cenią kompleksowość asortymentu oraz jego innowacyjność. Oferując produkty zaawansowane technologicznie quick-mix kładzie również duży nacisk na edukację. Są to przede wszystkim szkolenia dla wykonawców i architektów, oraz profesjonalne doradztwo techniczne prowadzone przez przedstawicieli bezpośrednio na budowach. Jakość oferowana przez quick-mix to nie tylko produkt, ale także serwis, wsparcie techniczne i dostęp do niezbędnych informacji. Idealnym przykładem mogą tu być mobilne aplikacje APP, dzięki którym klienci mogą w łatwy i szybki sposób wybrać towar, dobrać kolor elewacji czy sprawdzić parametry techniczne produktów on-line.

Zobacz także:  Rynek budowlany - najnowsze informacje

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

REKLAMA

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

REKLAMA

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA