REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

3 złote zasady aranżacji wnętrza w mieszkaniu na wynajem

3 złote zasady aranżacji wnętrza w mieszkaniu na wynajem
3 złote zasady aranżacji wnętrza w mieszkaniu na wynajem
www.zielonyzoliborz.pl

REKLAMA

REKLAMA

Rozkwit polskiego sektora najmu prywatnego mieszkań jest faktem, a zwiększająca się konkurencja oznacza również wyższe wymagania mieszkańców. Jak się na to przygotować i wynajmować swoje mieszkanie z zyskiem?

Aranżacja mieszkania na wynajem - warto przygotować się na rosnący rynek

Według prognoz rynkowych w perspektywie 7 lat sektor najmu instytucjonalnego osiągnie do 90 tysięcy lokali, co stanowi aż 12 razy więcej niż obecnie. Warto zastanowić się już teraz, jak przygotować swoją nieruchomość, aby nawet przy zwiększonej konkurencji była atrakcyjna.

REKLAMA

- Aspektem, na który właściciel lokalu ma znaczący wpływ, jest wystrój wnętrza. Aranżacja przestrzeni, wyposażenie oraz dbałość o estetykę warunkują typ lokatora, którego zainteresuje dany metraż. Za wysokim standardem mieszkania idzie w parze wyższa cena, ale nie tylko. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że solidne mieszkanie przyciągnie równie sumiennego lokatora, który zadba o lokal - komentuje Marta Nowakowska, projektantka wnętrz ośrodka wypoczynkowego Balance Park.

Aranżacja mieszkania na wynajem - jak wykończyć mieszkanie, żeby spełniało potrzeby rynku bez konieczności zatrudniania projektanta wnętrz? Zapoznaj się z 3 złotymi zasadami.

Zasada 1. Aranżacji mieszkania na wynajem: określ idealnego lokatora

REKLAMA

Sposób, w jaki urządzisz mieszkanie, zdeterminuje jego przyszłych lokatorów. Czy będzie to rodzina z dzieckiem, singiel, bezdzietna para, student, a może przedsiębiorca o wysokich wymaganiach? Wyobraź sobie idealnego lokatora, zastanów się, jakie ma potrzeby i postaraj się na nie odpowiedzieć. Dopasowanie mieszkania do konkretnej osoby co prawda zawęzi potencjalną liczbę odbiorców, ale finalnie przełoży się na znaczny wzrost zainteresowania w danej grupie.

Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, które profile najemców mają największy udział w rynku. Według ankiety Michała Rubaszek 30,3 % stanowią single, a 31,1% bezdzietne pary. Na 3. miejscu są niezależne osoby zainteresowane mieszkaniami rozkładowymi (19,7%), a dalej rodzina z dziećmi (9,3%) i osoby samotnie wychowujące dziecko (4,7%). Przeanalizuj rynek, sprawdź swoje możliwości i dopiero potem urządzaj mieszkanie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zasada 2. Aranżacji mieszkania na wynajem: postaw na uniwersalność

REKLAMA

Istnieje niemal stuprocentowa pewność, że masz inne poczucie estetyki niż Twój przyszły najemca. Dlatego wykańczając lokal na wynajem, schowaj swój gust do kieszeni. Zasada uniwersalnej estetyki wnętrza to nie tylko kwestia upodobań, ale... psychologii. Warto pamiętać, że lokator zawsze wprowadzi się do mieszkania ze swoimi przedmiotami. Im bardziej jego własność będzie pasować do wnętrza, tym większa szansa, że poczuje się on w Twoim mieszkaniu, jak u siebie w domu i będzie chciał w nim zostać jak najdłużej.

Jakie są składowe ponadczasowego mieszkania? To przede wszystkim neutralna kolorystyka ścian, które powinny być w odcieniach bieli, beżu i szarości. Zapomnij o fototapetach, a zaprzyjaźnij się z betonem, kamieniem i drewnem - te materiały nigdy nie tracą na aktualności. Jeśli zachowasz spójność w urządzaniu wszystkich pomieszczeń, to mieszkanie będzie się wydawać bardziej przytulne, a jego cena będzie mogła być nieco wyższa. Zdziwisz się, jak wiele osób jest w stanie dopłacić za lepszy design.

Zasada 3. Aranżacji mieszkania na wynajem: wybieraj wysokiej jakości komponenty

Odpadające klamki, cieknąca spłuczka lub kran czy niedomykające się szafki potrafią spędzać sen z powiek najemców i uprzykrzać codzienne funkcjonowanie. Do tego stopnia, że lokator, na którego oczach mieszkanie się wręcz rozpada, będzie czuł się zniechęcony do przedłużenia umowy wynajmu. Nie masz wpływu na klatkę schodową i okolicę, dlatego wysokiej jakości komponenty wewnątrz mieszkania powinny być Twoim oczkiem w głowie.

Urządzenie mieszkania z wykluczeniem komponentów nie najlepszej jakości może Ci się wydać kapitałochłonne. Jednak częste awarie będą Cię kosztować o wiele więcej i to nie tylko pieniędzy, ale też czasu. Pamiętaj, że praktycznie wszelkie naprawy będą po Twojej stronie! Potraktuj swój lokal jako prawdziwą inwestycję na lata, która spłaci się z nawiązką, jeśli dobrze o nią zadbasz na początku. Jeśli Cię na to nie stać, to pokombinuj. Zastanów się, czy nie możesz użyć elementów wystroju z odzysku. Może wystarczy własnoręcznie pomalować używany, wieloletni stolik i dać mu drugie życie? Prawdopodobnie będzie on nawet bardziej solidny niż mebel z sieciówki. W ferworze poszukiwań nie przesadź i nie zapomnij o tym, że definitywnie odpadają używane sofy i materace - ich przeszłość może być związana nie tylko z roztoczami, ale nawet insektami.

Rynek najmu instytucjonalnego jest w Polsce nadal na wczesnym etapie, ale bardzo intensywnie się rozwija. Warto przygotować się już teraz na większą konkurencję i urządzić swoje mieszkanie według wyższych standardów. Nie tylko przyciągnie ono wtedy lokatorów z zasobniejszym  portfelem, ale także zapewni Ci ciągłość zysku nawet po wielu latach.

Źródło: Materiały prasowe

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

REKLAMA

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

REKLAMA