REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wybrać mieszkanie do zakupu w mieście dla rodziny?

Jak wybrać mieszkanie w mieście dla rodziny?
Jak wybrać mieszkanie w mieście dla rodziny?
Sits

REKLAMA

REKLAMA

Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji, dlatego warto rozważyć co jest ważne dla naszej rodziny. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy kupić mieszkanie w mieście dla rodziny?

Zakup mieszkania w mieście dla rodziny - na co zwrócić uwagę

Różnorodność mieszkań dostępnych na rynku deweloperskim daje ogromny wybór. Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, w 2021 r. oddano do użytkowania 234,9 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 21,8 mln m2. Jest zatem w czym wybierać, ale trzeba zrobić to mądrze. Rodziny z dziećmi, które decydują się na zakup mieszkania w mieście, mają konkretne potrzeby. Im lepiej przemyślany zakup, tym wygodniejsze będzie własne M.

REKLAMA

Zakup mieszkania w mieście dla rodziny - lokalizacja jest kluczowa

Mieszkanie w mieście to przede wszystkim dogodna lokalizacja, jednak wiele zależy od indywidualnych preferencji rodziny. Dla jednych istotny będzie dostęp do terenów zieleni, dla innych dobra komunikacja z pozostałymi dzielnicami miasta, a dla niektórych najważniejsza okaże się bliskość placówek edukacyjnych albo kameralny charakter inwestycji. Najważniejsze to wybrać mieszkanie w takiej lokalizacji, która będzie pasowała do stylu życia danej rodziny.

Określenie lokalizacji idealnej dla potrzeb danej rodziny powinno być pierwszym punktem na liście kwestii, które należy przemyśleć. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zakup mieszkania w mieście dla rodziny finansowany kredytem hipotecznym

Jeszcze rok temu kredyt na mieszkanie był rozwiązaniem cieszącym się ogromną popularnością. Ta sytuacja zaczęła się nieco zmieniać w obliczu stale rosnących stóp procentowych i sytuacji na Ukrainie.

– Coraz częściej słyszy się, że to nie jest dobry moment na zadłużenia, ale powinniśmy mieć cały czas z tyłu głowy. Jeśli ktoś ma zdolność kredytową i potrzebę mieszkaniową, to kredyt jest wciąż dobrym rozwiązaniemuważa Urszula Krukowska, kierownik sprzedaży i marketingu w RealCo.

Jaki wybrać metraż mieszkania w mieście dla rodziny

REKLAMA

Zakłada się, że idealny metraż dla rodziny z dwójką dzieci, to taki, gdzie każdy może liczyć na osobny pokój. Z danych Eurostatu z roku 2020 wynika, że w Polsce na każdego mieszkańca przypadło 1,2 pokoju, co jest jednym z najgorszych wyników w całej Europie. Według metodologii stosowanej przez twórców raportu, singiel i bezdzietne małżeństwo powinni mieć mieszkanie, gdzie jest minimum jeden pokój dzienny i sypialnia. Sytuacja zaczyna się kształtować zupełnie inaczej w przypadku rodzin z dwójką dzieci, które do 12 roku życia mogą dzielić wspólny pokój, ale po przekroczeniu tego wieku powinny sypiać oddzielnie.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie projekty gwarantują idealny rozkład pomieszczeń i nie wszystkie gwarantują maksymalną funkcjonalność. Zdarza się, że na rynku pojawiają się duże mieszkania, ale z kiepskim rozkładem i odwrotnie – można trafić na niewielkie mieszkanie, które będzie bardzo funkcjonalne. Im bardziej ustawne będzie własne M, tym łatwiej będzie zapewnić wszystkim domownikom swobodę.

To o tyle istotne, że dorastające dzieci będą potrzebowały większej prywatności niż maluchy. Przy wyborze odpowiedniego lokum dobrze jest myśleć perspektywicznie.

Układ wnętrza mieszkania ma znaczenie

Ilość pokoi czy metraż nie są jedynymi czynnikami, jakie rodzina powinna wziąć pod uwagę. Równie istotny jest kształt pomieszczeń i usytuowanie względem kuchni i łazienki.

– Mieszkania deweloperskie często można modyfikować, a niektóre zmiany może wprowadzić sam deweloper, zwłaszcza jeśli projekt jest na wczesnym etapie budowy, a umowa na zakup została już podpisana. Wystarczy przedyskutować kwestie najważniejsze dla rodziny. Często okazuje się, że pewne udogodnienia jesteśmy w stanie wprowadzić na życzenie klienta, aby mieszkanie spełniało wszystkie jego potrzeby. Nasza najnowsza inwestycja, Apartamenty przy Parku Szczytnickim, została stworzona z myślą o najnowszych trendach, a rozkład pomieszczeń został tak przemyślany, aby wszyscy użytkownicy, w tym rodziny z dziećmi mogły się czuć w mieszkaniu swobodnie. - komentuje Urszula Krukowska z RealCo.

Aneks kuchenny połączony z salonem, będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku małych mieszkań, ale przy większym metrażu możemy pozwolić sobie na oddzielone kuchnie. W przypadku rodzin wielodzietnych dobrze wybierać spośród ofert, w których projekt uwzględnia dwie łazienki albo przynajmniej oddzielną toaletę, dzięki czemu poranki nie będą tak stresujące. Małym dzieciom najlepiej zapewnić spokojny sen, więc ich pokoje powinny znaleźć się nieco dalej od wejścia do mieszkania czy salonu, gdzie wieczory spędzają rodzice.

Reasumując. Wybierając mieszkanie w mieście dla rodziny z dziećmi trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników – tych, które wynikają z bieżących potrzeb i tych, które na pewno pojawią się na przestrzeni lat. Należy jednak pamiętać, że wiele z nich będzie miało obiektywny charakter, który wynika bezpośrednio z upodobań mieszkańców.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Materiały prasowe

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

REKLAMA