REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W Rzeszowie powstanie około 850 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem

W Rzeszowie powstanie około 850 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem
W Rzeszowie powstanie około 850 dostępnych cenowo mieszkań na wynajem
materiały prasowe
Media

REKLAMA

REKLAMA

Około 850 dostępnych cenowo mieszkań, z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa, powstanie na terenie Rzeszowa – przewiduje porozumienie o współpracy, które – 3 września w tym mieście – podpisali Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

– Podpisane dziś (3 września) porozumienie to kolejny krok w stronę realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego. Prawie  850 nowych mieszkań na wynajem, o średniej powierzchni 52 metrów kwadratowych, to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności. Inwestycja ta przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Co ważne, w najbliższym sąsiedztwie planowanej nieruchomości znajdują się m.in.: żłobek, przedszkole publiczne, dwie publiczne szkoły podstawowe, centrum handlowe, czy przychodnia – mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

REKLAMA

REKLAMA

I dodaje: – Obecnie na rozpatrzenie przez Sejm społeczna część przygotowanego w MR tzw. pakietu mieszkaniowego. Dzięki nowym przepisom, samorządy dostaną więcej pieniędzy na budowę mieszkań dla osób o mniej zasobnych portfelach. Uzyskają również merytoryczne – a kiedy będzie to potrzebne, także finansowe – wsparcie z Krajowego Zasobu Nieruchomości. 

- Podpisany dokument jest zwieńczeniem rozmów pomiędzy Krajowym Zasobem Nieruchomości a Miastem Rzeszów. Wierzę, że to początek owocnej współpracy, której efektem będzie realizacja wspólnych inwestycji mieszkaniowych w niedalekiej przyszłości. Mam nadzieję, że nasze  działania przyczynią się do poprawy sytuacji mieszkaniowej osób, które, ze względu na ograniczenia finansowe, nie są w stanie spełnić marzenia o własnym mieszkaniu  na rynku komercyjnym – powiedział Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości, Bartłomiej Druziński. 

- To bardzo cenna inicjatywa. Cieszymy się bardzo, że to właśnie z Rzeszowem zostanie podpisana umowa o współpracy. Jestem przekonany, że realizacja planów budowy mieszkań ucieszy bardzo tych wszystkich, dla których będzie to szansa na swoje upragnione lokum. Mogę zagwarantować, że miasto podejmie wszelkie starania i udzieli każdej niezbędnej pomocy, aby ten program został w  zrealizowany – podkreślił Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

REKLAMA

Porozumienie zakłada wymianę informacji, materiałów i dokumentów w zakresie nieruchomości z Zasobu KZN usytuowanych na terenie Rzeszowa. Strony zobowiązały się do podjęcia wszelkich działań zmierzających do realizacji inwestycji mieszkaniowej na niżej opisanych nieruchomościach. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na działkach o nr 5956/18 oraz 5956/20 o łącznej powierzchni ponad 20 ha, położonych na osiedlu Przybyszówka II, planowana jest realizacja inwestycji mieszkaniowej, wielorodzinnej na prawie  850 mieszkań. Ze względu na wielkość, zostanie ona podzielona na kilka etapów. Inwestorem będzie spółka celowa utworzona przez KZN i Miasto Rzeszów. 

Obecnie procedowane jest także nieodpłatne przekazanie Miastu Rzeszów działek o nr 5956/17 oraz 5956/19 położonych wzdłuż osiedla Przybyszówka II, z przeznaczeniem pod budowę drogi publicznej dojazdowej do planowanej inwestycji. Droga ma być przedłużeniem ulicy Wołyńskiej. Takie rozwiązanie zapewni sprawną obsługę komunikacyjną przyszłego osiedla. 

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Przybyszówka II jest w trakcie opracowywania przez gminę i ma zostać zatwierdzony do końca tego roku. 

Zasób KZN obejmuje aktualnie 124 nieruchomości o łącznej powierzchni niemal 900 ha. 

Dziennika Gazeta Prawna. Kup w kiosku lub w wersji elektronicznej

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA