REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Podłoga z drewna tekowego – odporna na wilgoć

Subskrybuj nas na Youtube
Duża zawartość kwasu krzemowego oraz naturalnych olejków sprawia, że podłoga wykonana z drewna tekowego jest odporna na wilgoć.
Duża zawartość kwasu krzemowego oraz naturalnych olejków sprawia, że podłoga wykonana z drewna tekowego jest odporna na wilgoć.
DLH Poland

REKLAMA

REKLAMA

Drewno jest klasyczne i eleganckie. Bardzo efektownie w domu wyglądają podłogi wykonane właśnie z drewna naturalnego. Jedną z opcji jest podłoga z drewna tekowego. Drewno tekowe świetnie nadaje się do miejsc narażonych na wilgoć np. do łazienek. Podłoga drewniana w łazience wygląda bardzo nowocześnie.

Oryginalne projekty salonów kąpielowych lub otwartych na salon kuchni wymagają często zastosowania odważnych rozwiązań. Jednym z nich jest montaż w takich miejscach drewnianych podłóg. Niezwykły efekt wizualny osiągniemy, łącząc drewno z podobnymi kolorystycznie meblami, ceramiką, szkłem lub chromem. Należy jednak zwrócić uwagę na rodzaj drewna. Wybór desek podłogowych z egzotycznego drewna tekowego to gwarancja wieloletniego zadowolenia z pięknej i zadbanej drewnianej podłogi w łazience lub w salonie.

REKLAMA

Charakterystyka drewna tekowego

Drzewo tekowe charakteryzuje się znaczną zawartością naturalnych olejków oraz kwasu krzemowego. Dzięki temu nie nasiąka wodą, przez co stosowane jest szczególnie w miejscach narażonych na działanie wody. O solidności desek z drewna tekowego świadczy fakt, że dawniej były one stosowane do budowy wagonów kolejowych, konstrukcji statków oraz ich wyposażenia. Dzisiaj często wykłada się nimi pokłady żaglowców i jachtów oraz używa w meblarstwie do produkcji mebli łazienkowych i kuchennych, jak również paneli czy boazerii. Drewno tekowe jest także doskonałym materiałem na podłogi, szczególnie w łazienkach lub saunach.

Piękna podłoga

Deski tekowe są nie tylko trwałe i odporne na wilgoć. Teak charakteryzuje się także różnorodnością kolorów. Gama odcieni od miodowego po ciepło brązowy z wyrazistym usłojeniem pozwoli na montaż wyjątkowo efektownej podłogi. Naturalny odcień drewna tekowego sprawi, że wnętrze łazienki będzie ciepłe i przytulne. Wielobarwność desek podłogowych doskonale skomponuje się z wnętrzem utrzymanym w pastelowych barwach. Zwolennicy odważnych aranżacji mogą skontrastować podłogę z drewna tekowego z bielą ścian i ceramiki oraz podkreślić wystrój zielonymi kwiatami. Z czasem Teak zmienia swój naturalny kolor w zależności od sposobu wykończenia powierzchni i natężenia światła (olej, lakier rozpuszczalnikowy lub wodny) ciemniejąc lub jaśniejąc.

Zobacz także: Dlaczego warto wybrać podłogę z egzotycznego drewna?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zalety drewna tekowego

Duża zawartość kwasu krzemowego oraz naturalnych olejków sprawia, że podłoga wykonana z drewna tekowego jest odporna na wilgoć. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak: łazienka, kuchnia, sauna czy basen. Deski tekowe charakteryzują się także bogatą kolorystyką: od ciepłej żółci poprzez czerwień do ciemnego brązu z pojedynczymi czarnymi słojami. Z czasem drewno tekowe zmienia swój naturalny kolor na ciemno brązowy.

Zobacz także: Deski tarasowe z drewna tatajuba

Źródło: DLH Poland

Deski tekowe są nie tylko trwałe i odporne na wilgoć.
DLH Poland
Deski tekowe charakteryzują się także bogatą kolorystyką: od ciepłej żółci poprzez czerwień do ciemnego brązu z pojedynczymi czarnymi słojami. Z czasem drewno tekowe zmienia swój naturalny kolor na ciemno brązowy.
DLH Poland
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA